W Worcestershire pojawił się tajemniczy krąg zbożowy

Image

Źródło: Kadr z Youtube

Zjawiska tzw. kręgów zbożowych fascynują ludzi na całym świecie. Czy są dziełem pozaziemskich cywilizacji, naturalnymi anomaliami czy może tylko żartem ludzi - nadal pozostaje niewyjaśnione. Na polu w angielskim hrabstwie Worcestershire, 16 lipca 2023 roku, pojawił się nowy, intrygujący wzór. Nie jest to jednak zwykły krąg zbożowy - ma on wyjątkowe połączenie z przeszłością.

 

Ten specyficzny rysunek terenowy jest bowiem swoistą kontynuacją wzoru, który został odkryty ponad trzydzieści lat temu, 12 lipca 1990 roku w hrabstwie Wiltshire. Ten krąg zbożowy z 1990 roku zyskał sławę, kiedy znalazł się na okładce albumu grupy Led Zeppelin, wydanego 15 października 1990 roku.

Image

Jednak nowy rysunek nie jest dokładnym powtórzeniem tego z 1990 roku. To raczej rozwinięcie pewnej narracji, zasugerowanej przez wzór sprzed ponad 30 lat. Wizualizacja z Worcestershire jest prawdziwym arcydziełem w świecie kręgów zbożowych.

Image

Na lewej stronie wzoru widzimy coś, co przypomina kometę tworzącą komę, czyli obłok gazów, otaczający jaśniejące jądro komety. Pierścień zewnętrzny wokół tej "kometary" posiada trzy regulacje rotacji, a niewielka smuga sugeruje utratę części substancji podczas trzeciej regulacji.

 

Z prawej strony obserwujemy inną "kometę", która rośnie w czterech etapach, zanim uformuje swoją śpiączkę. Dwa dodatkowe paski wydają się przedstawiać ustawienia prędkości. Część materiału jest gubiona przy każdej regulacji, co symbolizuje niewłaściwy pasek.

Image

Daleko po lewej stronie widzimy jeszcze jedną kometę z dwoma pierścieniami, co sugeruje obecność dwóch rodzajów gazu. Ta kometa znajduje się bliżej Słońca i zdaje się zbliżać do jakiejś planety, prawdopodobnie Marsa lub Ziemi.

 

Wzór z Worcestershire jest nie tylko tajemniczy, ale i niezwykle skomplikowany, co sugeruje, że jego twórcy musieli mieć dogłębną wiedzę o astronomii i zjawiskach kosmicznych. Jedno jest pewne - ten krąg zbożowy to prawdziwa zagadka, która na pewno jeszcze przez jakiś czas będzie prowokować naukowców i amatorów do dyskusji i prób jej rozwiązania.

Ocena:
Brak ocen

Dla mnie wytłumaczenie jest inne i oby się nie spełniło.                                                                                                                                                   Adminie możesz mieć rację odnośnie komety, ale może to być też inny obiekt. Pozostańmy jednak przy komecie.                                                         Interpretację zaczynam od prawej strony grafiki. Zbliża się obiekt w kierunku Słońca i przypuszczam, że można go szukać na nieboskłonie przenosząc dane geolokalizacyjne na mapę nieba lub określić jego położenie względem pola, które można potraktować jako mapę nieba /są 3 punkty zgodności/. Gdy kometa będzie w zasięgu sił grawitacyjnych Słońca, zaobserwujemy gazowy ogon. Dojdzie albo do koniunkcji komety ze Słońcem, albo do zderzenia, ale spowoduje to koronalny wyrzut masy w kierunku układu podwójnego Ziemia - Księżyc.

0
0