W poszukiwaniu obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źróło: 123RF.com

Każdy obserwator kosmosu zgodzi sie zapewne ze mną że kosmos (zakladając że istnieje) jest ogromny , tak naprawdę nikt nie wie tego czy gdzieś się kończy ...jest w nim wiele gwiazd i planet ,tych odkrytych przez człowieka, jak i tych o ktorych nie mamy zielonego pojęcia

 

Do tej pory życie odkryto tylko na ziemi , co nie dziwi ,jako że na żadnej innej planecie nas nie było z prostej przyczyny ,ponieważ nie dysponujemy możliwościami by pokonać takie olbrzymie odległości, zostają spekulacje i domysły za i przeciw...

 

Bez względu jednak na to którą przyjmiemy wersję dotyczącą początku tj. wielki wybuch lub stworzenie...prawda jest taka, że skoro życie jest tu na ziemi ,może być też na innych planetach...oczywiście nie jest powiedziane że to mają być ludzie...lub nawet humanoidzi...chodzi ogólnie o istoty które są żywe ,przecież tu na ziemi żyją organizmy które nie są nijak do siebie podobne a co dopiero na innych planetach oddalonych lata świetlne od ziemi.

 

Rasa ludzka jest w większości bardzo interesująca ,twierdzi że świat należy do niej choćby dlatego że posiada ...hmmm ...inteligencję Smile , poniekąd to prawda, jednak nie należy wykluczać iż inne istoty ziemskie też są inteligentne ,są jednak ograniczenia dzięki którym każda istota inaczej używa owej inteligencji np. pies nie może wziąć młotka i zbudować sobie budy jak człowiek budując dom, jednak bynajmniej nie jest tak że pies żyjąc na wolności nie ma gdzie mieszkać...jeśli nie znajdzie schronienia ,wykopie sobie w ziemi norę i ma dom jak marzenie ;), oczywiście nie dotyczy to tylko piesków a każdego innego zwierzęcia...ale do rzeczy.

 
Cywilizacje pozaziemskie mogą istnieć jak najbardziej ,jednak wcale nie muszą interesować się ani ziemią ,ani nami samymi ...w tak ogromnej przestrzeni kosmicznej mogą żyć zarówno cywilizacje wielkości mrówek , jak i olbrzymy dla których ziemia jest jak główka od szpilki ...bez względu na wielkość mieszkańców innych planet , mogą oni być dużo bardziej rozwinięci technologicznie, jak i daleko w tyle poza ziemską technologią zarówno jedni jak i drudzy ,wcale nie muszą być zainteresowani ani zatrutą do granic możliwości ziemią, ani "inteligentnymi" ziemianami ,cywilizacje zbliżone wielkością do nas i mające technologie pozwalające na przemieszczanie się na tak duże odległości by dotrzeć do ziemi...owszem, mogą wykonywać loty obserwacyjne ,do własnych celów naukowych...jednak raczej inwazja z kosmosu nam nie grozi.
 
Gdyby każde niewyjaśnione światełko na niebie ,lub obiekt którego nie potrafimy zidentyfikować był statkiem obcych, byli by już tu z nami od dawna i albo bylibyśmy przyjaciółmi , albo pozbyli by się nas już dawno...tylko po co???...po co im ta ziemia? to że obcy żyją ,nie znaczy że oddychają naszym powietrzem , odporni są na nasze ciśnienie, czy grawitację...każdy pojazd jaki widzimy czasem na niebie ,a który nijak nie pasuje do naszej ziemskiej technologi, bynajmniej nie świadczy o tym że do niej nie należy...
 
Ziemia jest wcale niezbadana...nic o niej nie wiemy, te wszystkie teorie , co ma w środku? dlaczego się kręci? skąd w ogóle się wzięła? ...to tylko teorię oparte na przypuszczeniach...nic więcej. ludzie podzielili się na równych i "równiejszych" i zwykły człowiek nie musi wiedzieć jakimi technologiami się posługuje ta lepsza część ludzi...jak również nauka nie do końca musi głosić najprawdziwszą prawdę...
 
Na planetach naszego układu słonecznego naukowcy twierdzą ,że życie nie zostało odkryte ,jednak to przecież wcale nie świadczy o tym że tam go nie ma ..."gazowe olbrzymy" czy planety skaliste... kto powiedział że tam nie ma przeróżnych form życia ,że właśnie tam nie ma warunków idealnych dla danej formy życia ,niestety... skoro ziemię mamy pod stopami i niewiele o niej wiemy , to opisywanie innych planet ,to już czysta wyobraźnia.
 
Żyjemy teraz w czasach kiedy nasilają się doniesienia o statkach "obcych" przelatujących tu czy tam , słynne kręgi w zbożu ,też interpretuje się jako przekazy "obcych" ...niestety, jest to całkiem bez sensu ,inna cywilizacja nie byłaby w stanie rozszyfrować naszych przekazów tak samo jak my ich ...przecież rysowanie czy pisanie przyjęło się na ziemi i służy do przekazywania i archiwizowania wiadomości ,ale tu na ziemi...gdzieś tam w kosmosie też muszą występować owe wspomniane wcześniej ograniczenia i nawet nie wiemy czy obcy są w stanie pisać...no taka prawda ...mogą się przecież porozumiewać telepatycznie, nie wspominając już o tym że wcale nie muszą być materialni , nie muszą mieć wcale takich nawyków archiwizacji jak my tutaj.
 
Osobiście wiara w istnienie obcych, to odrębna sprawa każdego , ja jestem prawie pewien że istnieją , jednak tak ktoś zbudował czy stworzył ten świat że bariery którymi nas odgrodził powodują że raczej nie będziemy w stanie sobie zagrozić ...próbując nawiązać kontakt z "obcymi" to tak jakbyśmy próbowali się skontaktować np. z ...bakteriami...przy czym w przypadku bakterii ,sprawę mielibyśmy o tyle ułatwioną ,że wiemy na 100%, iż bakterie istnieją.
 
źródłem są moje przemyślenia. 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka

No następny tallin nam się

No następny tallin nam się rodzi, tyle że felietony talina rozśmieszają tak te barana jakoś tak hmm trochę nie wiem o co tu napisać chyba tak mi zostało po przeczytaniu tego czegos o niczym.
Ale zacznijmy od początku:
W kosmosie jest wiele planet i gwiazd odkrytych przez człowieka hmm odkrytych a kto je zakrywał, chyba odszukanych, przybliżonych ale odkryte i to przez człowieka a co miała wydra je "odkryć". No i fraza o nieistnieniu kosmosu - no comment.
Życie odkryto na Ziemi heheheh jak je odkryto to ludzie nie żyją, co za oksymorony lecą. Poza tym wirus to też życie a jak już wiadomo odnaleziono w kosmosie struktury białek a więc życie w ujęciu ziemskim. Nastepne przekłamanie. No i co za złote myśli że życie na Ziemi jest zróżnicowane brawo!!! Dzięki ci za to, bo nikt nawet bnie zauważył tego.
Cztając fragment o inteligencji to tak się zastanawiałem czy ty aby to pisałeś czy przypadkiem nie twój pupil, który kieruje się instynktem.
Może morze jest mokre a może morze nie jest mokre. Może istoty to mrówki, może obcy to giganty, może może może bla bla bla, jak dzieecko w przedszkolu: prosze pani a robert zabrał mi kredkę, a prosze pani ale Juszka mnie nazywa, ojoj.
To jak już napisaliśmy o wcale niezbadanym niebie UFO to przejdźmy do wcale niezbadanej Ziemi i znowu blablabla nic nie wiemy, co my tu robimy, hmmm chyba nic ty nie wiesz, nie rozkminiasz XXI wieku to nie średniowiecze że nie mamy pojecia jaka jest Ziemia to już nie teorie to udowodnione teorie.
 
No i szybki skok gdzieś w kosmos który jak uważasz nie istnieje do gazowych planet na których nie "odkryto" życia ojoj co za stwierdzenia a do tego dodałeś że może tam istnieć, takiej dedukcji to mógł by od ciebie uczyć się Holmes.
 
Normalnie można powiedzieć że twój artykuł to taka prawda jak to że 100% wdów żyje dłużej od swoich mężów. Jeszcze ze dwa takie o niczym felietony a wygryziesz tallina.

Portret użytkownika b@ron

hehe...juszku...to już nie

hehe...juszku...to już nie jestem trolem dla ciebie? i zaczełeś mnie karmić , pisząc ;)...siedzisz przed monitorem i udajesz głupiego...bo dalej uważam żeś niegłupi, jednak ograniczony...a co ty myślałeś że moje artykuły bedą zerżnięte żywcem z wiki itp.?...,że przepisze to co znajdę w necie ,byle było zgodne z tym co głosi nauka?...no mylisz się ...pisze to co sądzę sam, choć wcale nie wykluczam że sie mylę w jakimś temacie ...ja wiem żeś ty był w kosmosie i wiesz o nim wszystko ...jednak ja się z tym nie zgadzam co ty bredzisz ,a ty masz też takie prawo, ty zbadałeś ziemię ,ty zbadałeś kosmos...to opisz nam o tym ...napisz mi naprzykład ,dlaczego kręci się ziemia?...tylko nie cytaty a własnymi słowami...
ps. co ty z tym wygryzaniem?...najpierw wlazłeś tu z zamiarem wygryzienia bacy ,teraz sądzisz że ja wygryzam tallinna...z racji twojego ograniczenia...oświecam cię ,że tu jest miejsca dużo...nikt nikogo wygryzać nie musi...to tylko ta twoja przypadłość...zbanować wszystkich i pisać sam ze sobą...ech juszku... 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

miałem ciebie nie karmić, nie

miałem ciebie nie karmić, nie odpowiedziałeś rzetelnie "wcale" na nic. 
To nie ja udaję głupiego to ja wiem że ty nim jesteś, a że tobie wydaje się odwrotnie to tak jak z normalnym w wariatkowie, wariaci będą uważali normalnego za wariata.
Ty nie rozumiesz że regułki któe można samemu sprawdzić i udowodnić w prosty sposób nie podważysz w zaden sposób, a twoje brednie to puste gadanie, paplanie któego za c.. nie udowodnisz. 
To co głosi fizyka i matematyka klasyczna tworzyło się 4 tyś. lat i jakoś od wieków nikt nie był w stanie tego podważyć a prawa podstawowe wielu chciało zburzyć, nie jakiś baran nie jakiś Juszka ale wielcy odkrywcy i co? I nic, są niepodważalne.A tylko głupi może twierdzić ze są złe.
Ty się mylisz w każdym temacie gdzie miesza się fizyka, astronomia, chemia i królowa nauk nieomylna matematyka- tak matematyka jest nieomylna.
Czy trzeba być w Ameryce żeby wiedzieć że jest tam Ney York, Wielki Kanion i Indianie?? Pusty jesteś i twoja pusta retoryka osmiesza cie. To tak jakbyś niezrozumiał w kontekście mojej wyprawy w kosmos., Gdzie napisałęm że wiem wszystko op kosmosie trollu? Z czym się nie zgadzasz? Jak się nie zgadzasz to udowodnij, daj dowody, nie dasz nic bo opierasz się tylko i wyłącznie na "bo ja wiem i już".
Dlaczego Ziemia się kręci już ci tłumaczę, jak krowie na rowie byś zrozumiał. Kazde ciało kosmiczne powstaje poprzez łaczenie się małych cząstek w większe, te uderzając się w dysku akreacyjnym (który już sam nadał wszystkim cząstkom ruch obrotowy) nadając pęd, momet obrotowy rosnącej kuli rozgrzanych skał a że na tworzącą się planetę dział grawitacja gwiazdy oraz siły odśrodkowe w środowisku bez oprów ten ruch jest jednostajny i niekończący się, dodatkowo ruch obrotowy nadaje płynne wnętrze, siły Coriolisa. Dodatkowo w kosmosie tak jak na Ziemi działają iły pól magnetycznych które też wpływają na powstanie ruchu obrotowego. Rozumiesz?? Tak w kilku prostych zdaniach byś choć troszeczkę ogarną.
Wygryzanie skoro nie rozumiesz ironii i szydery to nie odpisuj. Bo głupio wychodzi. I tak nie zrozumiesz. Jak krew w piach.

Portret użytkownika b@ron

pominę komentowanie twojego

pominę komentowanie twojego wstępu, tego w którym piszesz o "normalnym wariatkowie" i o tym że jestem głupi a ty mądry ...i z racji tego że chciałbym być mądrzejszy ,proszę cię o dalszą odpowiedź na pytanie dotyczące twojego twierdzenia... 
"Kazde ciało kosmiczne powstaje poprzez łaczenie się małych cząstek w większe, te uderzając się w dysku akreacyjnym (który już sam nadał wszystkim cząstkom ruch obrotowy) nadając pęd, momet obrotowy rosnącej kuli rozgrzanych skał a że na tworzącą się planetę dział grawitacja gwiazdy oraz siły odśrodkowe w środowisku bez oprów ten ruch jest jednostajny i niekończący się"
...no właśnie...dlaczego "niekończący się "?...jak to w "środowisku bez oporów"? ...przecież próżnia nie jest idealna (choćby owe małe cząstki z których tworzą się planety)...bez przerwy w zasięgu grawitacji przelatują mniejsze bądź większe kamyki które nawet jeśli nie są ściągane na ziemię zapewne są niezłym hamulcem ...wyjaśnisz?
acha takie jeszcze małe pytanie...jak wyjaśnisz temperaturę zera bezwzględnego w kosmosie ? co z cząstkami pyłu kosmicznego? 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

Szok, ty nie potrafisz

Szok, ty nie potrafisz myśleć! Przeczytaj co napisałęm i zastanów się co za bzdury piszesz. 
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie nie udzieliłeś trollu odpowiedzi. W kosmosie temperatura nie wynosi zero bezwzględne, jest wyższa. A dlaczego jest bliska zeru, otóż ze względu na brak materialnych cząstek( bardzo małe zagęszczenie (około 1 cząsteczka na 7m^3), a te które tworzą próżnię są niematerialne. Rozumiesz??? Jestem ciekaw czy się domyślisz dlaczego jest tak niska po tym opisie, dasz odpowiedź na to i swoje hipotezy z artykułu czy znów będziesz trollował i głupio się pytał.

