W jednym z kościołów w Belgii zaczął świecić posąg Matki Boskiej

Kategorie: 

Źródło: Internet

Małe miasteczko Jalhay na południu Belgii nagle zaczęło się dusić z napływu turystów. Pielgrzymi przybywają z różnych krajów po doniesieniach, że na plebanii przy jednym z lokalnych kościołów sama z siebie zaczęła się świecić figurka Matki Boskiej. Codziennie do cudownego posągu ustawiają się w kolejki setki wiernych.

 

Niezwykły posąg stał się znany w styczniu. Od tego czasu miasto jest odwiedza codziennie tysiące pielgrzymów z całego świata. Wielu z nich mówi, że dotknięcie posągu wyleczyło ich z chorób. Miejsce to stało się tak oblegane, że sprawą cudownej figurki musiała się zainteresować miejscowa policja.

 

Pomimo tego, że belgijski Kościół katolicki nie uznał cudu, to właśnie Jalhay jest teraz uważane za główny cel pielgrzymek dla miejscowych katolików.

"Nie mamy wątpliwości, że jest to niezwykły pomnik jednak trudno teraz powiedzieć, co dokładnie jest przyczyną emisji." - powiedział ksiądz Leo Palm, który został wysłany do kościoła w celu zbadania sprawy.

Przedstawiciele kościoła, w którym znajduje się posąg Matki Boskiej, uznali, że nie należy go przenosić w inne miejsce i twierdzą, że ekspozycja tego posągu w dotychczasowym miejscu na plebanii jak ma to miejsce obecnie jest w zupełności wystarczające. Trwają badania i dopóki cud nie zostanie uznany mamy do czynienia po prostu z anomalią nieznanego pochodzenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Endor

To jest znak od Maryji matki

To jest znak od Maryji matki ludzości żebyśmy się nawracali bo ufo i inne duchy będą chciały zwieść ludzkość ale trzeba się modlić by jej niepokalane serce zwyciężyło zło i bu Chrystus zakrólował!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika zulus

Za dzieciaka uczono mnie

Za dzieciaka uczono mnie przykazań. I było tam "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną", całość zobrazowana opowieściami o złotych cielcach, że be. Zaraz potem kazano modlić się do obrazków, krzyżyków i pozłacanych figurek tysiąca świętych. No mój umysł tego już nie ogarnął.
A teraz fragmentu o bogach przede mną jakoś już nie ma.. to co w końcu, jedyna stara wiara? Która zmienną jest?
O zakonnicy mówiącej dzieciom, że części intymnych nie myje się dłonią, tylko gąbką, bo to "nieskromne" nie wspominam. Co to za temat dla siedmiolatków doby braku informacji w dawnych czasach? To bóg stworzył mnie idealnie na swoje boskie podobieństwo i nie mogę się umyć, bo to złe? Oburzyło mnie to do białego na paręnaście lat i zaważyło na dalszym braku wiary w mambo dżambo.

Portret użytkownika Jan

Zanim zaczniesz coś pisać w

Zanim zaczniesz coś pisać w miejscu pobliczny pomyśl co wypisujesz. Widac że jesteś dyletantem i ośmieszasz się na całego. Poprostu wstyd.
Tak Maryja jest Dziewicą, Matką Boga i Niepokalanym Poczęciem.
 
Bóg żeby się zmaterializować nie potrzebuje niczyjej łaski, ani niczyjej podpowiedzi jak ma to zrobić.
 Jest Dziewią bo poczęła bez udziału Józefa oni innego człowieka. Dziś potrafi to nawet głupia medycyna.
Matka Boża zastała poczśta bez udziału swoich rodziców kt€rzy byli starzy.. Jest matką Boga to chyba proste nawet dla Muminka.
.     Zmiłuj się nad sobą.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Strony

Skomentuj