W Peru odkryto mumię, siedzącą w pozycji embrionalnej

Kategorie: 

lifenews.ru

Zdaniem ekspertów, poza mumii wskazuje, że została ona ofiarowana bogom podczas ceremonii religijnych, podaje Peru21.pe.

 

W Peru archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli mumię kobiety, licząca ponad tysiąc lat. Wyjątkowość tego rzadkiego odkrycia polega na tym, że mumię pochowano w pozycji embrionalnej. Badania wykazały, że kobieta w chwili śmierci miała około 50 lat.

 

Pochowano ją zgodnie z uroczystym rytuałem w starożytnym mieście Pachacamac w pobliżu Limy, stolicy Peru. Wkrótce mumię będzie można oglądać we francuskim Musée des Confluences w Lyon. Zdaniem ekspertów, poza mumii wskazuje, że została ona ofiarowana bogom podczas ceremonii religijnych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Jeżeli dotykasz tematu mumii

Jeżeli dotykasz tematu mumii w Ameryce Południowej, to o wiele ciekawszym tematem jest sprawa pospolitego występowania tam mumii białych ludzi o blond włosach, posiadających brody i wąsy. Wszystkie te mumie pochodzą z okresu grubo prekolumbijskiego. Występowanie na tamtym terenie białych blondynów jest niemal pospolite przed przybyciem Kolumba.

Portret użytkownika H.R.

Żeby być w zgodzie z prawdą

Żeby być w zgodzie z prawdą Tallin, należy dodać, że wszystkie mumie w ameryce Południowej mają pozycję embrionalną. W pozycji horyzontalnej chowano ludzi w sposób przypadkowy, np. poległych w walce wojowników. Jednak zwykłe pochówki, zwyczjnie zmarłych ludzi w pozycji embrionalnej, połączone z warunkami umożliwiającymi mumifikację, to norma. Ciekawostką w tej dziedzinie są pochówki w tejże pozycji osób - wysłanników do Bogów. Te mumie spotyka się w bardzo wysokich partiach Andów na szczytach gór. Najprawdopodobniej to podobny rytuał wysyłania do Bogów dobrowolnego wysłannika po radę w sytuacji ekstremalnego zagrożenia dla lokalnej społeczności, taki samm, jak pośród druidów.

Portret użytkownika Lord_J

Gdyby dajmy na to za parę

Gdyby dajmy na to za parę tysięcy lat w odkopanych ruinach jakiegoś szpitala znaleziono tomograf komputerowy opisano by to jako miejsce składania bogom ofiar i nawet by to przekonująco umotywowano, a skamieniały laptop byłby domowym ołtarzykiem. Masakra jakaś. Wszystko co archeologowie znajdują służyło jako ołtarze, świątynie, bądź miejsca takiego, czy innego kultu. Wychodzi na to, że starożytni nie mieli nic innego do roboty jak modlenie się, składanie ofiar, budowanie ołtarzy, świątyń i grobowców w postaci piramid.

Skomentuj