W USA urodziło się dwugłowe dziecko

Kategorie: 

Źródło: Internet

Lekarze mówią, że dziecko, które urodziło się w Egleston to przypadek jeden na milion. Dziecko miało jeden tułów i dwie niezależnie działające głowy. W ich organizmie  biło jednak tylko jedno serce.

 

Asa i Eli Hamby i zaraz po urodzeniu płakali. W języku medycyny, zjawisko to nazywa się dicephalic Parapagus. Jest to stan powstający w ciążach bliźniaczych, gdy wszystkie organy, z wyjątkiem głowy, są wspólne. Takie dzieci zwykle długo nie żyją. Tylko jedno na dwa miliony takich dzieci przeżywa.

Asa i Eli mieli trzy płuca, i poważne zaburzenia pracy serca, które ostatecznie doprowadziły do zgonu dzisiaj w godzinach popołudniowych. Rodzice, Michael i Robin Hamby mimo deformacji swoich dzieci cieszyli się z ich narodzin i miel nawet dla nich plany na przyszłość. Niesamowite bliźniaki chcąc nie chcąc stały się częścią ich życia.

Jedyna znana para ludzkich dicephalic Parapagus to Abigail i Brittany Hensel. Dziewczynki urodziły się w 1990 roku. Teraz mają dwadzieścia cztery lata i są zdrowe i zadowolone z życia. Abigail i Brittany urodziły się w rodzinie wielodzietnej. Wiodły żywot zwykłych dzieci, chodziły do szkoły, a nawet dbały o młodsze rodzeństwo. Nauczyły się nawet jeździć na rowerze.

Wiadomo też o podobnym przypadku z Indii, z marca tego roku. Wtedy jednak dziecko również zmarło jak w przypadku porodu z Egleston.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Dżolka

Bliźniaczki twierdzą, że są

Bliźniaczki twierdzą, że są totalnie różniącymi się osobowościami. Jednak mają jedno ciało. Ciekawa jestem jak się mają do tego teorie o psychosomatyce, wpływie charakteru i myśli na zdrowie człowieka.

Portret użytkownika pasjonat

Oglądałem o nich kilka

Oglądałem o nich kilka filmów, ciekawi mnie wlasnie ta somatyka. Jesli jedna chce gdzies pojsc a druga nie ma ochoty ? ktora ma wieksza wole sterowania impulsami ? cos jak master slave ? czy organizm posiada cos w rodzaju #table ( tablica rozstrzygnięć) jak w ukladach logicznych kiedy XOR 1 i 1 daje 1.
Czy niechęć do danej garderoby, stosunku płciowego, jedzenia u jednej skutkuje u drugiej tym samym ?

Myślę, więc jestem...

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika Sajgoniarz

Ale to ludzie pomagali

Ale to ludzie pomagali przeżyć tym, którzy byli tak chorzy że normalnie by nie przeżyli, dodaj do tego kaziroctwo, szczepionki(?) powodujące ADHD i Autyzm, którego 100 lat temu nie było, jedzenie nafaszerowane naukowcy sami nie wiedzą czym i założę się że po dodaniu tego wszystkiego  wyjdzie Ci z np. dwugłowe dziecko. Wydaje mi się że za takie mutacje bardziej odpowiada człowiek niż natura. Dla przykładu Indie są coraz brudniejszym (chemicznie) krajem i coraz więcej dzwniejszych zwierząt, łącznie z ludźmi się tam rodzi. Nie zdziwię się jak za kilka lat też będzie taki przypadek w polsce, a matka powie że przez pół życia jadła parówki z biedronki za 6zł/kg.

Skomentuj