W Tanzanii aresztowano winnych linczu na "czarownicach"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Policja w Tanzanii aresztował 23 podejrzanych, którzy zostali oskarżeni o zamordowanie 7 osób, kobiet, które zostały spalone pod zarzutem uprawiania czarów.

 

Chociaż morderstwo we wsi w prowincji Murufiti Kigoma w zachodniej części kraju, odbyło się w poniedziałek, doniesienia o nim pojawiły się dopiero po aresztowaniu podejrzanych.

 

Wśród ofiar było kilka starszych kobiet. Pięć zamordowanych kobiet miało 60 lat, a pozostałe dwie 40. Według świadków, niektóre ofiary zostały zabite maczetami, a ich domy spalono. Wśród zatrzymanych są też lokalni liderzy. Podejrzani zostali zabrani do sądu w piątek, gdzie zostali oskarżeni o morderstwo. Obecnie pozostają w areszcie.

 

Wiara w czarownice i czary jest powszechne w wielu częściach Tanzanii. Według jednej z organizacji praw człowieka, w Tanzanii co roku zabija się nawet 500 kobiet oskarżanych o czary. Od 2005 do 2011 roku, był podobno zginęło około trzech tysięcy ludzi, którzy podejrzewają, że są czarownicami.

 

Magowie i uzdrowiciele z okolicznych wsi, często są też zaangażowani w polowanie na czarownice i ataki na nie. Dziwaczne wierzenia powodują też, że niekiedy celem ataków są nawet małe dzieci, zwłaszcza albinosy. W Afryce uważa się, że niektóre części ciała ludzi albinosów przynoszą uzdrowienie i dobrobyt dla tych, którzy je posiadają.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika sio

Myślicie,że tutaj ludzie są

Myślicie,że tutaj ludzie są inni?
Na forum już mnie kilka razy oskarżano o to, że jestem opętany i gdyby mogli to by mnie ukamienowali bo inne poglądy głoszę. A na wsiach jest jeszcze lepiej - powiedz coć przeciwko księżom, papieżowi.
Tylko że ich ''światłości'' zostali odsunięci od władzy więc spokojnie można chodzić po ulicach nie obawiając się zbytnio.
Jednak czarna magia to nic przyjemnego i prócz elitarnych jednostek inni stosują ją w samoobronie ponieważ czują się zagrożone albo żle traktowane, dlatego sięgają po inne środki i pomoc innych stworów czy sił.
Ale tak naprawdę wszystko jest wynikiem braku kultury - ponieważ kultura to umiejętność wyrażania się i komunikowania, a nawet przetwarzania głebokich uczuć i okazywania ich na zewnątrz - więc ludzie wolą się zabijać i nienawidzieć. Jest to niższa forma bycia - daleka od boskiej
i religie są niestety daleko w tyle - nawet za czarownicami
 
 

Portret użytkownika Krewny

Hmm, jest na świecie taka

Hmm, jest na świecie taka jedna instytucja która swego czasu (średniowiecze) tępiła też tzw. czarownice. "Wytępiono" w ten sposób około 2 mln kobiet. Ciekawe czy instytucja ta też maczała w tym palce? Na kontynencie afrykańskim są jej emisariusze w większości ubrani na czarno.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj