W pobliżu superksiężyca zarejestrowano dwa UFO z polami ochronnymi na obwodach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykanin z Arizony, który jest amatorem astronomem w dniu 12 listopada br. postanowił dokonać obserwacji tzw. superksiężyca, gdy jego maksymalna bliskość Ziemi zbiegła się z pełnią. Używając aparatu Sony CX500V zamontowanego na teleskopie NexStar 6SE mężczyzna podpatrywał księżyc i jego okolice, poinformował portal Parallelstate.com.

 

 

Podczas oglądania filmu astronom zauważył, że dwa dziwne obiekty z dużą prędkością przeleciały nad powierzchnią Księżyca. Aby je zobaczyć, musiał dwukrotnie spowolnić film. UFO miały nieco owalne zaokrąglone kształty i, choć odsunięte od siebie, poruszały się z tą samą prędkością. Ponadto astronom sugeruje, że wokół tajemniczych ciał można dopatrzeć się obecności półprzezroczystego obwodu, który charakteryzują rozmycia i zamglenia, zamknięte wyraźną krawędzią.

 

Na film zwrócił uwagę ufolog Scott K. Warinng i pokusił się o komentarz. Według Scotta, astronom sfilmował dwa obce statki kosmiczne, otoczone przez pola ochronne. Zauważył również, że takie "wyposażenie" załamuje światło i podziwiać je można na wielu wykonanych wcześniej fotogafiach.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Realista36

Ja to widzę na tle Księżyca

Ja to widzę na tle Księżyca obracający się balon, prawdopodobnie z helem. Ta niby tarcza ochronna ufo, to po prostu przytłumione odbicie światła krawędzi balonu. Interesuje się ufo od kilkunastu lat i czytam artykuły ZNZ od wielu lat, ale nie dawajcie takiej CHAŁY, bo sami podważacie własne kompetencje jako znawcy tematu. Proszę Was, bo aż żal normalnie na to patrzeć, czytać i słuchać...! P.S. Jeśli chcecie dezinformować znawców tematu, a zniechęcać now zainteresowanych, i przy okazji robić z siebie idiotów, to z tą pierwszą grupą na pewno Wam się nie uda...!

Portret użytkownika Piotruz

Wszystkie cywilizacje z

Wszystkie cywilizacje z całego wszechświata zleciały się do naszego układu aby wisieć gdzieś na orbitach i się z nami nie kontaktować. Polecam uderzyć się cegłą w łeb może wam pomoże.

Portret użytkownika Israfel

No i są w sieci takie zdjęcia

No i są w sieci takie zdjęcia. Aby można było je zrobić potrzebny jest:

1. Księżyc w odpowiedniej fazie, bo im bliżej pełni, tym większa szansa uchwycenia satelity.

2. Odpowiednio duży satelita (bo CubeSat-y, które mają 10x10x10 cm trudno zauważyć z małej odległości, na Ziemi Biggrin ).

3. Odpowiednio niska orbita, bo obiekty na orbicie geostacjonarnej (ponad 35 000 km od Ziemi) mogą pozostać niezauważone Wink .

4. Odpowiednia pozycja obserwatora na Ziemi (bo np. przy obserwowaniu przejścia ISS na tle Księżyca wystarczy kilka kilometrów błędu i już nic nie zobaczymy).

5. Spostrzegawczość, bo przejście może trwać krócej niż sekundę i wystarczy na chwilę odwrócić wzrok, żeby przegapić.

6. Brak zachmurzenia.

Przydałaby się informacja kiedy to może nastąpić w naszej okolicy (są odpowiednie programy do liczenia przejść satelitów na tle Słońca i Księżyca.

 

A teraz zapytam. Czy dużo samolotów lata nad naszymi głowami? Ile z nich widziałeś na tle Księżyca czy Słońca? A przecież są dużo większe od satelitów i latają znacznie niżej.

 

No, chyba dosyć tego mądrzenia się. Tylko dlaczego to trzeba tłumaczyć? Wydaje się to być proste i logiczne.

 

Portret użytkownika Tryptyk

Tallin...wykurzyłeś z tego

Tallin...wykurzyłeś z tego portalu kolejnego czytelnika. Rób tak dalej, a zostanie tu tylko małe grono wzajemnej adoracji, liżące się pod ogonami i utwierdzające się nawzajem o swojej wielkiej otwartości umysłów...bo taki jest Twój cel, nie?. A Twój umysł jest wielce otwarty...jak kontener na odpady bio po przejściu głodnych meneli.

Strony

Skomentuj