W Nigerii mężczyzna został niemal zlinczowany przez ludzi, którzy uwierzyli, że zamienił człowieka w kozę

Kategorie: 

Źródło: CC0 Creative Commons

Policja Rivers State w Nigerii rozpocząć dochodzenie w sprawie pobicia mężczyzny, który został zaatakowany przez tłum ze względu na podejrzenie czarów. Napastnicy uwierzyli, że zmienił człowieka w kozę!

 

Jak donosi nigeryjski portal Daily Post, mieszkańcy postanowili zaatakować człowieka, ze względu na fakt, że był on śledzony wszędzie przez czarną kozę. Uznali, że zwierzę może być zaklętym człowiekiem. Nigeryjczycy postanowili ukarać „czarownika” i został niemal zlinczowany przez tłum. 

Policjanci oświadczyli, że gdy przyjechali na miejsce przestępstwa, znaleźli  pobitego do nieprzytomności człowieka, kozę i kilku napastników, którzy zostali przewiezieni do miejscowego komisariatu. 

Gdy zaatakowany mężczyzna odzyskał przytomność powiedział policji, że prowadził kozę, bo to jego zwierzę domowe. 

„Byłem zaskoczony, że ludzie w tych czasach są gotowi uwierzyć, że zmieniłem człowieka w kozła. Jak to możliwe?” - oświadczył

Ciemnota w Afryce jest niestety nadal powszechna. W wielu afrykańskich krajach wierzy się na przykład w gobliny, które ich zdaniem raz za razem dezorganizują życie w ich miastach. Znana jest również popularność miejscowych szamanów i wiara w skuteczność czarnej magii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj