W USA sfilmowano niezwykłą prostokątną chmurę

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Sandboxten

Nagranie tajemniczej kwadratowej chmury zostało zarejestrowane w Tuscon, w Arizonie. Fani teorii spiskowych uważają, że jest to dowód na istnienie tajemniczego programu rządowego, który ma na celu kontrolowanie pogody.

Na nagraniu widać tajemniczą anomalię pogodową na niebie – chmurę o kształcie idealnego kwadratu. Film został opublikowany w mediach społecznościowych, gdzie wywołał niemałe zamieszanie.

„Moim zdaniem ktoś próbuje sterować pogodą.” – powiedział jeden z użytkowników, Lino Nappa.

Niektórzy twierdzą również, że anomalia może mieć związek z HAARP (ang. High Frequency Active Auroral Research Program) – tajemniczym programem badawczym, prowadzonym przez wojsko USA. Pewne teorie spiskowe mówią o tym, że program ten został stworzony m. in. do kontrolowania pogody.

Według oficjalnych raportów, HAARP miał analizować jonosferę i badać możliwości ulepszania jej, w celu opracowania lepszej komunikacji radiowej. Program budzi jednak wiele kontrowersji ze względu na swoją tajność. Były prezydent Wenezueli, Hugo Chavez, twierdzi, że HAARP był odpowiedzialny za wywołanie trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku.

Niektórzy z internautów twierdzą, że chmura to po prostu dobrze wykonany efekt specjalny. Nie jest to jednak pierwsze tego typu nagranie. Filmy oraz zdjęcia podobnych anomalii pojawiały się w sieci już wcześniej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Hans

To nie kontrolowanie pogody, 

To nie kontrolowanie pogody,  ani chmurus kwadratus, Wink  

To tarcza statku powietrznego w  ktorej prawdopodobnie wystąpił błąd albo awaria,  tak to nasi albo kosmici,  jedno z dwóch , bo niby poco mieli by za sprzęt warty miliardy dolarów do kontrolowania pogody rzeźbić kwadratową chmurke? ? Jakies sugestie?  Po za tarczą maskująca?  

Portret użytkownika Alojzy

Nie ma w tym nic dziwnego i

Nie ma w tym nic dziwnego i nienaturalnego. Kilka lat temu naukowcy po raz pierwszy zaobserwowali ten typ obłoków i nadali mu oficjalną nazwę "cumulus kwadratus", która została zarejestrowana w katalogu większości organizacji meteorologicznych. Występuje nad większymi aglomeracjami miejskimi, których zabudowa zbliżona jest do kwadratu, a "dziwny" kształt chmury związany jest z zaburzeniem naturalnego parowania gruntów, które jest drastycznie mniejsze na terenach zurbanizowanych, zakrytych betonowymi i asfaltowymi wylewkami.
Instytuty meteorologiczne już dziś uspokajają, że ten z pozoru dziwny fenomen w żadnym wypadku nie powinien budzić niepokoju. Natura jest dziwna i pewnie jeszcze nie raz przyniesie nam zaskakujące niespodzianki.
 

Portret użytkownika tatogdzie

to gdzie ma negować ? na

to gdzie ma negować ? na filmach dokumentalnych na ktorych nie ma fakeow ? bo to sa strony z fakeami zeby cisnac lacha, wysmiewac te teorie, straszyc ludzi i krasc moc obliczeniowa ich komputerow a ze czasem dorzuca jakis artylul zgodny z prawda to tak musi byc zeby nie pouciekali wszyscy

Strony

Skomentuj