W Tanzanii aresztowano winnych linczu na "czarownicach"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Policja w Tanzanii aresztował 23 podejrzanych, którzy zostali oskarżeni o zamordowanie 7 osób, kobiet, które zostały spalone pod zarzutem uprawiania czarów.

 

Chociaż morderstwo we wsi w prowincji Murufiti Kigoma w zachodniej części kraju, odbyło się w poniedziałek, doniesienia o nim pojawiły się dopiero po aresztowaniu podejrzanych.

 

Wśród ofiar było kilka starszych kobiet. Pięć zamordowanych kobiet miało 60 lat, a pozostałe dwie 40. Według świadków, niektóre ofiary zostały zabite maczetami, a ich domy spalono. Wśród zatrzymanych są też lokalni liderzy. Podejrzani zostali zabrani do sądu w piątek, gdzie zostali oskarżeni o morderstwo. Obecnie pozostają w areszcie.

 

Wiara w czarownice i czary jest powszechne w wielu częściach Tanzanii. Według jednej z organizacji praw człowieka, w Tanzanii co roku zabija się nawet 500 kobiet oskarżanych o czary. Od 2005 do 2011 roku, był podobno zginęło około trzech tysięcy ludzi, którzy podejrzewają, że są czarownicami.

 

Magowie i uzdrowiciele z okolicznych wsi, często są też zaangażowani w polowanie na czarownice i ataki na nie. Dziwaczne wierzenia powodują też, że niekiedy celem ataków są nawet małe dzieci, zwłaszcza albinosy. W Afryce uważa się, że niektóre części ciała ludzi albinosów przynoszą uzdrowienie i dobrobyt dla tych, którzy je posiadają.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sio

Myślicie,że tutaj ludzie są

Myślicie,że tutaj ludzie są inni?
Na forum już mnie kilka razy oskarżano o to, że jestem opętany i gdyby mogli to by mnie ukamienowali bo inne poglądy głoszę. A na wsiach jest jeszcze lepiej - powiedz coć przeciwko księżom, papieżowi.
Tylko że ich ''światłości'' zostali odsunięci od władzy więc spokojnie można chodzić po ulicach nie obawiając się zbytnio.
Jednak czarna magia to nic przyjemnego i prócz elitarnych jednostek inni stosują ją w samoobronie ponieważ czują się zagrożone albo żle traktowane, dlatego sięgają po inne środki i pomoc innych stworów czy sił.
Ale tak naprawdę wszystko jest wynikiem braku kultury - ponieważ kultura to umiejętność wyrażania się i komunikowania, a nawet przetwarzania głebokich uczuć i okazywania ich na zewnątrz - więc ludzie wolą się zabijać i nienawidzieć. Jest to niższa forma bycia - daleka od boskiej
i religie są niestety daleko w tyle - nawet za czarownicami
 
 

Portret użytkownika Krewny

Hmm, jest na świecie taka

Hmm, jest na świecie taka jedna instytucja która swego czasu (średniowiecze) tępiła też tzw. czarownice. "Wytępiono" w ten sposób około 2 mln kobiet. Ciekawe czy instytucja ta też maczała w tym palce? Na kontynencie afrykańskim są jej emisariusze w większości ubrani na czarno.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Tak samo jak to że ludzie

Tak samo jak to że ludzie wierzą w jakieś chemtrailsy i opryski .... co ciekawcze na te opryski to polują raczej ludzie, którzy chcą na tej bajce zarobić (to ci inteligentniejsi) lub tacy, którzy nawet za dobrze liczyć nie potrafią.

Portret użytkownika Leonardo

Dzisiaj w telewizji

Dzisiaj w telewizji śniadaniowej był też materiał o Tanzanii,tyle że o polowaniach na albinosów.Przedstawiono postać małej dziewczynki, której ucięto rękę z tego powodu.Smutne.

Skomentuj