W starożytnym Egipcie korzystano z oświetlenia elektrycznego

Kategorie: 

Większość urządzeń, które ułatwiają nam życie uruchamia energia elektryczna. Czy to możliwe, że mędrcy starożytnego Egiptu i Mezopotamii mieli pojęcia o energii elektrycznej, o oświetleniu i o urządzeniach, działających na prąd? Jeśli bardziej szczegółowo przyjrzeć się znaleziskom archeologicznym, odpowiedź staje się oczywista.

Jednym z najczęściej przywoływanych dowodów jest wizerunek ludzi, umieszczony w świątyni Hathor w egipskim Dendera. Ludzie ci stoją obok siebie i patrzą na żarówkę. Czy to jest rodzaj starożytnej lampy? Lampa przypomina kwiat lotosu, wychodzący z podstawy „urządzenia”.  Wewnątrz „żarówki” umieszczony jest „wąż". Zwolennicy tej hipotezy, a w szczególności autor książki „Rydwany bogów" Erich von Däniken, uważają, że „wąż" to żarnik.

Von Däniken w warunkach laboratoryjnych stworzył model żarówki, która działa poprzez emisję przyćmionego światła o odcieniu fioletowym. Użył do tego dwóch metalowych pręcików i łączących je drutów. Ale skąd starożytni Egipcjanie wzięli energię, potrzebną do działania żarówki? Czy korzystali z baterii?

Bateria bagdadzka jest bardzo prosta w konstrukcji w porównaniu do dzisiejszych akumulatorów. Składała się z dzbanka i zatyczki, wykonanej z asfaltu. Przez korek przepuszczono pręt żelazny i otoczono go miedzianym cylindrem. Dzban rzekomo wypełniono płynem, tj. kwaśny ocet. To urządzenie wytwarza energię o napięciu 1,1 V. Naukowcy wykonali kopię tego sprzętu i wykazano, że to działa. 1,1 V?  To jest bardzo słaba moc, ale jeśli połączyć kilka tych baterii, ich pojemność wzrośnie. Bateria ta powstała w okresie od 250 p.n. e.  do 250 n. e. Te baterie to nie tylko teoretyczne źródła energii.

Niektórzy uważają, że najbardziej znany obiekt w Egipcie jest urządzeniem do wytwarzania energii elektrycznej. Mowa o wielkich piramid w Gizie, które były używane, jako starożytna moc.

Starożytna moc? Hipoteza ta została po raz pierwszy przedstawiona przez autora i badacza Christophera Dunn w książce The Giza Power Plant: Technologies of Ancient Egypt . Dunn twierdzi, że „Komora faraona” w centrum piramidy Cheopsa służyła niegdyś, jako centralny generator. Grobowiec zbudowano z różowego granitu, bogatego w mikro kryształki kwarcu.

 

Wielka Piramida w Gizie została zbudowana głównie z granitów. Granit składa się z wielu drobnych kryształów kwarcu, który pod ciśnieniem i / lub w wyniku drgań energii elektrycznej powoduje efekt piezoelektryczny. Stosowany jest w wielu nowoczesnych technologiach, takich jak głośniki, przetworniki sygnałów, a także w przemyśle samochodowym. Według Dunna i innych zwolenników tej teorii, granitowy sarkofag przekształca drgania ziemi o niskiej częstotliwości na energię elektryczną. Płyty na suficie „komory grobowej” mają idealny rozmiar dla rezonansu przy tej częstotliwości.

Być może technologię starożytnych Egipcjan trudno jest docenić, ale wszystko wskazuje na to, że kryje ona przed nami jeszcze wiele tajemnic.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus

To raczej nieprawdopodobne,

To raczej nieprawdopodobne, że istoty, które precyzyjnie ponad obecne ludzkie mozliwości trasowały gigantyczne budowle, posągi i okreslaly ich połozenie precyzyjnie do kierunków równonocy nie potrafiły zbudowac tak przymitywnego urządzenia jak żarówka czy źródła energii...

Portret użytkownika zbyszek181

dlaczego jesteście tak

dlaczego jesteście tak zdziwieni możliwością posiadania energi elektrycznej ???? już dawno temu udowodniono ze używano energii głównie do rozmowy z Bogami . nap wykute w skale prostokąt 8m x 3m x 3m które były wypełniane winogronem , działały jak nasze aktualne akumulatory-baterie. sprawdzono to i okazało sie ze daje napięcie . a co powiecie o słupach Teslii -przsył energi bezprzewodowo - stosowany w egipicie 8 tys lat temu  

Portret użytkownika aron jasnowidz

deniken pisał o tym 20 lat

deniken pisał o tym 20 lat temu ,pisal tez o absurdzie nazwy cheops wzietej z napisu chwufu ,jakiegoś archeologa i wiadomo ze wtedy nie było jezyka pisanego tylko obrazkowy ,nie pasowały im piramidy wiec ogłupili ludzkośc ,a prad był ,ogniwo z hieroglifów zaświeciło ,więc tylko naiwni myslą ze obcych nie ma i .ze piramidy zbudowali ludzie z kamyczków ,zwłaszcza ze do dzisiaj nie jestesmy w stanie załozyc kamyczka na szczyt ,ani zbudowac takiej piramidy ,to jest najlepszy dowód na to ze obcy pomagali je budowac ,mieli oswietlenie i ze do tej pory strzegą tajemnic piramidy i sfinksa ,ale piekne jest to ze w najblizszych latach dowiemy sie wszytkiego o piramidach i obych ,od nich samych ,

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Cytuje: "ale piekne jest to

Cytuje: "ale piekne jest to że w najblizszych latach dowiemy sie wszytkiego o piramidach i obych ,od nich samych" - nie musimy się dowiadywać nic o nich. Wystarczy przeczytać  Księge Henocha. Tam jest opisane wszystko - jak aniołowie (teraz przemianowani na modnych kosmitów) zawiązali spisek, zstąpili na ziemię, rozmnażali się z ludźmi (stąd wzięły się hybrydy). Dokładnie opisane jest jak nauczali ludzi wytopu metali, tworzenia broni, sztuki wojny, nauczyli kłamstwa, astrologii, okultyzmu itd. Sam Chrystus nazwał ich plemiem żmijowym, które będzie żyło wśród ludzi (potomkowie hybryd). To co różni te plemię od człowieka to brak sumienia, brak emocji. Tak więc szanowny "jasowidzu" nie trzeba szukać daleko....

Strony

Skomentuj