W Laosie znaleziono setki starożytnych figurek Buddy

Kategorie: 

Źródło: tg

Setki starożytnych figurek Buddy i innych relikwii znaleziono w prowincji Savannakhet w Laosie podczas renowacji stupy Tad Ing Hang. Według publikacji Vientiane Times, wiek znalezisk wynosi około 2000 lat.

 

Odkryte figury Buddy wykonane są ze złota, srebra, brązu, drewna i innych materiałów. Ich rozmiar waha się od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Wszystkie trafiły do laboratorium w celu przeprowadzenia badań i przechowywane są w bezpiecznym miejscu.

 

Znalezisko było pierwszym ważnym odkryciem archeologicznym dokonanym od wiele lat w Savannakhet. Bogato zdobiona stupa z XVI wieku, Thad Ing Hang, o wysokości około dziewięciu metrów, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Laosu i miejscem kultu dla buddystów. Według legendy zawiera on część kręgosłupa Buddy.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Noowy

nie wiem, dać lajka czy

nie wiem, dać lajka czy zbesztać. 

To są dewocjonalia i masa ludzi utożsamia się, według ich prawa to byłoby zbeszczeszczenie

z drogiej strony Propsy za dobre chęci

...ale może jednak lepiej byłoby szukać pieniędzy gdzieś indziej 

Portret użytkownika Kmieciu

Dobrze że ciapatych i

Dobrze że ciapatych i jezusatych tam nie było bo by na bank rozdupcyli bezcenne zabytki... "Łoto rzeknył Pan do proroka: - Weźmij dziadu i rozj*b te idole, albowiem srodomie z gomorio na was zyszczę, jakom najwszechmogący co nie bydziesz mioł inszego bo wpierd*l, jamęt, allejaja!", Spaniel 6:66, Nabuchodinozaur 1:1/2 i Zj*bangelia Szawieła Tysioncpińcet:Dwadziewińcet... I wogle Maryja z Duchem Świetnym z innej wymiary, jamęt!
 

 

Skomentuj