W jednym z kościołów w Belgii zaczął świecić posąg Matki Boskiej

Kategorie: 

Źródło: Internet

Małe miasteczko Jalhay na południu Belgii nagle zaczęło się dusić z napływu turystów. Pielgrzymi przybywają z różnych krajów po doniesieniach, że na plebanii przy jednym z lokalnych kościołów sama z siebie zaczęła się świecić figurka Matki Boskiej. Codziennie do cudownego posągu ustawiają się w kolejki setki wiernych.

 

Niezwykły posąg stał się znany w styczniu. Od tego czasu miasto jest odwiedza codziennie tysiące pielgrzymów z całego świata. Wielu z nich mówi, że dotknięcie posągu wyleczyło ich z chorób. Miejsce to stało się tak oblegane, że sprawą cudownej figurki musiała się zainteresować miejscowa policja.

 

Pomimo tego, że belgijski Kościół katolicki nie uznał cudu, to właśnie Jalhay jest teraz uważane za główny cel pielgrzymek dla miejscowych katolików.

"Nie mamy wątpliwości, że jest to niezwykły pomnik jednak trudno teraz powiedzieć, co dokładnie jest przyczyną emisji." - powiedział ksiądz Leo Palm, który został wysłany do kościoła w celu zbadania sprawy.

Przedstawiciele kościoła, w którym znajduje się posąg Matki Boskiej, uznali, że nie należy go przenosić w inne miejsce i twierdzą, że ekspozycja tego posągu w dotychczasowym miejscu na plebanii jak ma to miejsce obecnie jest w zupełności wystarczające. Trwają badania i dopóki cud nie zostanie uznany mamy do czynienia po prostu z anomalią nieznanego pochodzenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Endor

To jest znak od Maryji matki

To jest znak od Maryji matki ludzości żebyśmy się nawracali bo ufo i inne duchy będą chciały zwieść ludzkość ale trzeba się modlić by jej niepokalane serce zwyciężyło zło i bu Chrystus zakrólował!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika zulus

Za dzieciaka uczono mnie

Za dzieciaka uczono mnie przykazań. I było tam "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną", całość zobrazowana opowieściami o złotych cielcach, że be. Zaraz potem kazano modlić się do obrazków, krzyżyków i pozłacanych figurek tysiąca świętych. No mój umysł tego już nie ogarnął.
A teraz fragmentu o bogach przede mną jakoś już nie ma.. to co w końcu, jedyna stara wiara? Która zmienną jest?
O zakonnicy mówiącej dzieciom, że części intymnych nie myje się dłonią, tylko gąbką, bo to "nieskromne" nie wspominam. Co to za temat dla siedmiolatków doby braku informacji w dawnych czasach? To bóg stworzył mnie idealnie na swoje boskie podobieństwo i nie mogę się umyć, bo to złe? Oburzyło mnie to do białego na paręnaście lat i zaważyło na dalszym braku wiary w mambo dżambo.

Portret użytkownika Jan

Zanim zaczniesz coś pisać w

Zanim zaczniesz coś pisać w miejscu pobliczny pomyśl co wypisujesz. Widac że jesteś dyletantem i ośmieszasz się na całego. Poprostu wstyd.
Tak Maryja jest Dziewicą, Matką Boga i Niepokalanym Poczęciem.
 
Bóg żeby się zmaterializować nie potrzebuje niczyjej łaski, ani niczyjej podpowiedzi jak ma to zrobić.
 Jest Dziewią bo poczęła bez udziału Józefa oni innego człowieka. Dziś potrafi to nawet głupia medycyna.
Matka Boża zastała poczśta bez udziału swoich rodziców kt€rzy byli starzy.. Jest matką Boga to chyba proste nawet dla Muminka.
.     Zmiłuj się nad sobą.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika founder

I zobacz do czego ta

I zobacz do czego ta tolerancja prowadzi. Za parę lat pedofil zgwałci ci dziecko i nic mu za to nie zrobią, bo już trwają rozmowy o tym, że jest to normalna orientacja seksualna, jak homoseksualizm. Ciekawe gdzie wówczas będzie Twoja tolerancja...?

Portret użytkownika observator

kuzYn: a czy brak reakcji na

kuzYn: a czy brak reakcji na widok ślepca zmierzającego do przepaści uznasz za etyczne? Ciekawe w jakiej etyce byłoby to dopuszczalne...
Z pewnością byłoby to akt głeboko niemoralny.. czyż nie?
A więc może więcej tolerancji panie 'kuzYn'?

Portret użytkownika b@ron

observator...ależ właśnie

observator...ależ właśnie kuzYn w swoim tekście, zawarł więcej tolerancji niż ty...bo  coś mi się zdaje że twój "ślepiec zmierzający do przepaści" ...to nikt inny jak osoba niewierząca?...prawda?...jeśli tak, to nie ucz tolerancji ,bo nawet nie wiesz co to takiego.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A jesteś pewien, kto zdąża do

A jesteś pewien, kto zdąża do tej przepasci? Wg mojego światopoglądu czczenie bożków ( bo zgodnie z Biblią każda figurka to bożek) endor juz leci w przepaść... w piekelną otchłań...Więc odczep sie "observator" od kuzyna...
 Bajki o "Dziewicy" są starsze od chrześcijaństwa... Czyżby w każdej epoce rodził się jezus z maryi pod innymi imionami? Mity sa identyczne, więc trudno nie zauważyc tej szatańskiej mistyfikacji mamiącej Chrześcijan

Portret użytkownika kuzYn

  @obserwator:  Co ma

 
@obserwator:  Co ma wspólnego religia do Twojego przykładu. To nie jest żadne porównanie.
Uważasz że ja, jako człowiek niewierzący zmierzam do przepaści ? Czy Ty wiesz że Ty mnie w tym momencie obraziłeś ? Za kogo Ty się uważasz że pouczasz innych jak mają żyć ?
I kto tu  jest nietolerancyjny ? Ty myślisz własnym mózgiem, czy tylko powtarzasz religijne frazesy ?
Zastanów się nad sobą samym. ! 

 

Portret użytkownika dąb

a czym jest nawracanie jak

a czym jest nawracanie jak nie dyskusją na argumenty . Czy to jest nieetyczne? Nawracanie to nic innego jak przekonanie drugiej osoby do swojej racji . Np. skoro zamykasz się na dowody historyczne istnienia Jezusa poparte co najmniej 1000 najróżniejszych przepowiedni o przyjściu mesjasza zawartych w starym i nowym testamencie to jak ciebie można przekonać do boskości Jezusa . Jakież to musiałyby być zbiegi okoliczności żeby 10 przepowiedni się spełniło , a tu przeszło 1000 . Jak to jest że we wczesnych latach chrześcijaństwa chrześcijanie oddawali swe życie bez protestu na arenach pożerani przez dzikie zwierzęta czy krzyżowani tylko za to że wyznawali Jezusa - czyżby byli przekonani o istnieniu Prawdziwego Boga z autopsji ? Czy stwórca piękna tego świata chciałby by składano mu ofiary z ludzi jak to czynią pogańscy bożkowie (demony) ? Sam kładzie swe serce na ołtarzu by ludzie mogli przyjąć jego DNA (cud w Sokółce) by zjednoczyć się z Bogiem-człowiekiem Jezusem Chrystusem. Pokaż mi w którym miejscu Słowo Boże żle traktuje człowieka i każe mu źle czynić.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"nawracanie"... jak

"nawracanie"... jak melodyjnie to słowo brzmi... To nie jest żadne nawracanie, tylko mędzenie by kazdy był tak ciemny jak "nawracający"...
 Czy za "nawracanie" nawracający dostaja jakąś premię od swojego jahve?
Kto ich upowaznił do takiej dzłalnosci?
Czym to sie rózni od agitacji partyjnej? Czy ci nawracający maja jakiś szczególny dar oświcenia ciemny ludzi? Poziom intelektualny "nawracających" jest żałośnie ubogi i swa bezdennościa szczególnie irytujący.
 Nie jestem ateistą. Jestem kreacjonistą i religijne opisy Bogatylko mnuie irytują oględnie mówiąc... sa naiwne, mantrowate do obrzydzenia i nic nie wnoszą do jaźni.
Nawracajcie samych siebie a z pewnością traficie do piekielnej odchłani..
 Znam takiego jednego biznessmena, architekta, któremu łzy sie pojawiaja z uwielbienia kiedy mówi o Bogu, z taką charyzmą i oddaniem Panu, że można sie samemu rozpłakac, ale kroi swoich pracowników, nie wypłaca im pieniędzy za pracę na swojej willi o pow. 600 m2, jeżdżąc wypasnym SUBARU... codziennie rano o 6 do kosciółka... Mnie tez nawraca... A ja czuje obrzydzenie...do takich nawracaczy..
 Ja płace swoim ludziom, chociaz czasem brakuje na chleb.

Portret użytkownika ShinTekk

Ten pogański kult Samiramis i

Ten pogański kult Samiramis i Tammuza liczy ponad 50 klonów MB w środowisku katolickim na Ziemi.
Wiadomo, że jest to pogańska babilońska religia zmieszana z katolicyzmem. Jeden z najlepszych przykładów takiego przeniesienia z pogaństwa jest widoczny w sposobie w jaki kult wielkiej matki trwa nadal – z drobnymi tylko różnicami formy i nowym imieniem! Wielu pogan zostało przyciągniętych do chrześcijaństwa, lecz ich adoracja dla bogini matki była tak silna, iż nie chcieli jej zapomnieć. Idący na kompromis przywódcy kościoła Rzymsko - Powszechnego [wówczas] wiedzieli, że jeżeli potrafią w chrześcijaństwie znaleźć jakieś podobieństwo do (pogańskiego) kultu bogini matki – to mogą wielce zwiększyć liczbę wiernych. Lecz kto mógł zastąpić wielką matkę pogaństwa? Oczywiście, Maria była dla nich najbardziej logicznym wyborem. Czemu nie mogliby pozwolić ludziom kontynuować ich modlitwy i oddanie dla matki bogini – tylko nazwać ją imieniem Maryja? Wydaje się, że taki był ich tok rozumowania, gdyż tak właśnie dokładnie się stało! Krok po kroku, kult, który była związany z pogańską matką został przeniesiony na Maryję a czasami nazywaną ją Maryna.Lecz kult Marii nie był częścią ORYGINALNEJ chrześcijańskiej wiary! To jest oczywiste, że Maria była czystą, oddaną i pobożną hebrajką – specjalnie wybraną przez Boga, żeby dać ciało Jego Synowi – jednak żaden z apostołów lub sam Jezus nawet nie napomyka o pomyśle czczenia Marii. Jak stwierdza Encyklopedia Britannica, w czasie pierwszych wieków kościoła nie kładziono żadnego nacisku na Marię w czymkolwiek.Nie było tego aż do czasów cesarza Konstantyna – początek czwartego wieku – żeby ktoś zaczął patrzeć na Marię jako boginię. I nawet w tym okresie na kult taki patrzono krzywo, jak to jest widoczne w słowach Epifaniusza, który oskarża kogoś w Tracji (Arabia) z powodu czczenia Marii jako bogini i ofiarowania ciasteczek [opłatków egipskich?] w jej świątyni. Ona powinna być szanowana – on mówi – „ale niech nikt nie czci Marii”.A jednak, zaledwie kilka lat później, kult Marii nie tylko został rozgrzeszony ale stał się OFICJALNĄ doktryną na Soborze w Efezie w 431 r.Resztę można się domyslić bez komentarza - stolicą jakiego kultu był Efez? Wielkiej Diany Efeskiej -czczonej jako bogini dziewictwa i macierzyństwa.....
*******************************************
Kiedy ludność Babilonu została rozproszona do różnych zakątków ziemi ludzie zabrali kult boskiej matki i jej dzieciątka z sobą. To wyjaśnia, dlaczego wiele narodów czciło matkę i dziecko – w takiej lub innej formie – wieki przedtem zanim prawdziwy zbawiciel, Jezus Chrystus, przyszedł na ten świat.
„Lecz bez względu na jej imię lub miejsce – mówi pewien pisarz – była ona żoną Baala -boga Amorytów,Amalekitów i Filistynów, dziewiczą królową nieba, która rodziła owoc, chociaż nigdy nie poczynała.Kiedy dzieci Izraela wpadły w odstępstwo, one także pokalały się tym kultem matki bogini. Jak czytamy w Księdze Sędziów 2:13: „Opuścili Yah Veh i służyli Baalowi i Asztarte”.Fałszywy kult, rozpowszechniwszy się z Babilonu do różnych narodów – pod różnymi imionami i formami – ostatecznie został wprowadzony w Rzymie i w całym Imperium Rzymskim. Uznany pisarz mówi odnośnie tego okresu: „Kult Wielkiej Matki...był BARDZO POPULARNY w Imperium Rzymskim. 
ITD.....
Wybaczcie że się rozpisałem...........:)

Portret użytkownika zibi1973

Oby niedowiarki czasem się

Oby niedowiarki czasem się nie zdziwili jak przyjdzie czas w którym pisze Biblia,przypomina coś wam ta twarz zaznaczona w kółku ,pochodzi z piktogramu ze słońca troszkę przypomina Caun Turyński,te poniższe w kwadracie czy prostokoncie  też dają do myślenia,czyżby pojawili sie władcy świata 

Portret użytkownika karwo

Niesamowity jest umysł

Niesamowity jest umysł ludzki, potrafi na zawołanie kojarzyć kilka kropek, cieni, zarysów i stworzyć z tego pełen obraz. Ale... z mnogości i różnorodności wynika iż takie skojarzenia da się jeszcze w wielu miejscach zaobserwować, stąd z całą pewnością nie traktowałbym tego poważnie Wink

Portret użytkownika MONSTER

Instytucje religijnei ich

Instytucje religijnei ich cuda. W Europie zachodniej tak jak i ostatnimi czasy w Polsce instytucje religijne tracą poparcie swoich członków. Drastycznie zmniejsza się liczba uczestników obrzędów religijnych. Czy mamy do czynienia z deficytam wiary? Nie- odpowiedź brzmi nie. Więc dlaczego takie zjawisko ma miejsce? Nowo wybrany Papież Franciszek podczas swoich pierwszych wypowiedzi wskazał jeden z problemów występujących nie tylko w Kościele Katolickim ale też w innych wyznaniach. Problemem tym jest komercjalizacja i biznesowe podejście do jakże ważnych dla człowieka spraw jakimi jest wiara. Instytucje religijne stały się maszynką do zarabiania pieniędzy. Jak można określać cenę za dany sakrament? Sakramenty stały się wyzwaniem finansowym dla bliskich osób ich dostępujących a cała oprawa wygląda na dobrze wyreżyserowany film rodem z Bollywood. Do tego dochodza jeszcze skandale seksualne kasty kapłanów na które szkoda słów. Więc dlaczego figurka Matki Boskiej może świecić w Belgii? Odpowiedź jest prosta - to jest tylko i wyłącznie rozpaczliwa próba reklamy. Nie jest to reklama wiary jako takiej ale reklama instytucji która pogrąża się w niebycie. Ile to było już w naszej historii relikwii, odpustów całkowitych za z góry ustaloną cenę w złocie? Tam gdzie nie dało się polubownie wyciągnąć profitów stosowano wyprawy krzyżowe. konkwisty i inne metody mające na celu tylko jedno - zysk. Więc nie ma tu się czemu dziwić że to tu to tam pojawiają się dobrze wyreżyserowane cuda mające na celu jedynie przyciągnięcie rzeszy wiernych z pełnym portfelem. maksyma znana od dawna mówi wprost. Reklama dzwignią handlu- czyż nie tak?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bóg, a jest nim niematerialny

Bóg, a jest nim niematerialny byt istniejący poza materią, przejawiający sie umysłem zdolnym tworzyć materialne byty, nie potrzebuje posredników.
 Dusza, ta energia zycia, będącą jego cząstka jest w każdym z nas i wyłącznie od nas zależy jakiego boga mamy w sobie: Dobrego, czy złego.
 Jego byt jest doskonale dobry i doskonale zły.
Tak jak żyjemy nagradzamy siebie, lub karzemy.
 Bóg nie karze ani nie nagradza, gdyz jest doskonale dobry i doskonale zły...
 Bóg nie jest istotą. Bóg jest umysłem
 Tylko człowiekowi, który jest materialny, wydaje się, że aby miec umysł, trzeba miec materialne ciało. A to jest nieprawdziwe.

