W przeskanowanej mumii jastrzębia odkryto szczątki dziecka

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dziwny artefakt, przechowywany w Muzeum Maidstone, przez wiele lat uważany był za „mumię jastrzębia”. Ostatnie skanowanie wykazało jednak, że kryje ona w sobie szczątki płodu, poronionego rzekomo w dwudziestym tygodniu ciąży.

 

 

Według pracowników muzeum, nigdzie na świecie nie ma obecnie mumii, zawierającej resztki ciała nieukształtowanego dziecka.

 

Samantha Harris, dyrektor Muzeum Maidstone, powiedziała, że wcześniej myślano, iż „zmumifikowany jastrząb w pasmach płótna” pochodzi z okresu Ptolemeuszy (305 p. n. e. do 30 p. n. e. ). Skanowanie komputerowe wykazało jednak, że wewnątrz jest dziecko, a odkrycie było niesamowitą niespodzianką.

 

Według Samanthy Harris, podczas wstępnych oględzin stwierdzono, że szczątki człowiecze to dwudziestotygodniowy płód. Jest to najmłodsza ludzka mumia znaleziona w historii świata. Bez użycia nowoczesnych technologii, prawda nigdy nie wyszłaby na jaw, bo nikt nie zdecydowałby się na fizyczne rozkładanie mumii. Takie działanie przyniosłoby z pewnością nieodwracalne szkody.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj