W Mozambiku czarownicy polują na łysych mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Policja w Mozambiku ostrzega łysych mężczyzn, aby mieć się na baczności, bo ostatnio napastnicy zabili pięciu łysych ludzi w rytualnych zabójstwach.

 

 

Władze porównują te morderstwa z polowaniami na albinosów w różnych krajach afrykańskich. Teraz rozmaici czarownicy i czarownice przypisują nadzwyczajne i magiczne właściwości głowom łysych mężczyzn. Murzyni wierzą, że głowy łysych mężczyzn zawierają złoto. Ostatnio ten przesąd jest dobrze ugruntowany wśród ludności.

 

Badacze podejrzewają, że głowy są dostarczane do czarowników-uzdrowicieli, którzy wykonują różne rytuały do wydobywania rzekomych bogactw zawartych w czerepach.

 

Obecnie aresztowano już dwie osoby za morderstwa, ale władze podejrzewają, że inni łowcy trofeów są nadal na wolności. Nie wiadomo, czy to nagłe zainteresowanie głowami łysych mężczyzn jest wynikiem twórczej myśli szamanów, czy jest to ogólnie przyjęta tendencja po tym, jak ludzie zdali sobie sprawę, że albinosy nie są naprawdę magiczni, a więc trzeba było skupić uwagę na bardziej „egzotycznych” zasobach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Qrna, sam jestem włochaty

Qrna, sam jestem włochaty inaczej Sad ... Módżynuf u nas ni ma, ale ukropów by się paru znalazło, a to też niezłe dzikusy Sad ... No nic, jak mnie szef wyśle znowu tam dzie uny siedzą, to najwyżej będę ze sobą tryzub do gnoju zabierał na wypadek wypadku, jakby tym alkoholikom rezatym co do łbów szczeliło...
 

 

Skomentuj