W Kairze znaleziono posąg Ramzesa II

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Archeolodzy uważają, że w Kairze w trakcie wykopalisk znaleziono posąg egipskiego faraona Ramzesa II, który sprawował władzę około trzy tysiące lat temu, pisze brytyjska gazeta The Guardian.

 

 

Wcześniej informowano, że fragmenty figury zostały znalezione w jednym z najbiedniejszych obszarów stolicy Egiptu podczas prac remontowych. Eksperci, którzy przyjechali na miejsce podnosili statuę w częściach, tj. oddzielnie głowa, korona, prawe ucho i część oka. Według wstępnych szacunków, rzeźba wykonana jest z kwarcytu.

 

Zdaniem egipskiego ministra kultury, odkrycie jest jednym z najbardziej znaczących w historii kraju. Należy zauważyć, że naukowcy są przekonani, że za panowania Ramzesa II miały miejsca wydarzenia, które opisano w Drugiej Księdze Mojżeszowej (Księga Wyjścia).

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lol

Jest tylko jedno ale posag

Jest tylko jedno ale posag pohodzi z Heliopolis . Miasto to wedlug wierzen egipcjan zbudowali bogowie. a faraona nie wolno bylo tam mieszkac. Deniken jest wniebowzety. trudno  tam prowadzic badania arcgeologiczne bo na ruinach starozytnych stoi wspulczesne miasto.A wyglada na to ze tam pod ziema jest naprawde co szukac oj jest

Skomentuj