Portret użytkownika b@ron

nie kręć juszku...jest bliska

nie kręć juszku...jest bliska zeru ? czy zeru bezwzględnemu???...małe zagęszczenie cząsteczek?...no to z czego tworzą się te planety?...bo chyba nie z tych niematerialnych...według nauki temperatura jest tak niska ze względu właśnie na brak czegoś co by przekazało promieniowanie słoneczne ...ale skoro jest pył to w zupełności powinien przyjąć to promieniowanie...czego jeszcze nie rozumiesz z tego co pisałem?...kto tu trolluje?...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

Jak można tak być pustym??

Jak można tak być pustym?? Jesteś wyjatkowy. Pierwszy raz z taką ułomnością się spotykam.
Dlaczego nie odpowiedziałeś na pytania? Co nie potrafisz? I ty chcesz dyskutować trollu, żałosny jesteś.
Próznia kosmiczna - zanim coś napiszesz to sprawdź czy na głąba nie wyjdziesz - to próżnia międzyplanetarna, miedzygwiezdna, rozumiesz??? Chyba nie.
Temperatura nie jest niska bo coś przekazuje promieniowanie słoneczne ale ze zględu na mozliwość zatrzymania jej.
Jaki pył??? Co ty trujesz? 1 cząsteczka na 7m^3 zawiera w sobie między innymi wszystkie meteory, komety gazy itd... Trollujesz i piszesz głupoty.
Odpowiedz na pytania które postawiłem. Ulmus dobrze cię opisał ty nie potrafisz logicznie myśleć, ty nie potrafisz analizować, kazda twoja odpowiedź to bezsensowne pytania i unikanie odpowiedzi, no i najważniejsze odwracasz kota ogonem  od siebie. 

Portret użytkownika b@ron

słuchajcie no juszku...zadaj

słuchajcie no juszku...zadaj mi te pytania na które oczekujesz odpowiedzi w punktach ...bo ci się chyba temat z chemtrails pomylił...też chciałeś odpowiedzi ...darłeś się jak stare gacie ...dawajcie mi dowody !!! a jak je dostawałeś ,to uciekałeś i w następnym artykule dawaj, dalej to samo od początku...
to ciekawe co piszesz o próżni kosmicznej...bo w takim razie nawet w wiki znajdziesz taki opis...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skafander_kosmiczny
...jest tam wzmianka "Zewnętrzne powłoki skafandra kosmicznego chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz przed poruszającymi się z olbrzymią prędkością cząstkami pyłu kosmicznego, zwanego mikrometeorytami"
...czyli co?...wszyscy kłamią ...a ty wiesz najlepiej że pyłu tam nie ma???...
nerwy cię ponoszą zbyt łatwo jak na trolla...hamuj swój kąśliwy jęzor ...jak już czytasz książki naukowe ,to rób to ze zrozumieniem ,a nie ucz się ich na pamięć ...no wymyśl coś ,bo ci nie odpuszczę ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

Czytaj ze zrozumieniem bo

Czytaj ze zrozumieniem bo masz straszną tendencję do przekręcania faktów, po pierwsze kto napisał coś o chemtrails?? gdzie na znz to niech sobie piszą. Jakie dowody?? Pierwsze słysze na to by były dowody na opruskiwanie nieba.
Wskaż mi gdzie napisałem że nie ma pyłu kosmicznego, jak zwykle kłamiesz, ale wy (pastuch i baranki jego) z każdym jak udajecie że rozmawiacie to używacie kłamstwa, No gdzie napisałem że nie ma pyłu? napisałem wyraźnie o "zagęszczeniu" próżni. 
Troll pisze kłamstwa i podjudza więc to twoja domena.
Odpowiesz na pytania trollu nie bo nie potrafisz. 
Zadałęm ci pytania na temat twojego tworu s-f i nie odpowiedziałeś kłamiesz jak zwykle.
Ja mam hamować prawda boli że inteligencją do pięt mi niedorastasz??? Tak prawda boli.
Kłamco, udowodnij co piszesz. Jeszcze raz gdzie napisałęm że pył kosmiczny nie istnieje.

Strony

Skomentuj