W Meksyku znaleziono nazistowską monetę z... 2039 roku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W serwisie YouTube pojawił się film, przedstawiający tajemniczą nazistowską monetę, pochodzącą najprawdopodobniej z... 2039 roku.

 

 

Alternatywne wszechświaty oraz podróże w czasie są częstymi wątkami w fabułach powieści fantasy bądź scenariuszach filmów science fiction. Naukowcy przez lata poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czy równoległe wymiary naprawdę istnieją. Czyżby niecodzienne znalezisko rzucało nowe światło na dotychczasowe ustalenia?

 

Tajemnicza moneta została znaleziona w Meksyku przez Diego Avilesa. Mężczyzna wyjaśnia, że jego uwagę zwróciła szczególnie data, a mianowicie rok 2039. Na monecie wygrawerowano również orła i swastykę, a więc symbole partii nazistowskiej oraz napis Nueva Alemania, co w języku hiszpańskim oznacza "Nowe Niemcy".

Film szybko zdobył popularność w sieci, a wielu wyznawców teorii spiskowych zasugerowało, że moneta pochodzi z alternatywnej rzeczywistości, w której naziści podbili świat, opracowali sposób na podróże w czasie i odesłali pieniądze do przeszłości. Inni uważają, że jest to zapowiedź odrodzenia nazistowskich Niemiec, które będą kluczowym krajem w zbliżającej się wielkimi krokami III wojnie światowej. 

 

Warto jednak zastanowić się przez chwilę nad racjonalnymi poszlakami związanymi z osobliwym znaleziskiem. Po pierwsze, nie można z całą pewnością stwierdzić, że na monecie wygrawerowano rok 2039. Końcówka "39" jest wyraźna i czytelna, lecz niewykluczone, że waluta pochodzi z 1939 roku.

 

Interesujący jest również fakt pojawienia się hiszpańskiego napisu Nueva Alemania. Warto zaznaczyć, że Meksyk nigdy nie był sprzymierzeńcem nazistowskich Niemiec, a wręcz wypowiedział im wojnę w 1942 roku. Jednym z wyjaśnień mogłoby być potraktowanie waluty jako monety okolicznościowej, lecz Meksyk i Niemcy nigdy nie podpisały żadnego sojuszu. Do tej pory nie była również znana żadna moneta, która zawierałaby napis Alle in Einer Nation, co oznacza "wszystko w jednym narodzie".

 

Istnieje wiele rożnych teorii związanych z tajemniczymi losami nazistów. Spekuluje się o powiązaniach Adolfa Hitlera z wehikułem czasu, który pozwolił mu przetrwać po II wojnie światowej. Popularny jest również scenariusz, wedle którego nazistom udało się stworzyć tajne bazy na Antarktydzie, w których ich potomkowie żyją do dzisiaj. Znalezienie tajemniczej monety tylko wzmocni narastające spekulacje...

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mittermann

 Mittermann zryje wam czaszki

 Mittermann zryje wam czaszki do poziomu dywanu w piwnicy.....  jest szalka a na niej to i owo. bujaj w te bujaj w tamte ! bujaj bujaj (polska kinomatografia).      i co jest z tego ze widzicie a nie rozumiecie..... dno chwasty i wodorosty.....   biore Ciebie ty moj szwagier zonka ojciec to moj przyjaciel..... i wtedy....                                                              

i wtedy wpier**lasz zupki chinskie na promocji

Portret użytkownika Abceducation

Nie rozumiem jak mozna

Nie rozumiem jak mozna zweryfikowac pochodzenie monety po dacie na niej wybitej... mnie uczono: “Nie wszystko zloto, co sie swieci, nawet sol wyglada jak cukier” itp. Zbudowana jest z materialu ktorego jeszcze nie znamy? Lub material ktory dopiero odkryto i nie ma opcji ze monete wyprodukowal jakis stary niemiec ktory zginal na wojnie majac ja w kieszeni? Wole czytac bardziej realne newsy ktore publikujecie. A tak swoja droga... w tym 2 wymiarze nie doprowadzili do upadku monety i pieniadza?? Dzieki, bez urazy, pozdrawiam.

Portret użytkownika apoco

jest to możliwe,a czasem

jest to możliwe,a czasem wręcz nagminne.Alternatywne rzeczywistości  i różne linie czasowe,czyli adolf nie wpakował się do ruskich ale z nimi zawarł pewien pakt;problemem byli chińczycy i amerykańce ale dla dobra wspólnego na jakiś czas,na jakiejś linii czasowej się dogadali i jakoś to istniało.Potem nastąpił całkowity rozp.edol..i niemców ani widu ani słychu..wpakowało się znowu jakieś "istnienie ukośne"-vide Barrington Bailey "Kurs na zderzenie"

Puściła mi fantazja,ale czemu nie? Wink

Takie experymenty z naginaniem/korektą czasu i wydarzeń,ingerencją w przeszłość to już Majowie mieli w małym paluszku..jakieś 7tys lat temu..potem zaczęto budować tzw piramidy,z czego na teraz widzimy jakieś 2/3 ich wysokości,bo ten Hawas czy jak mu tam nie pozwoli kopać nawet łopatką ogrodową,bo ziaziu sobie ludzkość może zrobić Lol

Fajna ta moneta,ale pewnie właściciel się gdzieś wplątał między wymiarami i nie ma przez to na nawet kromala bułki z masłem...kurde,aż żal takich popieprzonych podróżników

 

 

Skomentuj