W pobliżu superksiężyca zarejestrowano dwa UFO z polami ochronnymi na obwodach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykanin z Arizony, który jest amatorem astronomem w dniu 12 listopada br. postanowił dokonać obserwacji tzw. superksiężyca, gdy jego maksymalna bliskość Ziemi zbiegła się z pełnią. Używając aparatu Sony CX500V zamontowanego na teleskopie NexStar 6SE mężczyzna podpatrywał księżyc i jego okolice, poinformował portal Parallelstate.com.

 

 

Podczas oglądania filmu astronom zauważył, że dwa dziwne obiekty z dużą prędkością przeleciały nad powierzchnią Księżyca. Aby je zobaczyć, musiał dwukrotnie spowolnić film. UFO miały nieco owalne zaokrąglone kształty i, choć odsunięte od siebie, poruszały się z tą samą prędkością. Ponadto astronom sugeruje, że wokół tajemniczych ciał można dopatrzeć się obecności półprzezroczystego obwodu, który charakteryzują rozmycia i zamglenia, zamknięte wyraźną krawędzią.

 

Na film zwrócił uwagę ufolog Scott K. Warinng i pokusił się o komentarz. Według Scotta, astronom sfilmował dwa obce statki kosmiczne, otoczone przez pola ochronne. Zauważył również, że takie "wyposażenie" załamuje światło i podziwiać je można na wielu wykonanych wcześniej fotogafiach.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Realista36

Ja to widzę na tle Księżyca

Ja to widzę na tle Księżyca obracający się balon, prawdopodobnie z helem. Ta niby tarcza ochronna ufo, to po prostu przytłumione odbicie światła krawędzi balonu. Interesuje się ufo od kilkunastu lat i czytam artykuły ZNZ od wielu lat, ale nie dawajcie takiej CHAŁY, bo sami podważacie własne kompetencje jako znawcy tematu. Proszę Was, bo aż żal normalnie na to patrzeć, czytać i słuchać...! P.S. Jeśli chcecie dezinformować znawców tematu, a zniechęcać now zainteresowanych, i przy okazji robić z siebie idiotów, to z tą pierwszą grupą na pewno Wam się nie uda...!

Portret użytkownika Piotruz

Wszystkie cywilizacje z

Wszystkie cywilizacje z całego wszechświata zleciały się do naszego układu aby wisieć gdzieś na orbitach i się z nami nie kontaktować. Polecam uderzyć się cegłą w łeb może wam pomoże.

Portret użytkownika Israfel

No i są w sieci takie zdjęcia

No i są w sieci takie zdjęcia. Aby można było je zrobić potrzebny jest:

1. Księżyc w odpowiedniej fazie, bo im bliżej pełni, tym większa szansa uchwycenia satelity.

2. Odpowiednio duży satelita (bo CubeSat-y, które mają 10x10x10 cm trudno zauważyć z małej odległości, na Ziemi Biggrin ).

3. Odpowiednio niska orbita, bo obiekty na orbicie geostacjonarnej (ponad 35 000 km od Ziemi) mogą pozostać niezauważone Wink .

4. Odpowiednia pozycja obserwatora na Ziemi (bo np. przy obserwowaniu przejścia ISS na tle Księżyca wystarczy kilka kilometrów błędu i już nic nie zobaczymy).

5. Spostrzegawczość, bo przejście może trwać krócej niż sekundę i wystarczy na chwilę odwrócić wzrok, żeby przegapić.

6. Brak zachmurzenia.

Przydałaby się informacja kiedy to może nastąpić w naszej okolicy (są odpowiednie programy do liczenia przejść satelitów na tle Słońca i Księżyca.

 

A teraz zapytam. Czy dużo samolotów lata nad naszymi głowami? Ile z nich widziałeś na tle Księżyca czy Słońca? A przecież są dużo większe od satelitów i latają znacznie niżej.

 

No, chyba dosyć tego mądrzenia się. Tylko dlaczego to trzeba tłumaczyć? Wydaje się to być proste i logiczne.

 

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Tryptyk

Tallin...wykurzyłeś z tego

Tallin...wykurzyłeś z tego portalu kolejnego czytelnika. Rób tak dalej, a zostanie tu tylko małe grono wzajemnej adoracji, liżące się pod ogonami i utwierdzające się nawzajem o swojej wielkiej otwartości umysłów...bo taki jest Twój cel, nie?. A Twój umysł jest wielce otwarty...jak kontener na odpady bio po przejściu głodnych meneli.

Portret użytkownika Q...

Oczywiście że nie są. To

Oczywiście że nie są. To zwykłe baloniki, zapewne z wodorem, wypuszczone przez kogoś. Widać ich typowy kształt jak się dobrze przyjrzeć. Jednym słowem zrobili się w balona i innych też chcą wcisnąć to kolejne chciejstwo.

Portret użytkownika Johny Bravo

Sprawa jest barczo prosta, to

Sprawa jest barczo prosta, to poprostu wesz zeskoczyła z głowy autora fotki i przeleciała przed obiektywem. Jesli zastosujemy ODWROTNĄ INTERFERENCJĘ w trybie LEMINGOADAPTACJI to doskonale widać łapki tego wsza, a jekby się dobrze przyjżeć to nawet jego parszywy uśmiech Smile

Portret użytkownika Israfel

Znów to samo. Problemy autora

Znów to samo. Problemy autora z wyobraźnią przestrzenną i ... od razu UFO w okolicy Księżyca. Na dodatek przeleciało z dużą prędkością.

To proszę napisać z jaką prędkością leciało UFO (zdaniem autora) i jakiej było wielkości.

To ja może podpowiem. To coś było małe, leciało wolno a jest rozmazane nie ze względu na jakieś POLE OCHRONNE, tylko głębię ostrości zdjęcia. Kojarzy autor coś takiego, że bliski plan nieostry a daleki ostry, albo na odwrót? I wtedy jest "rozmyta otoczka".

Żenada!

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika logiczny

Efekt nałożenia lotu obiektu

Efekt nałożenia lotu obiektu na tle księżyca. Niestety tak to wygląda, powiem więcej, to jest dmuchany balonik który urwał się z jakiejś imprezy, wyraźnie widać kształt. Prędkość także się zgadza, jeśli uwierzymy że obiekt jest blisko księżyca. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ida

to chyba normalne że w

to chyba normalne że w połowie listopada jest temperatura na minusie w niektórych rejonach. Się Polacy odzwyczaili od prawdziwej zimy w Polsce i się w dupach poprzewracało. Niedługo anomalią bedzie zima w ogóle a lato cały rok jak najbardziej na miejscu.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj