W okolicy wybrzeża Indii odnaleziono pozostałości miasta sprzed 9500 lat

Kategorie: 

Miasto będące przedstawicielem kultury Harappan, ktore jest 5000 lat młodsze niz miasto z Zatoki Cambay

W Zatoce Cambay kilka lat temu odkryto podwodne ruiny miasta, które swój okres rozkwitu musiało mieć prawie przed dziesięcioma tysiącami lat. Dopiero gdy weźmie się pod uwagę fakt, że mówimy o strukturach istniejących jeszcze przed piramidami robi to odpowiednie wrażenie. Mimo to do dzisiaj to zdumiewające odkrycie nie spotkało się z odpowiednią oceną ze strony historyków.

Ruiny miasta znalazły ekipy biologów morskich prowadzących badania w okolicy wód terytorialnych Indii. Pozostałości antycznej metropolii spoczywają około 30 metrów pod wodą w Zatoce Cambay,  na zachodnim wybrzeżu Indii. Pobrane podczas zejście pod wodę próbki po przebadaniu metodą radiowęglową wykazały, że miasto istniało tam około 9500 lat temu.

 

O tym, że na dnie Zatoki Cambay znajdują się pozostałości miasta wiemy przynajmniej od dekady, ale do dzisiaj nie podjęto próby odpowiedzi na szereg fundamentalnych pytań, jakie implikuje takie odkrycie. Historycy wolą wypierać istnienie starożytnej metropolii, ponieważ nie pasuje ona do ogólnie przyjętego kanonu naukowego.

 

Miasto, które ma ponad 9 tysięcy lat to kłopot w periodyzacji historii, bo podręczniki uczą aktualnie,  że pierwsze miasta powstawały na obszarze Mezopotamii około 4500 lat temu. Oznacza to, że odkryto odkrycie naukowców z National Institute  of Ocean Technology to kłopot, bo oznacza, że nauka musiałaby uznać swoją niewiedzę w stosunku do tego okresu historii.

 

Trudno to zresztą nazywać historią, bo miasto sięga do czasów, które można już nazwać prehistorią. Miasto na dnie Zatoki Cambay według wskazań sonarów ma około 9 kilometrów długości i około 5 kilometrów szerokości. Była to, więc dość spora metropolia i tym dziwniejsze jest to, że tak ważne odkrycie nie spotkało się do tej pory z odpowiednią odpowiedzią naukowców w postaci dokładnych badań.

 

Być może istnieje obawa, że to, co zostanie tam odkryte udowodni istnienie na Ziemi dawno zapomnianych cywilizacji, które były w stanie wytworzyć technologie często przewyższające to, co umiemy zrobić w czasach dzisiejszych. Bardzo możliwe, że nigdy się nie dowiemy, co to za miasto i czy jego zagłada została opisana w tekstach wedyjskich, które przez nowożytnych badaczy traktowane są jak symboliczne baśnie. Odkrycia takie jak to w Zatoce Cambay mogłyby zmienić postrzeganie starożytnej wiedzy i ich osiągnięć, co dosłownie wywróciłoby do góry nogami całą misternie ustalaną historię ludzkości. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika voyager11

CZAS NA ZMINY MYŚLENIA I

CZAS NA ZMINY MYŚLENIA I PERCEPCJI
Bardzo mnie dziwi to infantylne podejście w stylu znaleziono miasto liczące ponad 9000 lat. Znaleziono już ślady życia na Księżycu i na Marsie.Odnaleziono gigantów. Kosmo-archeologia (ukryta i zakazana w publikacjach) i artefakty mówią o tym, że na Ziemi istniało ponad 20 cywilizacji z czego 4 wcześniejsze z przed potopu już są Nam coraz bardziej przybliżane i były podobno na wyższym poziomie. Tak zwane (teorie spiskowe)zakładają, że ludzkie Humaneros (dosłownie ludzka hodowla) istnieje już od co najmniej 300000lat. Dla mnie osobiście ciekawym nowym spojrzeniem jest historia Słowian, która rzekomo zaczyna się od przyjęcia chrzystu, a tak naprawdę liczy sobie głęboko ponad 100000 lat(sto tysięcy lat) i sięga w głąb Kosmosu. Zakończcie już te brednie w stylu " O ruiny miasta z przed ponad 9000 lat- dziwne, niesamowite, niezwykłe. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Pacal

Infantylne jest akceptowanie

Infantylne jest akceptowanie wszelkich sensacyjnych doniesień, jak przychodzą. Dojrzałer natomiast jest przyjmowanie relacji bardziej sprawdzonych albo popartych naukowymi autorytetami. Też lubę bajki ale czytam je/oglądam, przed snem.

Portret użytkownika Gość

Fajny news, tylko... a).

Fajny news, tylko... a). zdjęcie nie przedstwia podwodnych ruin. b). jeśli coś ma 10000 lat, to nie "istniało przed poramidami", bo one mają minimum 26000 lat (chyba, że ktoś wierzy w oficjalną wersję, iż piramidy w Gizie zbudowali Egipcjanie przy użyciu brązowych siekierek, konopnych lin i drewnianych rusztowań... ale w to chyba nie wieżą już nawet dzieci).

Portret użytkownika stanlej

No tak he he teraz wystarczy

No tak he he teraz wystarczy że nastąpi np.przebiegunowanie ziemi a jakieś tam pokolenia stworzeń lub ludzi za kolejne 10tyś lat będą się zastanawiać czy istniała nasza cywoilizacja i na jakim była poziomie. Jednak w obecnym czasie człowiek nawet na chwilę niedopuszcza takiej wersji wydażeń i uważa że jest niezniszczalny a jak już to napewno nie teraz ,nic złego nie może mu się stać. Ale jak coś przyjdzie co poniekturzy zapowiadają /jak za czasów Noego też się z niego wyśmiewano/ to na dywagacje będzie zapużno.Będzie poprostu po "sprawie" i wszystko zacznie się od nowa.

Portret użytkownika pawel

O rany

O rany  któóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóry i poniektóóóóóóóóóóóóóóóóóóóórzy

Portret użytkownika zarejestrowany

W urządzeniu piramidzie Giza

W urządzeniu piramidzie Giza w tzw wielkiej galeri są ślady jak i elementy metalowe (płaskowniki) które podtrzymywały prawdopodobnie jakiś rodzaj "kryształów" lub coś co wytwarzało "częstotliwość", na podanych poniżej zdjęciach zrobionych w wielkiej galeri urządzenia jakim jest piramida z giza, są tam ślady na suficie "nadpaleń" "przykopceń" wysoką temperaturą jaką uzyskiwały te kryształy lub inne niezwykłe elementy, które sprawiały iż to czym było urządzenie piramid działało wykorzystując procesy wysokoenergetyczne ![ibimage==15213==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
Scorch marks po angielsku znaczy w wolnym tłumaczeniu "znaki nadpaleń" które są wskazane przez strzałki
po prawej stronie widać płaskowniki które prawdopodonie utrzymywały "rezonator" Helmotza na miejscu gdyż mógł
wytwarzać także drgania mechaniczne...
 
[ibimage==15214==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
tu kolejne zdjęcia z tego co się działo gdy urządzenie działało w tajemniczy sposób !
[ibimage==15215==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
Na tym zdjęciu tajemnicze prostokątne otwory po innych elementach które zostały usunięte po stwierdzeniu iż dalsze exploatowanie jest niepotrzebne bądz gdy urządzenie zostało uszkodzone w wyniku explozji wewnątrz, ale o tym w następnych odcinkach...
[ibimage==15216==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
tu jest całość badań które przeprowadził genialny inżynier Chris Dunn
http://www.gizapower.com/Blast.htm
 
 
Piramidy z Giza przekraczają czas, wyobraznie, przestrzeń  i rzeczywistość którą ludzkość jest w stanie sobie uzmysłowić !
.

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika marioti

"podwodnych" miast jest wiele

"podwodnych" miast jest wiele na całym świecie. Wiele kamiennych dróg w obrębie Morza Śródziemnego, Atlantyku (po linii obecnej Francji, Hiszpanii i Portugalii, ale też Maroko, Wenezuela, Brazylia, itd), itd. prowadzi dziwnym trafem wprost do morza. Pytanie dlaczego? czy nasi praprzodkowie mieszkali w podwonych miastach, a może umieli budować pod wodą? Wiele wyjaśnia w temacie teoria wielkiego uskoku autorstwa Hapgood'a, który umiejscawia tą katastrofę przed 12,5 tyś. lat (a to chyba już słynna data)
Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie czytali z zapoznaniem się z  http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/biblioteka.htm
a i jeszcze jedno "...że mówimy o strukturach istniejących jeszcze przed piramidami..." no to mnie rozwaliło. A kto udowodnił ile piramidy mają lat? no chyba, że autor odniósł się do oficjalnej papki pseudonaukowców.

Strony

Skomentuj