W Meksyku znaleziono szkielet inkrustowany kamieniami w zębach

Kategorie: 

Źródło: http://svopi.ru/nauka/112323

Archeolodzy w Meksyku odkryli niedaleko ruin Teotihuacan szkielet kobiety z wyższych sfer, w której zębach inkrustowano minerały. Wiek znalezionych szczątków szacuje się na około 1600 lat.

 

 

W chwili śmierci niewiasta miała około 35-40 lat. Według Narodowego Instytutu Antropologii i Historii, w grobie znaleziono również garnki. Czaszka zmarłej miała wydłużony kształt. Zwykle z takimi deformacjami spotykano się w południowej części Mezoameryki, ale nigdy w regionie Środkowym, gdzie specjaliści pozbierali kości.

 

Zniekształconym szczątkom ludzkim, znalezionym w Teotihuacan, nadano nazwę „kobieta Tlaylotlakana" (termin pochodzi od obszaru, na którym spoczywały kości). Charakterystyczną cechą nieboszczki jest obecność dwóch okrągłych pirytów, montowanych w górnych siekaczach. Może to oznaczać, że kobieta była „obca” w Teotihuacan. Podobnych technik używali Majowie w obszarach w południowym Meksyku i Ameryce Środkowej. Eksperci wykryli także u niewiasty protezy dolnych zębów, które zostały wykonane z zielonego serpentynu.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

w dzisiejszych czasach,

w dzisiejszych czasach, niezłe jajca wychodzą na jaw... 1600 lat temu, kobitka zrobiła sobie kamienne ząbki Smile i pirytowe plomby, ciekawe czy jej to refundowali? Smile a dziś słaba porcelana nierefundowana i refundowane szare plomby...ależ ten świat się stacza...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika malkontent

Co to są "kamienie w zębach"?

Co to są "kamienie w zębach"?
Szukałem w googlu, ale nic o tym nie ma... Wink

 
Kolejny raz pytam: czy ktoś na tym portalu, choćby rzuca okiem na tekst zanim kliknie "Opublikuj"? Zaczynam nabierać pewności, że tutaj, teksty to tylko pretekst żeby można było wyświetlić kolejne reklamy, a czytelników ma się głęboko w dupie.

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj