W Meksyku znaleziono szczątki istot o wydłużonych czaszkach

Kategorie: 

Źródło: Youtube

W miejscowości Sonora znajdującej się w Meksyku odkryto prekolumbijski cmentarz pełen szczątków istot, które swoją fizjonomia nie przypominają ludzi. Od razu pojawiły się opinie, że to masowy grób obcych istot, które musiały kiedyś dotrzeć na nasza planetę.

 

Archeolodzy meksykańscy z INAH (Institute National Anthropology and History) wypowiadają się ostrożnie o odkryciu sugerując, że dziwny kształt czaszek może być wynikiem celowych zabiegów.

[ibimage==15776==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Jednak na cmentarzu w Sonora odnaleziono szczątki 25 osób a 13 z nich miało bardzo nietypową budowę kostną czaszki. Znalezisko nie wzbudziło sensacji międzynarodowej, bo to nie pierwsze przypadki odnalezienia tak zdeformowanych czaszek. Klasyczne pozycje z dziedziny Paleoastronautyki często wskazują praktyki wydłużania czaszek, jako chęć do upodobnienia się do istot, które kiedyś odwiedziły mieszkańców Ameryki.

Historycy podchodzą do tego znaleziska spokojnie stwierdzając tylko, że daje nam to pojęcie o tym jak daleko sięgały wpływy kulturowe Indian stosujących z jakichś powodów praktyki polegające na deformowaniu czaszek.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika WscibskaBaba

Modyfikacja ciala byla znana

Modyfikacja ciala byla znana indianskim plemionom Ameryki Poludniowej juz dawno temu. Obwiazywano miekkie jeszcze czaski niemowletom, zeby uzyskac ten ksztalt. Tyle ma to wspolnego z ufoludkami jak niektore komentarze tutaj z wiedza na jakikolwiek temat.
Myslicie, ze jak za 1000 lat znajda zdjecia dzisiejszych ludzi z dziurami w uszach wypchanymi zelastwem, zelastwem czy tytanem w twarzy, silioknem w czole i w cyckach lub w doopie, to beda uwazac, ze to na ksztalt przybyszow z kosmosu ? Osobiscie zadnych OBCYCH nie spotkalam, za to czesto widuje rozne typki z metalem w ciele i owym wspomnianym silikonem. 
Te wydluzone glowy maja tyle wspolnego z ufoludkami jak dzisiejszy dzien z koncem swiata, buahahaha. Ale, czlek ma fantazje a wiec niech sobie pofantazjuje, tylko niech nie zastepuje wiedzy bredzeniem, bo duzo niedoukow sie na to lapie.

Portret użytkownika edgier25

Z tego co przeczytałem -

Z tego co przeczytałem - wniosek wyłania się jeden , a mianowicie ludzie upadabniali się do istot ponoć pozaziemskiej cywilizacji  co nie zmienia faktu ,że oni tu byli. Prowdopodobnie któryś z nich jest prawdziwkiem.

Portret użytkownika Gość

Aż dziw bierze że nikt z Was

Aż dziw bierze że nikt z Was nie zadał sobie trudu i nie porównał tych czaszej z czaszka ludzką.
Czaszki ludzkie Homo sapiens sapiens nie mają grzebienia biegnącego od kości czołowej do kości potylicznej wzdłuż środka głowy. Grzebień taki nie powstanie też w wyniku ściskania czaszzki niemowlaka deszczułkami.
Wnosek: to nie są czaszki współczesnego człowieka.

Portret użytkownika dąb

Ludzie , pomyślcie , czy

Ludzie , pomyślcie , czy tylko czaszką się ma różnić obcy od nas? Cały szkielet jest taki jak u nas , tylko czaszka jest zniejształcona . Obcy przylecieliby z innej planecie o innej grawitacji , składzie chemicznym atmosfery , innych warunkach życia itd i okazuje się , że ludzki szkielet jest genialny i wszechstronny , odpowiadający wszelkim warunkom rozwoju. Jakby była różnica np. w ilości żeber , kręgów itd no to można się zastanawiać , ale tu na zdjęciach to jest ludzki szkielet. Co innego czaszka tzw. gwiezdnego dziecka gdzie na poziomie komórkowym różni się kilkakrotnie bardziej niż my od żaby - i to jest interesująca wiadomość . 

Portret użytkownika Omg

Co za porażająca logika!!

Co za porażająca logika!! Dlaczego ja do tej pory na to nie wpadłem? O dębie oświecony, bądź moim mistrzem!
A tak poważnie...
"Obcy przylecieliby z innej planecie o innej grawitacji , składzie chemicznym atmosfery , innych warunkach życia"
Skąd u licha jasnego wniosek, że na ich planecie byłaby inna grawitacja, atmosfera i inne warunki? A może ich planeta byłaby kropka w kropkę taka jak nasza? A nawet jesli warunki byłyby inne, to skąd podejrzenie, że wyklucza to możliwość, aby ich szkielet był podobny do naszego? Na czym opierasz te twierdzenia? Badałeś już jakichś obcych? Sam zacznij myśleć. Nie ma póki co żadnych kryteriów ani porównań, na podstawie których możnaby w ogóle jakiekolwiek wniosku wysnuwać na temat tego, jak ewentualni obcy mogą wyglądać. Dlatego marudzenie takie jak twoje jest bez sensu.
Może to szkielety ludzi pochodzenia ziemskiego, może nie. Pozostają domysły, fantazje, przypuszczenia. Nic więcej. Każdy z nas zobaczy w tym to, co chce zobaczyć, a czym to jest naprawdę raczej się nie dowiemy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To cmentarzysko nie jest

To cmentarzysko nie jest cmentarzyskiem. To miejsce egzekucji Filistynów.
To miejsce walki dobra ze złem.
Te istoty, to biblijne demony ( przedstawiane w Biblii jako duchowe, duchowymi nie były) pokonane i poddane egzekucji, zanim Stwórca nie zorientował się, że tylko Potop może ich zlikwidować... Te sprytne jednak kanalie, uciekły przed Potopem do wnętrza Ziemi i tam pozostali.. do dzisiaj...
Gdy Stwórca poddał się i przekazał niesfornego człowieka pod panowanie zła, oni zaczęli nas hodować i wykorzystywać boską energię dla uczynienia się nieśmiertelnymi...
Dlatego od wieków pojawiają sie nad polami bitew od Aleksandra Wielkiego ( a i zapewne  wcześniej)do II wojny światowej wchłaniając dusze zabijanych i pomordowanych w masowych ludobójstwach.
 Naiwni tutaj, którzy wierzą w "opiekę" Obcych niech wiedzą, że oni się nami "opiekują" jak tucznikami w rzeźni...
 I tylko do tego jesteśmy im potrzebni...
 WIELE PLEMION LUDZKICH, WIDZĄC TYCH SWOICH "BOGÓW" WPROWADZIŁY SPOSÓB NA UPODOBNIENIE SIE DO NICH..
 .. zwłaszcza ówczesne elity, które były z nimi w zmowie....

Strony

Skomentuj