Portret użytkownika ShinTekk

Kiedy nagle na Ziemi znikną

Kiedy nagle na Ziemi znikną miliony ludzi świat będzie musiał znaleść wytłumaczenie. 99% jego mieszkańców nigdy nie czytała Nowego testamentu gdzie jest mowa o pochwyceniu Obubienicy Pańskiej czyli Duchowego Zgromadzenia Izraela, inaczej mówiąc wiernych i lojalnych protestantów którzy narodzili się na nowo z wody i z Ducha.Ludzie rozpłyną się w powietrzu, ale  wcześniej pojawi się coś co to poprzedzi.Wszyscy ci ludzie wierzą, że teraz jest czas końca i powtórnego przyjścia Jezusa Chrysusa [po 7 letnich rządach szatana na ziemi]. Po tym czasie nastąpi 1000 letnie Królestwo Boże na Ziemi  na której przy zyciu pozostanie 1/3 mieszkańców.Fajna perspektywa?
Jak umiesz czytać znaki opisane w Apokalipsie i się jest dzieckiem Bożym to wystarczy tylko czuwać Smile
To nie są chwyty reklamowe, to są fakty! Niebawem nastąpi Tetrada.Będzie się działo Smile
Pozdrawiam

Portret użytkownika kuzYn

"Niebawem nastąpi

"Niebawem nastąpi Tetrada.Będzie się działo"
Będzie ! Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie Znów przetańczymy razem całą noc. Wink

 

Portret użytkownika mlodyrob

W jaki sposób można ludzi

W jaki sposób można ludzi przekonać ze cos jest Boskie cudowne?Jak figurka matki Boskiej spaliła by paru grzeszników wtedy wszyscy uznali by to za cud.Strach oczekiwać zbawiciela czym miał by nas przekonać ze jest przysłany przez BOGA.

Portret użytkownika mlodyrob

Nie nawiązuje do tego

Nie nawiązuje do tego jarmarku w Belgi bo to zalatuje z kilometra tandetą.Ten kraj juz dawno zszedł na ciemna stronę mocy.Pytam jaki dowód nas zadowoli wszysytkich bez wyjatku czy to jest realne.Watpie.

Portret użytkownika b@ron

figurki wykonane z materiału

figurki wykonane z materiału który świeci w mroku ,są publicznie do kupienia i to żaden cud...no chyba że światło widać nawet w dzień...ta figurka sądząc po otarciach wykonana jest raczej z gipsu ale muszę się zgodzić z moim dobrym kolegą juszką, iż odrobina odpowiedniej farby i cud gotowy...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pasjonat

Jak Gusstlof dostal torpede

Jak Gusstlof dostal torpede na wydmach pochowano ok 3 tys osob w jednej mogile. Po 10 latach miejsce swiecilo w nocy i nikt przez kilkanascie lat nie umial tego fenomenu wyjasnic pozniej sie okazalo ze to fosfor z kosci. Gipsowe figurki faktycznie w pewnych warunkach promieniuja swiatlem fosforowym ale zeby az tak ??

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ja widzę tu trzy podstawowe

Ja widzę tu trzy podstawowe wyjaśnienia tego fenomenu:
po pierwsze ktoś dlarozsławienia popryskał figurkę farbą fluorescencyjną 
po drugie jak wiemy wiele materiałów (często drewno a ta figurka chyba drewniana jest (może gipsowa)) wykazuje naturalną fruorescencję, która ujawnia się nawet po kilkudziesięciu czy kilkuset latach w wyniku utleniania
no i po trzecie może rzeczywiście to cud :).
Jak by nie było wiara czyni cuda i po jaką cholerę wyjaśniać dlaczego, jak, kto... skoro komus może to pomaga czy może pomóc.

Strony

Skomentuj