W Omsku urodził się wąż z dwoma głowami

Kategorie: 

Źródło: http://www.om1.ru/afisha/news/102963/

Potomstwo pytona aru przyszło na świat w centrum ekologiczno –biologicznym zoo dla dzieci. Para gadów była tam hodowana od sześciu lat. Została sprowadzona z Petersburga. To rzadkie wydarzenie. W sumie wykluło się jedenaście węży, w tym bliźniaki syjamskie.

 

 

Dzikie pytony zielone aru żyją w Papui Nowej Gwinei i na kilku sąsiednich wyspach (Missoula, Seeram i Archipelag Aru), a także we wschodniej części półwyspu Cape York w Australii. Gatunek ten preferuje lasy tropikalne, żerując wysoko w górach.

 

Kaliopi Kulikova z Dziecięcego Ekocentrum BOY DO przy zoo powiedziała, że ze względu na osobliwy i piękny wygląd, te węże znajdują się i są rozmnażane w różnych ogrodach zoologicznych na świecie. W naturalnych warunkach gatunek zagrożony jest wyginięciem. Aru składają jaja w dziuplach.

 

Podobnie jak wszystkie pytony, aru są w stanie za pomocą nacięć ciała podnieść optymalną temperaturę inkubacji. Jaja tych gadów nie tolerują silnych wahań temperatury i wyklucie możliwe jest w termostabilnych warunkach przy średniej temperaturze 31 ° C (tolerancja wynosi jedynie 0, 5°C). Wylęg młodych gadów następuje po 42-52 dniach.

W Omsku przyszło na świat jedenaście pytonów, w tym bliźnięta syjamskie, ale eksperci nie są zaskoczeni. Najbardziej typowym rodzajem mutacji u węży jest obecność dwóch głów w jednym ciele, co wiązać należy z zaburzeniami genetycznymi.

 

Wyspiarze często łapią dwugłowe węże i przechowują je w postaci maskotek. Osobniki takie nie są w stanie przetrwać w środowisku naturalnym. W Omsku nietypowe zwierzę jest eksponowane, aby wszyscy odwiedzający zoo mogli je podziwiać.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj