W okolicy Londynu sfotografowano widmo ściętej żony Henryka VIII

Kategorie: 

Źródlo: Internet /Daily Mail

Gdy pod koniec grudnia ubiegłego roku 45-letni mieszkaniec miejscowości York, Trevor Tye udał się na wycieczkę do znajdującym się pod Londynem zespole pałacowo-parkowego w Hampton Court, nie miał świadomości, że uda mu się zarejestrować coś wyjątkowego. Amerykanin był w stanie sfotografować coś co jego zdaniem wygląda na ducha piątej żony Henryka VIII.

Podczas oprowadzania turystów po pałacu Hampton Court, udało mu się na chwilę odejść od grupy, aby sfotografować piękne marmurowe schody. Wtedy nie widział niczego dziwnego, po powrocie do domu, gdy przeglądał zdjęcia z wycieczki do stolicy Anglii, zobaczył na jednym z nich coś co wygląda na ducha kobiety. Według niego mogła to być zjawa piątej żony Henryka VIII, Katarzyny Howard, która w 1541 roku został uwięziony w tym miejscu, a następnie stracona za cudzołóstwo.

Brytyjczyk wysłał maila ze zdjęciem do Dyrekcji pałacu w Hampton Court. W odpowiedzi usłyszał, że nie jest pierwszym, który widział ducha Królowej w ciągu ostatnich lat. Wcześniej strażnicy kompleksu wielokrotnie obserwowali w tym samym miejscu "przezroczystą dziewczynę, której sylwetka była jakby utkana z dymu". Rzeczywiście ostatnio zdecydowanie wzrasta ilość obserwacji rzekomych duchów w Hampton Court. Trudno jednak powiedzieć ile w tym rzeczywistej manifestacji zjawisk paranormalnych, a ile sprytnej kreacji turystycznej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Pewnie sfotografował swoją

Pewnie sfotografował swoją "laske"bo fryzura jakoś nie wygląda na taką jak w 16stym wieku.To jakiś mały(zawyczaj "pojemny") tleniony knypeć-krasnal owinięty w starą szmate....ewentualnie postać"wprasowana"w obrazek w jakimś edytorze.

Skomentuj