W meteorycie znaleziono mikroorganizmy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W prowincji Ontario naukowcy wydobyli fragment ciała niebieskiego z lodowca St. Thomas. Meteoryt spadł na ziemię tej wiosny w południowej Kanadzie. Wstępna analiza wyników wykazała fantastyczne wyniki. Okazało się, że w kawałku pochodzenia kosmicznego ukryte są organizmy żywe, należące do gatunków nieznanych nauce.

 

 

O odkryciu poinformował Peter Brown, dyrektor Ośrodka Badań Meteorytów w Ontario. Upadek ciała niebieskiego, odnotowano w marcu br. Badacze, który ruszyli na poszukiwania, odnaleźli fragmenty obiektu i przewieźli je do laboratorium.

 

Okazało się, że meteoryt zawiera mikroskopijne rowki, które mogą być oznaką aktywności wymarłych miliony lat temu mikroorganizmów. Nie jest to pierwsze tego typu znalezisko - podobne ślady znaleziono w innych pozostałościach, spadających z nieba.

 

Zakłada się, że może to być ślad życia na Marsie. Uwolniona po kosmicznej kolizji miliony lat temu skała podróżowała w przestrzeni przed upadkiem na Ziemię. Wydarzyło się to, zdaniem ekspertów, kiedy Mars był planetą pełną życia.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Ile ja już tu walczę z tymi

Ile ja już tu walczę z tymi niby meteorytami,trzy lata a oni teraz Amerykę odkryli,jeszcze trochę a  jubileusz będzie,nie ma siły na zagłuszających,ludzie i ryby głosu nie mają,można pochwalić opozycje,to prawdziwi mistrzowie,zawsze coś wymyślą aby wyciszyć wrzawę,nie wiem skąd ich wzięli może z samego kosmosu

Portret użytkownika sandrax

Nie ma duchów,naogladałeś sie

Nie ma duchów,naogladałeś sie duszka kacpra i teraz cie straszy w nocy.Bóg nikogo nie unicestwił,bo nikt nie wie czy istnieje.Niektórym tylko tak sie wydaje że jest i dodatkowo wysłuchuje jakieś tam prośby o wygraną w lotto.Nie jedz chipsów sprzed tygodnia z muszym łajnem,bo sie pochorujesz.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

 :)   "nieznane nauce"...

 Smile   "nieznane nauce"... powiadacie?  W poblizu rowów oceanicznych, aktywnych wulkanicznie jest wiele "nieznanych nauce mikroorganizmów"...

Wyrzucony w kosmos kawałek skały przez wulkan teraz spadł... Większość meteorytów to "powracające do domu" odłamki... Smile

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj