W Kazachstanie odkryto ponad 50 geogllifów takich jak te z Nazca

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ponad 50 starożytnych geoglifów w tym jeden przedstawiający solarny symbol - swastykę, odkryto w centralnej Azji, w Kazachstanie. Naukowcy porównują je do znanych glifów z płaskowyżu Nazca.

 

Bardzo możliwe, że te geoglify nigdy nie zostałyby odkryte gdyby nie usługa Google Earth. To właśnie dzięki udostępnieniu tak wielu zdjęć satelitarnych w dużej rozdzielczości, udało się zlokalizować wiele interesujących obiektów archeologicznych. Glify z Kazachstanu zostały zaobserwowane w ten sam sposób.

[ibimage==22918==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Geometryczne kształty przedstawiające rozmaite kształty mogły zostać nigdy nie odkryte z powierzchni ziemi. Rysunki z Nazca odkryto przypadkowo patrząc na okolice z pokładu samolotu. W tym wypadku zdjęcia wykonały satelity obserwacyjne.

[ibimage==22919==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wśród kształtów możemy zobaczyć kwadraty, okręgi, krzyże i swastyki. Te ostatnie symbole zostały splugawione przez niemieckich nazistów, ale w rzeczywistości przez tysiąclecia były to symbole szczęśliwości kojarzone z bóstwami.

[ibimage==22920==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kazachskie geoglify są dosyć duże. Średnice większości z nich sięgają od 90 do 400 metrów. Mimo, że w tym miejscu prowadzili już wykopaliska zarówno kazachscy jak i litewscy archeolodzy, nie udało się ustalić kto i w jakim celu stworzył te symbole.

[ibimage==22921==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Tak jak w Nazca tak i w przypadku glifów z Kazachstanu, nie sposób powiedzieć kto mógł coś takiego stworzyć i jak sprawdzano precyzję wykonania glifów bez możliwości spojrzenia na niego z wysokości. Być może coś nam umyka i ludzie, których uważaliśmy za prymitywnych dzikusów posiadali znacznie więcej umiejętności z lataniem włącznie.

[ibimage==22922==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj