W Meksyku znaleziono szczątki kopalne gigantycznego leniwca

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/AFP/status/897977010613506048

Szkielet zwierzęcia znajdował się w dolnej części pięćdziesięciometrowego leja, wypełnionego wodą. Meksykańscy naukowcy donoszą, że odkryli skamieliny poprzednio nieznanego nauce gatunku olbrzymiego leniwca. Stworzenia zamieszkiwały Ziemię około dziesięć tysięcy lat temu.

 

 

Według Agencji France-Presse, kości leniwca odkryto w 2010 roku, ale wtedy podniesienie ich na powierzchnię z głębokości 50 metrów nie było możliwe. W związku z tym nie było wiadomo dokładnie, jakie szczątki spoczywają na dnie.

 

Teraz badacze mają do dyspozycji czaszkę, żuchwę, kręgosłup i żebra. Pierwsze leniwce nie są znane nauce. Eksperci mają nadzieję, że w przyszłym roku będą w stanie wyciągnąć z wody wszystkie kości szkieletu. Dopiero wtedy będzie można oszacować, jak wielki był ten prehistoryczny osobnik.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Jakiego znowu nieznanego?

Jakiego znowu nieznanego? Olbrzymie leniwce z plejstocenu od dawna są znane nauce - chyba że "nieznany" w sensie "dotąd nieodkryty w tym rejonie". Kryptozoolodzy twierdzą, że w/w leniwce mogą nawet gdzieś się pałętać po dżunglach Płd. Ameryki. wnosząc z legend tubylców...
 

 

Skomentuj