W Tel Awiwie odkryto egipską wieś sprzed 5 tys. lat, gdzie warzono piwo

Kategorie: 

Podczas badań archeologicznych prowadzonych przez stołeczny Instytut Starożytności w samym sercu Tel Awiwu na budowie budynku biurowego w pobliżu mostu Maariv, znaleziono ruiny egipskiej osady sprzed 5 tys. lat, podaje Newsru.co.il.

 

Wytrzymałość naczyń zależała od odpowiedniej mieszanki słomy i gliny. Metoda ta jest charakterystyczna tylko dla Egiptu.

Diego Barkan, kierownik wykopalisk, powiedział: „Znaleźliśmy siedemnaście studni, które były wykorzystywane do przechowywania żywności sprzed 5 - 5,5 tys. lat. Wśród charakterystycznej ceramiki lokalnej kultury, odkopano odłamki tradycyjnej ceramiki egipskiej, używanej do warzenia piwa…”.

Podobne przedmioty znaleziono w przeszłości na wykopie egipskich osiedli w rejonie Ein - Bsor. Wiedzieliśmy, że tu była osada, ale jest to pierwszy dowód obecności Egipcjan w starożytności na terenie dzisiejszego Tel Awiwu" - powiedział archeolog.

Według Departamentu Starożytności, egipskie piwo wytwarzano z żyta. Kadzie wypełniano wodą i pozostawiano do fermentacji w słońcu. Następnie, do otrzymanej brzeczki, wrzucano dodatki smakowe np. z owoców, aby nadać piwu aromat i odpowiedni smak. Po przesączeniu napój rozlewano do glinianych naczyń.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika sio

To mogli być niewolnicy

To mogli być niewolnicy egipscy, których biblijni wybrani święci żydzi używali do pędzenia bimbru albo innych trunków.
Ponieważ tam nikt nigdy nie pracował więc musieli coś zrobić - omamić innych aby cośkolwiek się działo

Portret użytkownika laxim

Ona istniała a Usraela

Ona istniała a Usraela jeszcze nie było - ich nie było, nie ma, i nie bedzie. to co jest to miraż ludzkiej głupoty ( bo ludzie zatracili swoją kulturę). Piwo (ambrozja z grexi) - naþoj Swarga, dar łaski życia. pRawdziwe piwo było wszechświatem w skali mikro. Budowanie świaßów. Jako i nasz świat został stworzony

Portret użytkownika H.R.

Ano robiła to, że ten teren

Ano robiła to, że ten teren należał do terytorium Egiptu. Zresztą słynna "ucieczka" Izraelitóów z Egiptu polegała na tym, że Izraelici uciekli z Egiptu do ... Egiptu, bo terytorium po którym się szędali ponoć przez 40 lat należał do Egiptu i miejsce w którym się wreszcie osiedlili również nalerżało do Egiptu. To jest właśnie jeden z kardynalnych nonsensów Biblii, zwanej przez Izraelitóów Torą. Biblia, Tora, tudzież Pismo Święte SAtarego Testamentu, to świetna książka dla ludzi nie uznających matematycznej logiki, czyli żydo-katolików.

Skomentuj