W RPA kobieta odżyła cudownie w kostnicy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/José Martins/CC BY-NC 2.0

24 czerwca w Republice Południowej Afryki, na trasie z Johannesburgu do Carletonville doszło do fatalnego wypadku z udziałem kilku pojazdów. W wyniku potężnej kolizji, samochód osobowy wywrócił się i wrzucił na jezdnię trzech pasażerów. Dwie osoby zginęły na miejscu, ale ratownicy medyczni popełnili błąd i uznali całą trójkę za zmarłych.

 

Zdarzenie miało miejsce na kilka godzin przed świtem. Ofiary wypadku samochodowego zostały na miejscu uznane za zmarłe. Ciała zostały umieszczone w plastikowych workach, po czym zawieziono je do kostnicy i umieszczono w lodówkach. Dopiero po kilku godzinach, pracujący na miejscu technicy zwłok przypadkiem odkryli, że jedna z ofiar oddycha.

Okazało się, że ratownicy medyczni błędnie stwierdzili zgon kobiety, choć jak sami twierdzą, dokładnie sprawdzili oddech i puls, ale niczego nie wykryli. Dlatego z zaskoczeniem przyjęto informację, że kobieta, choć faktycznie żyła, została umieszczona w kostnicy. Władze rozpoczęły śledztwo, aby ustalić, w jaki sposób doszło do tak rażącego błędu.

Źródło: Flickr/Paul/CC BY-NC-ND 2.0

Przypadki tego typu zdarzają się zaskakująco często. Na początku roku, w Hiszpanii miał miejsce słynny przypadek z więźniem, który obudził się w kostnicy tuż przed autopsją, choć aż trzech lekarzy stwierdziło jego zgon. Z kolei w listopadzie zeszłego roku, w Indiach stwierdzono zgon noworodka, po czym dziecko niespodziewanie obudziło się na swoim własnym pogrzebie, zanim trafiło do krematorium.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj