W naszej galaktyce może istnieć ponad 30 cywilizacji pozaziemskich

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trudno jest obliczyć liczbę potencjalnych cywilizacji pozaziemskich, ale nowe badanie prowadzone przez University of Nottingham przyjęło unikalne podejście do uzyskania takiego szacunku. Według nich tylko w naszej galaktyce może istnieć ponad 30 komunikujących się ze sobą cywilizacji pozaziemskich.

<--break->

Nowy artykuł miał na celu zrozumienie, ile planet w naszym sąsiedztwie może być domem dla obcego życia, zakładając, że życie rozwija się na innych planetach w podobny sposób, jak rozwija się na Ziemi, i dopasowując to do planet, które mogą być domem dla podobnej ewolucji życia.

„W naszej Galaktyce powinno być co najmniej kilkadziesiąt aktywnych cywilizacji, zakładając, że stworzenie inteligentnego życia na innych planetach, takich jak Ziemia, zajmuje 5 miliardów lat” - powiedział główny autor badania, profesor Christopher Conselis z Uniwersytetu Nottingham

 

We wcześniejszych badaniach eksperci zajmujący się zagadnieniem pozaziemskich cywilizacji, stwierdzili, że powinniśmy odkryć życie poza Ziemią w ciągu najbliższych dziesięciu do dwudziestu lat. Ma się to stać w miarę uruchamiania bardziej zaawansowanych misji badania planet i gwiazd. Szanse na znalezienie oznak pozaziemskich cywilizacji będą zatem z czasem większe niż kiedykolwiek wcześniej.<--break->

Brytyjscy eksperci badający to zagadnienie postanowili spojrzeć na ewolucję życia w skali kosmicznej. Zdefiniowali również ograniczenia zwane astrobiologicznymi granicami Kopernika. Polegają na założeniu, że inteligentne życia do powstania potrzebuje nieco mniej niż 5 miliardów lat. Na Ziemi powstało po 4,5 miliardach lat. Przyjęto również, że te nowe istoty rozumne będą musiały się rozwijać w środowiskach bogatych w metale.

 

Nowe badanie stosujące te założenia i wykorzystujące wszelkie dostępne dane pozwoliło na oszacowanie liczby możliwych cywilizacji znajdujących się w naszej galaktyce. Jeśłi do powstania życia inteligentnego wymagana jest zawartość metalu równa tej w Układzie Słonecznym, wyliczono, że w naszej galaktyce powinno być obecnie przynajmniej 36 aktywnych cywilizacji pozaziemskich.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj