W okolicach Stonehenge zlokalizowano nowy piktogram

Kategorie: 

Foto: Frank Nauman

Sezon kręgów w zbożu jeszcze trwa i właśnie odkryto kolejny interesujący piktogram, który znajduje się w hrabstwie Wiltshire, w okolicy słynnego zabytku Stonehenge.

 

Tym razem w kręgu wpisany został kwadrat, w który potem wpisano okrąg i kolejny kwadrat. Wszystko niczym rosyjskie matrioszki zmierza do centrum gdzie umieszczone są dwa kręgi. W sumie w piktogram wpisanych zostało 7 okręgów i 5 kwadratów. Niektórzy badacze piktogramów sugerują, że w tym wzorze jest odzwierciedlona funkcja falowa.

Tymczasem w prasie brytyjskiej pojawiły się publikacje, które kwalifikują kręgi jako oczywiste fałszerstwo. The Telegraph podaje listę punktów, jakie trzeba wypełnić, aby zrobić nawet najbardziej skomplikowany krąg. Wskazują nawet przypadek 42 latka, który ma wytoczone zarzuty za niszczenie własności rolników, czym niewątpliwie jest wycinanie finezyjnych kształtów.

 

Czy jednak uznanie wszystkich kręgów jako wybryki znudzonych chłopaków jest odpowiedzialne, czy tylko zgrabnie załatwia temat. Przecież przypadki kręgów w zbożu znane są już od średniowiecza. Wtedy uważano, że robi je diabeł, a obecnie obcy. Być może duża cześć z kręgów jest fałszerstwem i ten prezentowany powyżej może być wykonany za pomocą sznurka przez jakichś mistrzów stąpania tylko tam gdzie trzeba i w którym trzeba kierunku.

 

Lista czynności, jakie należy podjąć, aby stworzyć krąg według The Telegraph jest następująca

 

1. Znaleźć pole, oczywiście licząc się z tym, że wejście komuś w szkodę może się wiązać z pociągnięciem do odpowiedzialności finansowej.

 

2. Zaplanować wzór

 

3. Znaleźć pomocników - kręgi to praca zbiorowa, musi być przynajmniej kilka osób dobrze się rozumiejących i umiejących pracować w ciemnościach. W grę wchodzi trzymanie linek, odmierzanie z GPS i ubijanie.

 

4. Poczekać na nadejście ciemności, nocą rzekomo łatwiej wykonywać takie czynności jak precyzyjne wymierzenie struktury w polu zboża.

 

5. Wykonać zadanie z wielką starannością

 

6. Pomierzyć krąg, aby upewnić się, że wszystko poszło tak jak trzeba

 

7. Ugniatanie za pomocą sznurka i deski

 

8. Dodanie paranormalnych elementów, takich jak wypalony fragment lub staranne skręcenie zboża w centrum kręgu, dodaje szczypty tajemniczości

 

9. Do wschodu Słońca zejdź z pola, nie pozwól się złapać!

 

Takie dobre rady udziela brytyjski The Telegraph. Warto się zastanowić czy w tym sceptycznym podejściu nie ma jednak zbyt wielu elementów, które muszą się udać. Dlaczego widzimy tak mało kręgów o wyraźnie zepsutej figurze? Dlaczego jest tak mało owali?

 

Można oczywiście wszystko wytłumaczyć perfekcjonizmem artystów tworzących takie piktogramy, ale czy wiara w to, że te skomplikowane wzory powstają w jakiś nieznany nauce sposób jest aż tak różna od wiary w super zsynchronizowanych geodetów z deskami, którzy na dodatek widzą w ciemnościach, nie popełniają błędów i tworzą coraz bardziej skomplikowane figury, tylko, żeby się sprawdzić.

 

 

 

Źródła:

http://www.cropcircleconnector.com/2013/stonehenge/stonehenge2013a.html

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/10217151/Crop-circles-demystified-how-the-patterns-are-created.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek

"Tymczasem w prasie

"Tymczasem w prasie brytyjskiej pojawiły się publikacje, które kwalifikują kręgi jako oczywiste fałszerstwo. The Telegraph podaje listę punktów, jakie trzeba wypełnić, aby zrobić nawet najbardziej skomplikowany krąg. Wskazują nawet przypadek 42 latka, który ma wytoczone zarzuty za niszczenie własności rolników, czym niewątpliwie jest wycinanie finezyjnych kształtów."
 
- bo frajernia dojona jak bydło ciagle wzrastającymi podatkami ma pokornie do ostatniej chwili zreć podawane im GMO-gówno podnosząc dzięki temu majątek chowającej się po norach (bunkrach) arystokracji. Po co straszyć tych co są już przeznaczeni przez ich ciotowskie mości do depopulacji tym, że własnie cos im zagraża. Te ufiołkowane i upudrowane parchy myślą wyłącznie o swoich mająteczkach czy herbatkach. Reszta jest traktowana jak usługujące bydło o którym "nie wypada rozmawiać". Ale za to bydło ma za wszelką cenę ratować swojego pasożyda, ratować swojego króla.
 
I skoro "angielskie gebelsówki" na podstawie "przecieków" twierdza iż te "piktogramy" to fałszywki mozna z całkowita pewnością przyjąć iż są prawdziwe i nie po drodze z ich judzeniem świata do kolejnej wojny o zion. A to kto je "wydeskował" to już mało istotne pytanie.

Portret użytkownika squidos

Ten krąg wygląda jak grający

Ten krąg wygląda jak grający głośnik;  "Wskazują nawet przypadek 42 latka, który ma wytoczone zarzuty za niszczenie własności rolników, czym niewątpliwie jest wycinanie finezyjnych kształtów" Haha,
komu by się chciało prawie, że co noc z deseczką chodzić i ugniatać zboże.

Portret użytkownika Diament

Psychicznym ludziom, którzy

Psychicznym ludziom, którzy być może takimi wybrykami (z nadmiaru czasu? debilizmu?) jakiś znak/znaki nam zamazują. Byś może ktoś z nami w ten sposób "rozmawia" cos przekazuje- tylko, że my-wiadomo snujemy domysły...ale co nam to da, póki nie odkryjemy konkretnego kodu, aby rozszyfrować to wszystko. Trzeba "tylko" znaleźć punkt zaczepienia... WG. mnie to nic innego jak informalcje dla nas co się dzieje we wszechświecie- a skoro są kierowane do nas tzn, że nas również dotyczą!!!
Piktogramy to cudowne zjawisko...

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell

Strony

Skomentuj