W Stanach Zjednoczonych urodziło się cielę z sześcioma nogami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na farmie w USA w stanie Dakota Północna urodziło się cielę z sześcioma nogami. Informacje na ten temat opublikował Bismarck Tribune 12 maja br. Para rozwiniętych kończyn zwisa z szyi zwierzęcia. Są one znacznie krótsze niż przednie i tylne nogi. Oprócz tego, cielak jest całkowicie zdrowy.

 

 

„Całe życie hodowałem bydło, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego” - powiedział 59-letni rolnik Gerald Skalsky. Farmer zwrócił się do weterynarzy, aby ci amputowali dodatkowe „odrosty”. Skalsky nie chce, aby zwierzę zaplątało się na przykład w ogrodzenie.

 

Weterynarz Susan Keller uważa, że przyczyną anomalii może być polimeliya, polidaktylia lub podobne zaburzenia genetyczne, które prowadzi do rozwoju dodatkowych kończyn lub palców. Rolnik przekazał próbki DNA do badań w laboratorium.

 

Z kolei weterynarz Gerald Kitto uważa, że rozwinięte nogi należą do pasożytniczego brata bliźniaka, który rozwijał się w pierwszym etapie rozwoju zarodka. W kwietniu br. w Islandii odnotowano przypadek owcy z jednym rogiem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Tallin, to jest zwyczajny

Tallin, to jest zwyczajny efekt Fukushimy, tak samo jak zmutowało to te krowy tak samo zmutował się od tego twój mózg, dlatego ciśniesz nam takie newsy-suchary. Jesteś jak Karol w Familiadzie. 

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Skomentuj