Wampiryczne zamieszki z Malawi rozlewają się na inne kraje

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Mija już ponad 7 miesięcy od kiedy to mieszkańcy afrykańskiego Malawii, a konkretnie regionu Mulanje rozpętali ogólnoregionalne zamieszki. W wyniku domniemanego ataku wampirów na niektóre osoby, tłumy ludzi zaatakowały tam dom miejscowego komendanta policji oraz rozpoczęły falę samosądów. Jak się okazało, ich obawy przeniosły się również i na mieszkańców sąsiednich państw.

Niedługo po wybuchi zamieszek, Inspektor Generalnej Służby Policji w Malawi, Lexten Kacham wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Zapewniał w nim mieszkańców, że doniesienia o atakach wampirów są po prostu plotkami a policja ma wszystko pod kontrolą. Jak się okazało, jego zapewnienia nie wystarczyły na zbyt długo, a już w tydzień później w szpitalu w dokładnie tej samej dzielnicy wybuchły kolejne zamieszki. Ich centrum stała się kobieta, twierdząca że w nocy zaatakował ją wampir. Dowodem ataku miała być rana nad jej lewym okiem z której to potwór miał wysysać krew.


Tego samego dnia mieszkańcy rozbili dwie karetki pogotowia mające przewozić "wampiry", które zostały podpalone z powodu podejrzeń mieszkańców o ich domniemany wampiryzm. Wielu Malawijczyków najwyraźniej uciekło się w tej kwestii do samosądu. W miarę upływu czasu, sytuacja stawała się coraz bardziej groźna, aż do momentu gdy nawet ONZ wycofało stamtąd swoich wolontariuszy.

Już w kilka miesięcy po pierwszych atakach fala wampirycznych doniesień rozpoczęła się również w pobliskim Mozambiku. Wieści na ten temat przedostały się do dystryktu Mulanje i Phalombe w Malawi, na skutek czego dopuszczono się kolejnych linczów osób podejrzewanych o konszachty z wampirami. W ich wyniku zabito aż 7 osób. W Malawi na skutek zamieszek aresztowano wtedy co najmniej 250 osób.

Teraz, panika przeniosła się również do pobliskiego Zimbabwe gdzie jeden z miejscowych pastorów dopuścił się ceremonialnego mordu na jednej ze swoich parafianek, ponieważ podejrzewał ją o wampiryzm. Zgodnie z oficjalnym przekazem medialnym, kapłan dopuścił się tej zbrodni ponieważ kobieta której udzielał chrztu "reagowała agresywnie". Co ciekawe  sąd wypuścił go potem za kaucją w wysokości 50 dolarów.

Jak więc widać, sytuacja na południu Afryki jest tragiczna. Sytuacji nie poprawia fakt, że wielu z żądnych samosądu ludzi powiela historie zgodnie z którymi wampiry są w stanie zmieniać kształt, zamienić się w psy i koty, a nawet wykorzystywać nieznaną technikę, aby ubezwłasnowolnić swoje ofiary. Dla większości z nas wygląda to jak objaw zbirowej psychozy lub  obsesji? Jednak patrząc na całą te sytuacje czy w Malawi, Zimbabwe i Mozambiku może rzeczywiście dziać się coś ponadnaturalnego?

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Z wampirami jest jak z

Z wampirami jest jak z diabłem, wierzymy że nie wierzymy w jego istnienie. W Europie i Polsce ludzie dawno mają zlasowane łby, od chemi w jedzeniu czy piciu, zwłaszcza tanich browarów itp. Żeby po jednym żubrze drętwiały dziąsła jak po amfie! Nie znoszę się pomylić i edytować post:)

kolo21

Portret użytkownika CzarnyOlo

Do takiego poziomu chcą

Do takiego poziomu chcą doprowadzić całą europę. Ale trzeba przyznać że nawet dzisiaj niektóre dzieci wieśniaków wyrwanych ze wsi za komuny mają podobną mentalność. Palenie wiedźm, palenie wampirów, przebijanie wampirów kołkiem, pastor, ksiądz czy inny cejrowski

i wszystko jasne.

Portret użytkownika Homo sapiens

Gdyby szanowny admin się

Gdyby szanowny admin się zdecydował opublikować artykuł o "Czwartm Wymiarze" to proszę uprzejmie zamieścić ten film na końcu tekstu, bo okazuje się jeszcze bardziej pasować do sensacji "czwartego wymiaru nadchodzącego królestwa piątego elementu" !

Potężny hylemorf-alchemiczny przekaz do podświadomości ludzkosci - Hoggard

https://www.youtube.com/watch?v=hXBvJeXmOak

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj