W Kaliningradzie znaleziono przejście podziemne do bunkra, gdzie może być Bursztynowa Komnata

Kategorie: 

W Kaliningradzie poszukiwacze znaleźli przejścia podziemne do bunkra, gdzie może być przechowywana Bursztynowa Komnata. Jak donosi KP, powołując się na słowa historyka Siergieja Trifonowa, prace badawcze w tunelu rozpoczną się jesienią.

 

Bursztynowa Komnata, która stała się symbolem tajemnic wojskowych, świadkowie ostatni raz widzieli w Zamku w Królewcu (Königsberg) 03 kwietnia 1945. Było to na trzy dni przed atakiem na miasto. W ostatnich latach powstało jednak wiele teorii na ten temat.

Trifonow posiada nowe informacje na temat ostatniego komendanta Królewca, Otto von Lasch, który mógł ukryć Bursztynową Komnatę. Trifonow twierdzi, że dokładnie znane współrzędne wejścia do przejścia podziemnego, który prowadzi z zamku do bunkra.

„W miejscu, gdzie kiedyś było centrum handlowe Stara wieża, udało nam się przeprowadzić szczegółową analizę. Podczas tej pracy odkryliśmy przy pomocy specjalnego urządzenia przejście podziemne w północnej części zamku. Galeria przechodzi pod hotelem Kaliningrad i prowadzi bezpośrednio do bunkra Lascha. Mogły tam trafić elementy Bursztynowej Komnaty i innych kosztowności. Blisko podziemia bunkier ma siedmiometrowe rozszerzenie, znajdujące się bezpośrednio pod ogromnym dębem, który sadzono przed wojną. Już wcześniej mówiłem, że w odwiertach na dnie leja grubość jednego metra i czterdziestu dwóch centymetrów, znaleziono pustą przestrzeń o głębokości 7,2 m”.

Przy pomocy sondy odkryto, że przechowywane są tam tajemnicze skrzynie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zielonawyspa

Istnienie religijnych

Istnienie religijnych "diabłów":
       Ponadto mamy przeogromną akumulację dowodów religijnych na istnienie "diabłów" starających się zniszczyć ludzkość - które to dowody musiały przecież wziąść się z czegoś lub od kogoś. Szokującym na temat owych "diabłów" jest, że zarówno ich anatomia, ich wygląd, możliwości, działalność, a także ich zachowanie, dokładnie odpowiadają temu co dzisiaj wiadomo na temat UFOnautów. Faktycznie też w podrozdziale V9.1 z tomu 16 monografii [1/4] opublikowany został formalny dowód naukowy, że "religijne diabły to dzisiejsi UFOnauci".
       Fotografie "diabłów" zostały pokazane na "Fot. #4" z totaliztycznej strony sw_andrzej_bobola.htm - a kościele Św. Andrzeja Bobola w Miliczu, a także na "Fot. #7" z totaliztycznej strony malbork.htm - o tajemnicach i ciekawostkach zamku w Malborku.
Efekty nieustannych sabotaży dokonywanych przez UFOnautów na Ziemi:
       Do tej grupy materiału dowodowego należą m.in dowody na wysadzenie metra w Londynie przez podmieńców z UFO (dowody te opisywane są na niniejszej stronie), dowody na fakt że np. budynki WTC w Nowym Jorku odparowane zostały przez UFO, czy dowody na fakt że np. prom kosmiczny Columbia został zestrzelony przez UFO.
Efekty nasyłania przez UFOnautów najróżniejszych nieszczęść na ludzi:
       Do tej kategorii należą np. opisane na tej stronie dowody, że wiele huraganów, tajfunów, oraz praktycznie wszystkie tornada na Ziemi indukowane są technicznie przez wehikuły UFO, dowody na fakt, że np. mordercze tsunami z dnia 26-tego grudnia 2004 roku zostało wywołane celowo przez UFOnautów, czy dowody na fakt że w 1178 roku koło miejscowości Tapanui w Nowej Zelandii eksplodowany został celowo wehikuł UFO aby sprowadzić na Ziemię mroki średniowiecza.
http://www.totalizm.pl/evidence_pl.htm

Portret użytkownika sowa&przyjaciele

Niemcy wywieźli w końcu to co

Niemcy wywieźli w końcu to co było ich a skoro czerwoni zamordowali cara, któremu została podarowana bursztynowa komnata, to nie czuli się w obowiązku zostawiać tak cennego prezentu tym, którzy na to nie zasłużyli. Możliwe też, że tymi bursztynami Niemcy zapłacili za reparacje wojenne najbardziej skrzywdzonemu narodowi na świecie, i nie są to Polacy.

Portret użytkownika kuzYn

Bursztynowa komnata

Bursztynowa komnata prawdopodobnie ( na 90%) została załadowana na statek Ms Wilhelm Gustloff w 45r, i po zatopieniu statku, sporo czasu przeleżała na dnie Bałtyku. Dziś  już jej tam nie ma. Są za to powycinane w kadłubie spore otwory (kilku metrowe) palnikami, w miejscach gdzie znajdują się ładownie. Cięcia były precyzyjne, tak jakby szukający doskonale wiedział gdzie ciąć i czego szukać.  Był o tym film na kanale Discovery. Grupa poszukiwawcza opłynęła wrak dokładnie go filmując. Kiedy doszło do szabrownictwa ?   Podobno jeszcze w latach 70-tych statek był nie naruszony. Później do lat 2000 nikt go nie oglądał.  Gdzie więc dziś znajduje się Bursztynowa Komnata ? Z pewnością długo się tego nie dowiemy. Można jedynie przypuszczać, że w rękach jakiegoś bogatego kolekcjonera.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika ZIWK

Wszystkie żródła (również te

Wszystkie żródła (również te sprzed 2000r.) podaj, że Gustloff został spenetrowany (radziecką metodą - palik i dynamit) już w latach 50-tych Sad Próbowano również podnieść wrak...
W latach 70-tych wyłącznie usunięto maszt wraku aby nie zagrażał żegludze.
Co do losów Bursztynowej Komnaty - Jest teoria, że znajdująca się w Rosji rekonstrukcja, to tak naprawdę oryginał - odnaleziony przez Armię Czerwoną na terenie Polski i wywieziony.

Portret użytkownika kuzYn

Jakieś 2 lata temu była

Jakieś 2 lata temu była emitowana seria na kanale Discovery o poszukiwaniu wraków na dnie Bałtyku. Nie chodziło o penetracje wraków, ale ich odnalezienie, i dokładne umiejscowienie. Ponieważ przeszukiwano obszar wokół umiejscowionego już Wilhelma Gustloffa, postanowiono przy okazji go obejrzeć za pomocą zdalnie sterowanej sondy. Widać było dokładnie precyzyjnie wycięte otwory palnikiem. Nie widać było żadnych śladów użycia ładunków wybuchowych. Wrak jest od samego początku ustanowiony pomnikiem poległych, i nie wolno go penetrować. Niestety nie pamiętam dokładnej nazwy serialu. Te seriale są powtarzane, więc jeszcze nie raz będzie na pewno emitowany. To o czym napisałem było zawarte w jednym z odcinków.
Twojej teorii,  że w Rosji znajduje się oryginał bursztynowej komnaty a nie kopia,  nie będę komentował.
 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Logikaaa

Tak...podali do publicznej

Tak...podali do publicznej informacji potencjalne miejsce ukrycia bursztynowej komnaty...i bedą czekać do jesieni....ILE PROCENT SPOŁECZEŃSTWA JEST NA TYLE GŁUPIA BY TO ,,KUPIĆ'' ?
 
ps. To co zostaje odkryte i trafia na czołówki gazet to tylko czubek góry lodowej  o całej reszczie się nidy nie dowiemu (według mnie b.komnatę dawno odnaleziono) Skarby są w rękach prywatnych miliarderów. Tak samo było w czasach walk w  Iraku, Libii, Iranie  - najcenniejsze skarby muzeów ,,znikneły''. 

Portret użytkownika b@ron

no bez przesady, to że

no bez przesady, to że znaleźli bunkier w którym są skrzynie, to nie znaczy, że to elementy bursztynowej komnaty, może się jedynie okazać że to zwykły bunkier z amunicją ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj