W Jerozolimie na Wzgórzu Świątynnym pojawił się nowy znak

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Miejsce przyszłej Świątyni i centrum modlitwy, Wzgórze Świątynne jest tradycyjnie obszarem znaków i przejawów proroczych obrazów dla ludzi. W lipcu 2018 r. nagle spadł jeden z bloków kamiennej Ściany, co wyraźnie interpretowano jako zły znak. Kilka tygodni później wąż wypełzł ze spoin, a dziwna mgła unosiła się z ziemi podczas modlitwy i pokrywała Kopułę Skały.

 

Teraz Wzgórze Świątynne ujawniło jeszcze jedno proroctwo. Według The Yeshiva World, w ciągu ostatnich kilku dni odwiedzający Wzgórze Świątynne obserwowali dużą grupę (około dwunastu) lisów, które hasały w południowo - zachodniej części Ściany Płaczu. Chociaż nie działo się to od tysiąca lat, taki scenariusz jest szczegółowo opisany w Talmudzie (Makkot 24b).

 

Według tej legendy grupa rabinów (rabin Gamliel, rabin Elazar bin Azariah, rabin Joshua i rabin Akiva) przybyła do Jerozolimy. Kiedy dotarli na Wzgórze Świątynne, zobaczyli lisa wychodzącego z miejsca, które było święte dla Żydów. Widząc to, rabini płakali, ponieważ było niezwykle rozczarowujące widzieć dzikie zwierzęta w tak świętym i kultowym miejscu, ponieważ było to jak znak rychłego zniszczenia Jeruzalem, opisany przez proroka Micheasza.

 

Niewątpliwie dzięki tobie Syjon zostanie zaorany jak pole, Jeruszalaim stanie się kupą ruin, a jego świątynie staną w lesie (Micheasza 3:12). Jednak pomimo faktu, że wszyscy inni rabini płakali, rabin Akiva ucieszył się na widok lisa. Kiedy zaskoczeni rabini pytają go, dlaczego nie płacze? Rabin Akiwa wyjaśnił, że wiele proroctw o zniszczeniu Jerozolimy (na przykład proroctwo Uriasza) jest związanych z prorokiem Micheaszem. Lecz z proroctw Micheasza wynika bezpośrednio proroctwo Zachariasza, który obiecał odrodzenie i wielką chwałę Jerozolimie.

 

Tak powiedział Wladca Zastępów: na placach Jerozolimie nadal będą starsi mężczyźni i kobiety, każdy z laską w rękach ze względu na swój wiek. I będą bawić się tam dzieci (Zachariasz 4-5). Tak więc, jak powiedział rabin Akiva, jeśli proroctwo Micheasza spełni się w opustoszałym mieście i że jego świątynie staną się zbesztane, jak w dzikim lesie, wówczas proroctwo Zachariasza, zgodnie z którym Jeruzalem odzyska swój status, spełni się.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Nie, bycie Żydem nie ma nic

Nie, bycie Żydem nie ma nic wspólnego z religijnym uwiklaniem - każdy rodzi się niewierzącym, dopiero potem - u niektórych zaczyna się to już wósmym dniu po narodzinach! - stado gudłatych wszystko lepiej wiedzących Hulmanów robi wszystko, włącznie z krwawym obrzędem, by go w jakiejś relig-obediencji "zaklepać" bez możliwości wyboru innej drogi, seksualnie go skaleczyć/napiętnować, zwichrować mu życie, światopogląd i świataogląd...Łazi potem taka napakowana "śfientymi" formułkami człekopodobna, okaleczona fizycznie i psychicznie pokraka i ma się za kogoś lepszego od świata całego...

 

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika Cepcepacepem

Nie - każdy rodzi się

Nie - każdy rodzi się niewierzącym, dopiero potem - u niektórych zaczyna się to już wósmym dniu po narodzinach! - stado gudłatych wszystko lepiej wiedzących Hulmanów robi wszystko by go w jakiejś relig-obediencji "zaklepać", seksualnie go skaleczyć/napiętnować, zwichrować życie, światopogląd i świataogląd...Łazi potem taka napakowana śfientymi formułkami człekopodobna okaleczona fizycznie i psychicznie pokraka i ma się za lepszego od świata całego...

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem w Izraelu nic

Moim zdaniem w Izraelu nic się nie stanie bo większość przepowiedni to są przepowiednie dotyczące spraw duchowych albo Ducha ! Istnieje mała możliwość ataku Goga i Magoga, ale i ta możliwość jest w dużej mierze przepowiednią odnoszącąsię do Ducha albo istot duchowych... Znany biblista amerykański Chuck Missler powiedział że "z historii wynika niezbity fakt że Żydzi powinni wracać do Izraela bo tylko tam jest ich miejsce i tam są bezpieczni, a wszędzie indziej są problemem dla innych i dla siebie". Może i to jest sedno wszystkiego... dlatego tak bardzo nienawidzą Konfederacji, jeśli chodzi o Polskę ? Dlatego Izrael powinien być chroniony przez USA żeby wszyscy Żydzi mogli tam wrócić. Natomiast my prawdziwi Żydzi duchowi spoglądamy w inny wymiar, w niebo duchowe gdzie znajduje się nasza Ojczyzna, czyli Jerozolima Niebieska !

„Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.” List do Rzymian 2:28-29

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Ata

Akurat Jerozlima, stara jej

Akurat Jerozlima, stara jej część, otoczona murami, za bramami których znajduje się Ściana Płaczu, leży w centrum wielkiego nowoczesnego miasta. Nie widziałam tam lisów spacerujących po mieście.

Skomentuj