W serialu Simpsonowie już 15 lat temu przewidziano prezydenturę Donalda Trumpa

Kategorie: 

Źródło: Fox

Kreskówka dla dorosłych o nazwie Simpsonowie już wielokrotnie wsławiła się tym, że przewiduje przyszłość. Widzowie zwrócili uwagę na to, że wynalazki takie jak iPad były tam obecne dekadę wcześniej niż zostały udostępnione klientom firmy Apple. Niektórzy zwracają też uwagę, że w jednym z epizodów przewidziano wojnę w Syrii. Okazuje się, że Simpsonowie już 15 lat temu przedstawiali kampanię wyborczą Donalda Trumpa w wyścigu po prezydenturę.

 

Podobieństwa przedstawionej sytuacji do tej jaką obserwujemy obecnie jest zdumiewająca. Nawet typografia czcionek i estetyka banerów wyborczych Donalda Trumpa z 2015 roku odpowiada wyobrażeniu przedstawionemu w 2000 roku w jednym z odcinków popularnego serialu.

[ibimage==25467==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zadziwiające podobieństwa wyimaginowanej i realnej kampanii Donalda trumpa

Lista dziwnych przypadków w tym serialu jest tak wielka, że pojawiły się już nawet teorie spiskowe wedle których scenarzyści mają jakiś związek z tajnymi organizacjami, które rzekomo rządzą światem. To właśnie dlatego pojawiają się tam wskazówki, które mogą być właściwie zinterpretowane jedynie przez wtajemniczonych.

[ibimage==25468==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Dżihadyści z Wolnej Armii Syrii

Oczywiście mnogość epizodów w których są jakieś elementy z realnym przewidzeniem przyszłości można próbować wyjaśnić, jako tak zwany szczęśliwy los scenarzystów, ale jak można było przewidzieć nawet flagę Armii Wolnej Syrii? Trudno uwierzyć, że poziom intuicji scenarzystów jest aż taki, że potrafią sobie wyobrazić coś co stanie się za kilkanaście lat i to z tak wielką precyzją. Oto kilka przykładów najbardziej spektakularnych przewidywań przyszłości.

[ibimage==25469==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przypadkowe skojarzenia do zamachów z 11 września? Prawda o 9/11 znana była w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku?

[ibimage==25472==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Prekursor popularnej aplikacji Farmville został  zaproponowany 11 lat wcześniej

[ibimage==25471==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Urządzenie do złudzenia przypominające iPada zaprezentowane 5 lat przed jego prezentacją

[ibimage==25473==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zupełnie niezwykłe. Współczesny smartfon przedstawiony 17 lat temu i nawet ma "logo Apple" Smile

[ibimage==25474==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Smartwatch zaprezentowany w The Simpsons i to 18 lat wcześniej !!!

 

 

Na podstawie: buzzfeed.com

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika asdasd

Ja pierdziele! Ile razy można

Ja pierdziele! Ile razy można tłumaczyć, że wycinek jest z 25 sezonu jak sami tu nawet wstawiacie. Sezon 25 odpowiada mniej więcej końcowi 2015 roku i poczatkowi 2016. Jak stado baranów nawet tego nie weryfikujecie.

Portret użytkownika Shagrath

Serial jest dość popularny,

Serial jest dość popularny, zapewne również wśród osób zajmujących się kampanią Donalda T. Stylistyka mównicy oraz zdjęcie na schodach ruchomych wykazują zadziwiające wprost podobieństwo do tych z serialu, a dodatkowo pamiętać trzeba, że jest to komedia/groteska. Niemniej nie jest to żaden dowód - Donald T. jest politykiem nie od dzisiaj, a to jest tylko taki "smaczek" dla fanów serialu, który zrodził się pewnie w czyjejś głowie (być może nawet samego Trumpa, bądź jego dzieci Wink ), po tym jak Donald T. uzyskał zaczął się ubiegać o nominację. W tym wypadku ubieganie się o nominację z ramienia partii jest w tym temacie jedyną rzeczą, którą twórcy zgadli/przewidzieli. Ale wcale nie aż tak bardzo mało prawdopodobną.
Co innego, gdyby nieznany rysownik stworzył podobne mazidła, nikomu nic nie mówiąc wrzucił je do "kapsuły czasu" z nakazem otwarcia za 15 lat...

Portret użytkownika Promień

Telewizja: kolorowa mafia,

Telewizja: kolorowa mafia, pranie mózgu. Cykl zdarzeń o nieograniczonych możliwościach spolecznych, popartych myślokształtami o niewiarygodnychh skutkach. Intencje nie zawsze czyste, często skorumpowane, często nacisk na czynnik społeczny lub aspoleczny. Manipulacja poglądami mas. Sterowanie co masz robić, jeść, co dobre, co złe,  agresja - adrenalina. Wtedy często liczą się detale, kolor, ubiór, wygląd, znaki,muzyka. Globalne zagarnięcie ludzkiego czasu - gdyby się ktoś nudził i nie zaczął przypadkiem mysleć. Zniewolenie umysłów, potem pójdzie jak po maśle. Nie masz własnego zdania? Włącz telewizję.

Strony

Skomentuj