W USA dziewięcioletni chłopiec znalazł czaszkę stegomastodona

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy twierdzą, że kompletnie zachowaną czaszkę stegomastodona udało znaleźć się tylko raz. Tymczasem Jude Sparks, dziewięcioletni mieszkaniec stanu Nowy Meksyk, niespodziewanie popełnił poważne odkrycie archeologiczne: podczas podróży po kraju z rodziną chłopiec natknął się na czaszkę słonia, który żył na naszej planecie miliony lat temu.

 

 

Dziecko powiedziało dziennikarzom Fox News, że skamieniałość znalazło zupełnie przez przypadek, potykając się o przedmiot wystający z ziemi. Jude wędrował po okolicy z młodszym bratem. „To wyglądało jak wielka kość” - opisał to, co widział chłopiec i dodał, że początkowo myślał, że natknął się na głowę krowy.

 

Dzieci wezwały na miejsce zdarzenia rodziców, a ci szybko zdali sobie sprawę, że mają do czynienia z jakimś większym odkryciem. Ojciec rodziny myślał o gigantycznym żółwiu, ale profesor biologii z Uniwersytetu w Nowym Meksyku, który przybył na wezwanie, był zdumiony takim stwierdzeniem i powiedział w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Peterowi Haudowi, że „jest to druga odkryta w USA kompletna czaszka stegomastodona”. Według biologa, mówimy o szczątkach przodka słonia. A fakt, że czaszka i żuchwa zostały znalezione w jednym miejscu blisko siebie, daje nam nadzieję, że w tym samym obszarze naukowcy mogą wykopać szkielet w całości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj