W USA widziano ponownie hominida Wielką Stopę, zwanego też Sasquatchem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Nowe wideo, pochodzące z okolic miejscowości Provo w amerykańskim stanie Utah, ukazuje tajemniczą postać stojącą na wzniesieniu. Czy to możliwe, by na filmie zarejestrowano legendarną Wielką Stopę?

Wideo pochodzi z 2 stycznia 2019 roku i zostało opublikowane w sieci przez producenta telewizyjnego, Austina Craiga, który rzekomo otrzymał to nagranie od przyjaciela. Film wyraźnie ukazuje ciemną postać stojącą na wzgórzu. Stworzenie znajduje się jednak zbyt daleko, by uzyskać coś więcej niż zamazany obraz, więc można jedynie spekulować na temat tego, czy jest ono olbrzymie.

 

Film Craiga zainspirował członków Rocky Mountain Sasquatch Organization do zorganizowania własnej ekspedycji. Pasjonaci faktycznie dostrzegli kilka dużych odcisków, które mogły być pozostałością po Wielkiej Stopie. Nie było ich jednak zbyt wiele, co według nich może świadczyć o tym, że stwór jest na tyle inteligentny, by stąpać tam, gdzie nie było śniegu i błota. 

 

Film nie zaprezentował co prawda żadnych wizerunków Wielkiej Stopy, ale skłonił Bretta Stubbsa, mężczyznę, który jako pierwszy wykonał fotografię rzekomego stwora, do ujawnienia się w Internecie i opublikowania szczegółowej relacji ze zdarzenia. Mężczyzna zaznacza, że pracuje 60-80 godzin tygodniowo i nie miałby czasu ani ochoty na oszukiwanie innych ludzi za pomocą spreparowanego zdjęcia. 

Zauważyliśmy [wraz z przyjacielem] to coś stojące na górze i dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że postać jest ogromna, więc chwyciłem za telefon. Trudno to wytłumaczyć, ale moimi własnymi oczyma widziałem to bardziej wyraźnie, niż teraz jest to widoczne na zdjęciu.

Zastanawiać może natomiast fakt, że Stubbs pomimo złożenia deklaracji, że posiada na telefonie materiały w lepszej jakości, a niewyraźne zdjęcie jest spowodowane stratną kompresją Facebooka, nie opublikował ich w sieci. Pomimo dość przekonujących argumentów mężczyzny, na koniec dnia nadal jesteśmy w posiadaniu jedynie rozmytego i mało wyraźnego filmu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Na pierwszy rzut oka widzę że

Na pierwszy rzut oka widzę że to moja teściowa Smile tylko co ona robi tak daleko od domu? Chociaż chyba nie mogę tak pisać bo jeśli teściowa jest wielka stopa to by oznaczało że ja jestem z ..... Nieeeeee Smile to jednak nie ona.

Skomentuj