W Wielkiej Brytanii znaleziono ucho z brązu rzymskiego posągu

Kategorie: 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4364142/Ear-Roman-statue-North-Yorkshire.html

Ucho z brązu, należące do rzymskiego posągu, znaleziono w North Yorkshire. Przybliżony wiek odkrycia to około 1800 lat.

 

 

Artefakt udało się odkryć przy użycia wykrywacza metali w miejscu, gdzie w starożytności biegł szlak handlowy prowadzący do Rzymu.

 

Zdaniem ekspertów, wielkość pomnika była zbieżna z rozmiarami człowieka, a ucho mierzy osiem centymetrów długości. Dla naukowców, nawet te małe na pierwszy rzut oka wyniki, są ważne, ponieważ pozwalają lepiej zrozumieć historię i ludzi z tamtych czasów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Hy, ucho od śledzia znaleźli

Hy, ucho od śledzia znaleźli - nie mają pojęcia czyje, skąd, gdzie, kto, jak i kiedy, ale znaleźli Wink ... Powiedziałbym, że pewnie "amerykańscy naukowcy", bo oni takie "wielkie odkrycia" zwykle robią, ale tak se myślę, że to naszym odkrycie zajumali, bo jak dobrze pamiętam (po swojej onegdajszej emigracji zarobkowej na Wyspach), że to nasi po robocie, we łikend po lasach z wykrywaczami latają (i nawet czasem coś znajdują)... Przeż Angol jakby miał rzyć sprzed TV ruszyć to by padł z wysiłku na samą myśl o tym, a jak nie to i tak by se musiał znaleźć Polaka do obsługi wykrywacza (te cioty już nawet do obsługi śrubokręta muszą Polaka szukać - nic dziwnego, że ciapate tak łatwo ich podbiły...) Wink

 

 

Portret użytkownika RH+

NO jak to nie zrozumieli...

NO jak to nie zrozumieli... zrozumieli - w czasach przed 1800 lat ludzie mieli uszy... i byli naturalnych rozmiarów... i uszy te im odpadały... może to od słuchania, jak brytowie uczą się włoskiego...

Portret użytkownika nekromancer

Jestem ciekawy czy

Jestem ciekawy czy rozszyfrowana data z filmu LOST się spełni. Przez cały film pojawia się ciąg liczb 4,8,15,16,23,42. Rozszyfrowana data to różnica pomiędzy liczbami czyli 471719 a data to 4/7/17 i liczba 19. Tutaj są dwie opcje albo 7 kwiecień w zapisie amerykańskim albo 4 lipiec. 19 to jedna z najtrudniejszych do przerobienia Liczb Karmicznych, której patronuje planeta Saturn – nieubłagany sędzia, komornik i egzekutor. W filmie widzimy katastrofę samolotu potężne błyski i bombe wodorową. Może to być jakiś atak z użyciem samolotu na elektrowię atomową.

Portret użytkownika baca

"Dla naukowców, nawet te małe

"Dla naukowców, nawet te małe na pierwszy rzut oka wyniki, są ważne, ponieważ pozwalają lepiej zrozumieć historię i ludzi z tamtych czasów."

no i co zrozumieli naukowcy?

nic nie zrozumieli... kompletnie nic...

a tymczasem to samo sie rozumie przez się, że ucho odpadło temu misiu

Skomentuj