W Turcji odnaleziono Ewangelię według Barnaby. Manuskrypt bardzo zainteresował Watykan

Kategorie: 

Rękopis księgi będący rzekomo Ewangelią Barnaby

 

Eksperci z Turcji próbują ustalić autentyczność znalezionej przez celników 12 lat temu, Ewangelii Barnaby. Rękopis na temat życia i czynów Jezusa Chrystusa, napisany został rzekomo przez apostoła Barnabę, założyciela Kościoła Cypryjskiego. Po badaniu Muzeum Etnograficzne z Ankary planuje wystawić rękopis publicznie.

 

Według ITAR-TASS trwają już stosowne badania napisanego po aramejsku rękopisu. Są w to zaangażowani poważni naukowcy, podobno zwiększone zainteresowanie znaleziskiem wykazuje Watykan.

 

Ewangelia Barnaby, napisana jest na pergaminie, została zatrzymana przez celników na lotnisku w Tureckiej Republice Północnego Cypru w 2000 roku. Przez 12 lat po zajęciu rękopis leżał w magazynie dowodów materialnych tureckiej Dyrekcji Bezpieczeństwa. I dopiero teraz, po złożeniu wniosku z Muzeum Etnograficznego w Ankarze do Prokuratora Generalnego ten drugi wydał rękopis naukowcom, a następnie zezwolił na przewóz do Muzeum Etnograficznego.

 

W tej chwili fakt przynależności do św. Barnaby, nie został jeszcze udowodnione. "Nasi eksperci byli w stanie przeprowadzić wstępną analizę wieku rękopisu oraz język Jednak dokładniejsze dane będą znane dopiero po zakończeniu kontroli badaczy." - Mówi Yilmaz Zyulkuf - Szef Muzeów Generalnej Dyrekcji Dóbr Kultury i Muzeów w Turcji.

 

Ewangelia Barnaby to tekst, który opowiada o życiu Jezusa i napisany został w imieniu apostoła. Kwestia istnienia oryginalnego tekstu jest nadal otwarta. W XVIII wieku i latach 70 XX wieku, zostały odkryte dwa rękopisy w języku włoskim i hiszpańskim, w którym życie Jezusa opowiedziane jest według podania świętego Barnaby. Badania jednak wykazały, że oba rękopisy to średniowieczne fałszerstwa. Teraz może to być dużo starszy tekst i może dowiemy się, czy rzeczywiście Jezus przepowiadał nadejście Mahometa.

[ibimage==12213==Oryginalny==none==self==null]

Ewangelia Barnaby, gdzie Jezus rzekomo przepowiada przyjście Proroka Muhammada

 

Papież Benedykt XVI podobno wyraził chęć zobaczenia tej 1500 letniej książki, która powstała rzekomo z inspiracji apostoła Barnaby. Tekst w książce jest napisane na stronach pokrytych skórą zwierząt, ze złotymi literami napisanymi w języku aramejskim.

 

Turecki minister turystyki i kultury Ertugrul Gunay powiedział, że książka może być autentyczną wersją Ewangelii, która została zniszczona przez kościół chrześcijański. Powiedział też, że Watykan złożył oficjalny wniosek, aby zobaczyć ten kontrowersyjny tekst, który według muzułmanów, jest uzupełnieniem oryginalnych Ewangelii Marka, Mateusza, Łukasza i Jana. Muzułmanie uznają proroka Jezusa, ale nie uważają go za Boga.

 

Podobno ewangelia Barnaby odrzuca ideę świętej trójcy i ukrzyżowania, pokazuje, że Jezus zapowiedział przyjście Proroka Muhammada. Według jednej z wersji Ewangelii, można tam przeczytać, że Jezus mówił: "Ten, kto powinien być nazywany Mesjaszem ma na imię Mahomet?". Święty Barnaba żył w pierwszym wieku naszej ery i był jednym z apostołów Jezusa Chrystusa. Autentyczność tajnej Biblii nadal budzi wątpliwości w kręgach katolickich, które mówią, że jest to podróbka z XVI wieku, napisana przez jednego z wyznawców Barnaby. 

 

Profesor teologii Omer Faruk powiedział, że będzie konieczne naukowe udowodnienie tego rękopisu. Podstawą będzie badanie wieku z wykorzystaniem izotopu węgla C14. Jeśli okaże się, że wiek rękopisu potwierdzi się pozostanie tylko przetłumaczyć tekst i dowiemy się, czy Jezus faktycznie przewidział pojawienie się Mahometa. Tak czy inaczej wpływ na doktrynę wiary, jaki może wywrzeć taki dokument jest ogromny i nie dziwi wcale poruszenie w Watykanie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ja141516171820agdzie19?

Aha... Czyli jednak Blue Beam

Aha... Czyli jednak Blue Beam to nie kłamstwa. Te głosy w innych krajach to są próby i testy, teraz jakieś odnalezione ewangelie...Już niedługo nadejdzie antychryst...Nie dajcie się oszukać.

Portret użytkownika gość

pewnie nie każdy tu wie , że

pewnie nie każdy tu wie , że takie coś , jak znalezienie zaginionej części bibli , przewiduje islam , przed pojawieniem się właśnie prawdziwego mesjasza i jezusa jako jego towarzysza !! , na dodatek byc może to własńie przepowiadane wydarzenie , które miało zatrząść światem , a o którym mówił niedawno religijny przywódca islamski !! jakby zebrć  wszystko do kupy i islam ruszył by na izrael w dodatku , to mamy , sprawdzenie się wileu , ale to bardzo wileu przepowiedni na raz i tych z tory i z biblii i z koranu ! jedną sporną sprawą pozostaje tylko która rweligia ma rację co do antychrysta i kto nim jest??? bo religie te obrzucają się antychrystami w zalezności od tego w którą się wierzy , ale każda mówi o jezusie , antychryście i mesjaszu . tyle , że mesjaszem wg biblii jest jezus , a wg islamu Mesjasz Muhamad

Portret użytkownika oyciec

Drogi gościu Po lekturze

Drogi gościuPo lekturze koranu odczuwa się niestety pewien niesmak. Polega on na znaczącym odwrocie od prawd które płyną z ewangelii NT. Następuje powrót do prawd Mojżeszowych!!! o Jezusie się zaledwie wspomina. Gdybym miał się trzymać teorii spiskowych powiedział bym, że Mahomet to fałszywy prorok sprzyjający religii Żydów.Nie wielu zapewne spośród was wie, że u początku dziejów chreścijańśtwa wielu chrześcijan odrzucało Stary Testament. Bądcie czujni. Polecam się na pryszłość.

Portret użytkownika delachen

Drogi baco,to jest dopiero

Drogi baco,to jest dopiero początek drogi do  zrozumienia...po tej pory żyliśmy w matriksie ale wiele dusz się budzi ,dość więzienia. Udało mi się uwolnić ale tylko i wyłącznie  poszukiwanie odpowiedzi  mnie uwolniło, zajęło mi to długie lata ...... Religie miały monopol na to aby każdego z nas zakuć w kajdany przepisów  i praw ,teraz wiem że posiadały (ją) ukrytą  wiedzę  (podziemia Watykanu) o tym świecie wokół nas i zmanipulowali  ludzi i wykorzystali  do swoich celów , wcale im nie zazdroszczę  bo to będzie ich drogo kosztować ( dużo pracy =duzo wcieleń).Słowo Bóg w tym kraju jest oddmieniane na różne przypadki . nie musisz wiedzieć że on jest  bo  ........ wystarczy być  dobrym człowiekiem i nie czynić  nikomu krzywdy   i już jest o.k.Ten Bóg każący  itd. nie istnieje (bajka dla niegrzecznych lub wyrośniętych dzieci).Udawadniać nie mam zamiaru bo każdy musi sam podjać drogę aby go odszukać... jestem poszukiwaczem i bardzo się cieszę       i jestem szczęśliwa ,że udało mi się osiągnąć ten cel. Znalazłam.... ........  nie organizacjach,kościołach,sektach nie,tam nie ma światła ...tam chodzi tylko jak wszędzie tylko o władzę  i pieniądze.   

Portret użytkownika baca

dla mnie to nie jest poczatek

dla mnie to nie jest poczatek jakiejs drogi tylko jej koniec, rozumiesz?
gdyby istniala reinkarnacja to byn nie musial zarabiac tylko isć tam gdzie "wczesniejsze" wcielenie zakopalo zloto zarobione w "poprzednim życiu", nadazasz?
reinkarnacja to taka sama lipa jak inne religie.
zyje sie raz i trzeba sie z tym w koncu uporac.
pozdrowienia

Portret użytkownika Screwdriver

Jesli księga jest prawdziwa

Jesli księga jest prawdziwa to dobrze że znajduje się w Turcji - kraju muzułmańskim. Gdyby znalazła się w kraju gdzie panuje katolicyzm - nigdy by się o niej nikt nie dowiedział. A Watykan już wyciąga łapki po najprawdopodobniej kompromitującą katolików księgę, mam nadzieję, że nigdy jej nie dostaną.

Portret użytkownika Kruczysko

Ze swojej strony moge dodać,

Ze swojej strony moge dodać, że jak tylko Watykan się dopadnie do tej księgi to już o niej nie usłyszymy :). A o tłumaczeniu zapomnijcie. Tak jak to było z ewangelią judasza. Watykan wie, że te ksiegi obalają podstawy chrześcijaństwa i nie pozwoli by ujzały one światło dzienne. Nie bez powodu je palono...Nawet jesli okaże się, ze księga ów jest orginalna to pewnie watykan i tak okrzyknie ją fałszerstwem. PS: Fajny text Baca Smile Podpisuje się rękami i nogami!

Strony

Skomentuj