We wrześniu 2015 nasza cywilizacja może zostać zniszczona przez gigantyczną asteroidę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak dobrze wiadomo od dawna jedną z najbardziej prawdopodobnych katastrof, jakie mogą się przytrafić ludzkości jest zderzenie z asteroidą. Właśnie pojawiła się niepokojąca plotka jakoby wkrótce miało dojść do tego ekstremalnie niebezpiecznego zdarzenia. Ma do tego dojść między 22 a 28 września tego roku.

 

Coś co nadal można nazwać tylko nową teorią spiskową zaczyna robić coraz więcej wrzawy w Internecie. Katastroficzne wizje roztaczane na niektórych angielskojęzycznych portalach jeżą włosy na głowie, a wielu biblijnych teoretyków utrzymuje, że kataklizm ten spowoduje oczekiwane pochwycenie chrześcijan i wywoła początek siedmioletniego ucisku.

 

Na szczęście dla nas, prawie wszystkie asteroidy wpadające w naszą atmosferę przeważnie są niszczone w wyniku tarcia atmosferycznego i skrajnego ogrzewania powierzchni. Cały świat widział to co stało się w 2013 roku nad Czelabińskiem. Tamta asteroida zwana też "meteorem czelabińskim" miała około 17 metrów średnicy. Spowodowała ona potężną falę uderzeniową, która zraniła wiele osób, rozbijając szyby na szkodliwe odłamki.

NASA po tym wydarzeniu nadała zdolności wczesnego wykrywania asteroid bardzo wysoki priorytet. Tak zrobiła też rosyjska agencja kosmiczna i potem dołączyła do niej również europejska ESA. Oficjalnie NASA twierdzi, że obecnie nie znana jest żadna asteroida lub kometa na kursie kolizyjnym z Ziemią. Eksperci tej agencji często twierdzą, że poważna kolizja takiego ciała z Ziemią jest nieunikniona, ale to prawdopodobieństwo takiego wydarzenia za naszego życia jest dość małe.

 

Obecnie naukowcy z NASA twierdzą, że nie znają żadnego dużego obiektu, który może uderzyć w Ziemię w ciągu najbliższych kilkuset lat. Mimo to są opracowane są wciąż nowe metody, które pomagają identyfikować potencjalnie niebezpieczne asteroidy. Formalnie nasza planeta nie posiada obecnie żadnego zabezpieczenia przed potencjalnie niebezpiecznymi asteroidami.

Przy założeniu, że ciało takie miałoby nas trafić w ciągu roku lub kilku lat, można zrobić całkiem sporo, ale jeśli odkryjemy coś na kursie kolizyjnym na kilka dni przed zderzeniem to trzeba się pomodlić i strzelać z wszystkiego co się ma. Rosjanie już zapowiedzieli, że będą wystrzeliwać rakiety kosmiczne z głowicami jądrowymi aby zmienić kurs asteroidy, a w ostateczności zniszczyć ją. Można tylko podejrzewać, że w obliczu zagrożenia podobnie zrobiliby Amerykanie i inne narody zdolne do takiego wysiłku.

 

Większość opinii skłania też do uznania, że ta rzekoma katastrofa klimatyczna spowoduje ogromny negatywny wpływie na obecnie panujący ład. Padają sugestie, że to nadchodzące katastrofalne zdarzenie wywoła pojawienie się sponsorowanego przez Illuminati nowego porządku - New World Order (NWO). Wśród szumu informacyjnego na ten temat przebija się też sugestia, że zderzenie z asteroidą wywoła katastrofę klimatyczną.

Teorię spiskową podsyca zarządzenie w USA ćwiczeń wojskowych o kryptonimie Jade Helm, które są wiązane z rzekomym zderzeniem z asteroidą. Sugeruje się, że ćwiczenia to w rzeczywistości swoista "polisa ubezpieczeniowa" władzy w USA, na wypadek gdyby doszło do tego kataklizmu i w jego wyniku doszłoby do zamieszek. Wtedy Jade Helm miałby być po prostu rodzajem zakamuflowanego przygotowywania stanu wojennego.

 

Najczęściej padająca data rzekomej katastrofy to 24 września. Oczywiście wszystko to jest zupełnie nieoficjalne i nie wiadomo jak wielkie jest to ciało niebieskie lecące rzekomo w naszą stronę, co uniemożliwia odniesienie się do tego jakie ewentualnie szkody może ono wywołać.

 

Skala oddziaływania zależy też od tego czy asteroida spadłaby na lad czy na wodę. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że będzie to powierzchnia oceanu. Wtedy doszłoby do tragicznych fal tsunami. Upadek na ladzie oznaczałby zniszczenie obszaru wielkości małego lub dużego kraju. Zderzenia z obiektami większymi niż kilka kilometrów średnicy to prawdopodobna sekwencja kończąca dla naszej cywilizacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"4 blood moon prophecy" 1 -

"4 blood moon prophecy"

1 - 1492 - śmierć Kazimierza IV Jagiellończyka - Jeden z najaktywniejszych polskich władców, za panowania którego Korona, pokonując zakon krzyżacki w wojnie trzynastoletniej, odzyskała – po 158 latach – Pomorze Gdańskie, a dynastia Jagiellonów stała się jednym z czołowych domów panujących w Europie. Zdecydowany przeciwnik magnaterii, przyczynił się do wzmocnienia znaczenia Sejmu i sejmików, co jednak stało się z krzywdą dla mieszczaństwa. (apogeum rozkwitu dynastii)

2 - 1948 - powstanie PZPR, wprowadzenie stalinizmu do Polski

http://historia-polski.klp.pl/a-6271.html

3 - 1967 (68) - czystki w PZPR - wygnanie z kraju stalinowców, trockistów, hitlerowców, banderowców i innych żydowskich szkodników

4 - 2015 - ????

- wygnanie popisowych zdrajców czy początek żydonazistowskiego 3.5 letniego terroru?

Co "wyborcy" wybiorą? Chwałę Polski czy żydowski stryczek dla niej?

Portret użytkownika zydowski oned

Zenek, Sejm i Jagielończyk.

Zenek, Sejm i Jagielończyk. Ciebien chyba musiała ta asteroida walnąć już teraz i to nieźle. Nie ośmiedszaj się histostyku od siedmiu boleści
Pewnie jutro napiszesz o MieszkoI i i ustawie antypoligamnicznej uchwalonej wbrew opini Błazna z Bołgoraja

Portret użytkownika krzysiek

UKAŻE SIĘ DRUGIE SŁOŃCE,

UKAŻE SIĘ DRUGIE SŁOŃCE, ZIEMIA PRZYSPIESZY OBRÓT ZDERZĄ SIĘ DWIE KOMETY.
NIEBO STANIE SIĘ CZERWONE I UKAŻE SIĘ KRZYŻ
KAŻDY SPOTKA SIĘ Z JEZUSEM.
nie wiem czy to już ale coś takiego jest zapowiedziane przez Pana Jezusa

Portret użytkownika doktormózg

Dzięki Krzysiu że podzieliłeś

Dzięki Krzysiu że podzieliłeś się z nami tą wiadomością. Możesz napisać kto Ci dał cynk ? Jezus Ci się ukazał i opowiedział o tym, czy może usłyszałeś w głowie jego głos ?
Jeśli chcesz żebym Ci pomógł, musisz współpracować. Obiecuję że potraktuję Cię ulgowo, i nie wezmę honorarium za diagnozę.

Portret użytkownika Zenek ;)

Za 3 lata będzie wyczekiwany

Za 3 lata będzie wyczekiwany "IMPACT",

teraz jest czas zapowiedzianego 3,5 letniego

ŻYDOWSKIEGO/ NAZISTOWSKIEGO TERRORU CHRZEŚCIJAN

czas terroru BIBLIJNEJ BESTII

której twarzami są "pobożni" rabe.

Portret użytkownika Aliens666

Bez ściemy coś w tym temacie

Bez ściemy coś w tym temacie może być prawdy. Przeczytajcie Edgara Cayce czy naszgo jasnowidza Czesława Andrzeja Klimuszki. Kataklizm przez nich opisywany pokrywa się z tym artykułem lecz inna jest tego przyczyna. Ci pseudo prorocy opisywali że wystrzelone rakiety przez Rosję i Chiny w kierunku USA eksplodują /nie wszyskie/ nad Oceanem. Pokrywa się to z prorokami Starego Testamentu opisującymi, że ogniste strzały dosięgną Nowy Świat też z tego obszaru. Jak podają ci Panowie woda zaleje Rzym, Anglę itp. aż dojdzie do Niemiec. W Polsce zalany zostanie Szczecin, Gdańsk aż po Elbląg. Europę zaatakuje islam a Rosję zniszczą Chiny. Po tych wydarzeniach na orbicie Ziemi pojawi się obiekt miasto. Biblia podaje że ,, na okręgu Ziemi pojawi się chwała'' . Przybędą tutaj aby ,, Jezus wskazał że w dniach ostatnich zejda aniołowie i spalą Ziemię'' Opis użytej broni przez obcych przedstawiony jest w księdze Malachiasza. Amerykanie wiedzą o tym bardzo dobrze gdyż zbliżamy się do tego wydarzenia 

Portret użytkownika kuzYn

Nie zaszkodzi kupić trochę

Nie zaszkodzi kupić trochę konserw i napoi butelkowanych, bo te z poprzedniej apokalipsy już dawno zeżar. Zjadłem. Lodówkę turystyczną na gaz mam, butle tylko napełnię i będę czekał.
Prosiłbym tylko programistę, tego który siedzi za klawiaturą, żeby ta asteroida nie spadła na biedną Polskę, w tym na moją miejscowość [ciach] ale na jakieś bogate państwa, takie jak Gabon, lub Wybrzeże Kości Słoniowej. Bo w końcu ile razy biednemu może wiatr wiać w oczy Biggrin

 

Portret użytkownika Promień

To ja jeszcze coś dołożę. Kto

To ja jeszcze coś dołożę. Kto przetrwa zimę nuklearną? /Pytanie to wpadło mi z eteru/. Może ktoś na ten temat coś napisze. Jak długo to może trwać z jakiego powodu powstać. Przezorność nie zaszkodzi. Można kilka dni poświęcić na przygotowania i przemyślenia a potem żyć normalnie.

Portret użytkownika baca

przejrzałem komentarze i

przejrzałem komentarze i niestety ale nie widzę aby się wypowiedział największy ekspert od upadających asteroikd - profesor emeryt borek...
nie wiem dlaczego milczy...
może jeszcze przelicza trajektorie na gorącej linii Tworki - Nasa ale trzymam kciuki za to że jak skończy obliczenia to przerwie milczenie i da nam chociaż pięć minut wcześniej sygnał do ewakuacji...

Portret użytkownika b@ron

baca...hehe...ktoś z NASA

baca...hehe...ktoś z NASA wlazł na innemedium, tak niefortunnie, że przeczytał te dramatyczne zwierzenia borka o nadlatującej asteroidzie i puścił fame Biggrin
jednak borek jest wielki Biggrin
PS. się zastanawiam, czy tak wogule NASA go nie zwerbowała do swoich szeregów, bo jej już nikt nie wierzy...a borkowi uwierzyli Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

pasjonat...jak oczekujesz

pasjonat...jak oczekujesz pochwały, to jeszcze musisz poczekać, borkowi udało się (z pomocą AMR-a) narobić zamieszania jakiego nawet NASA nie zdołała
a co do tych dwóch byków, to wybacz, ale słowo "wogule" jest zbyt łatwe żeby zrobić w nim...trzy byki...no sorry...nie dało rady Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek ;)

Ma do tego dojść między 22 a

Ma do tego dojść między 22 a 28 września tego roku.

- 28 września ma być 4 (urojony) "czerwony księżyc" i jakaś grupa biblijnych psycholi wyczekuje "upadku asteroidy w Atlantyk" wierząc iż to da tym psychopatom absolutną władzę nad planetą.

Portret użytkownika Io600

Interesujące, że ludzie

Interesujące, że ludzie wierzą w takie rzeczy. Natura, nasz guru, nasz pan i władca, który jednym pyknięciem uruchamia tsunami czy też produkuje ludzi, których sensem życia będzie zabijanie innych ludzi i nakłanianie innych, żeby zabijali innych ludzi tak skonstruowała ten świat, żeby przeciętny człowiek żył w ciągłym niepokoju. Codziennie budzisz się i nie wiesz co będzie i otrzymujesz tylko informacje o zabitych, rannych, pożarach, katastrofach, petofilach, politykach, złodziejstwie i oszustwach. Z drugiej strony natomiast patrzysz na specjalnie wybudowaną przez matkę naturę planetę, piękną niczym turkusowa woda rajkich wysp i ciepłą jak piasek rajskich wysp, po którym nie idziesz, gdy idziesz jak wół codziennie do pracy. Ty jak biały niewolnik zakuty w kajdany obowiązku przetrwania idziesz zmuszony, a jeśli nie łykasz tej bajki, to możesz przekonać siebie, że życie jest cudowne, że jest wspaniałe i jest super, chociaż z dnia na dzień przkonujesz się, że tak na prawdę nie otrzymujesz żadnych danych na temat sensowności swoich działań. Ciekawe, że ludzie akceptują miliardy lat istnienia wszechświata przed ich narodzinami, jednak nie potrafią zaakceptować nieskończoności istnienia wszechświata po ich śmierci, bez nich. Jakim cudem matka natura, która stworzyła nam tutaj taki rezerwat, żebyśmy się mnożyli i nie zadawali pytań chciałaby, żeby taki adam, hans, bill czy rodriquez miał istnieć w jakiejkolwiek formie po śmierci ciała, które przez te kilkanaście czy kilkadziesiąt lat eksploatacji tak się przysłużyło? Wykorzystany produkt trafia do recyklinku, a wadliwe egzemplarze wymieniane są na nowe. Po cóż naturze wszechświata magazynować, sortować i zapewniać byt jakimś tam formom istnienia, których jedyną motywacją w czasie subiektywnego życia w codziennym dysonansie poznawczym jest wieczna, leniwa, próżna egzystencja? Czy gdziekolwiek na świecie istnieje taki porządek, który by na po pozwalał? Nie ma nigdzie takiej praktyki. A mimo to znajdują się tacy, którzy nie wierzą w świętego mikołaja, ale wierzą w niebo i piekło po śmierci. A co, jeśli jesteśmy w piekle już teraz, a po śmierci nie będzie już nic - czy potrafisz się z tą myślą zmierzyć?

Portret użytkownika benet

Prawdziwego zagrożenia należy

Prawdziwego zagrożenia należy upatrywać nie z kosmosu ale u człowieka. Przez głupotę i lekkomyślność sami siebie skażemy na zagładę i nie mam tu na myśli globalnej wojny czy epidemi, bo te spowodowałyby "tylko" ogromne spustoszenie. Zagrożeniem może okazać się nanotechnologia, biologia syntetyczna czy sztuczna inteligencja, czas może ciutkę bardziej odległy niż wrzesień 2015, ale jednak realny, coś na wzór Matrixa. 

Portret użytkownika kimbur

Jakaż znowu teoria spiskowa?

Jakaż znowu teoria spiskowa? Kto knuje ten spisek? Samo słowo "teoria" zawiera w sobie brak pewności istnienia danego zjawiska lub brak pewności rozumienia tego zjawiska. Po co dokładać słowo "spiskowa"?
Jeśli asteroida uderzy to ta teoria stanie się praktyką; jeśli nie uderzy - teoria będzie nadal tylko teorią.
Co do spisków to warto chyba pamiętać, że większość zmian, które dookoła nas się odbywały, była wynikiem spisków. Już dzieci spiskują, jak wyrolować inne dziecko, a co dopiero dorośli...

Portret użytkownika aron jasnowidz

jak obudzic tysiace ludzi? a

jak obudzic tysiace ludzi? a jak wprowadzic nwo ? pierwsze pytanie zadają sobie istoty które pracuja dla naszego dobra ,drugie dla naszej zguby,ludzie za to pytaja jak odóznic znaki od kłamstwa ? inofrmacje od dezinforamcji? wszytkie te pytania pokazują jak trudne mamy czasy i jak będa nagminnie przekladać się te informacje ,pisalem ze na 1 prawdę przypada 10 kłamstw ,tylko że jedni wybrali zycie w kłamstwie i nie znoszą prawdy a inni próbuja dostać sie do tej prawdy tylko że rozum nie jest żadnym wykrywaczem kłamstw to serce i dusza nim jest .Gdy nie wierzymy w dusze ,nie słuchamy przeczucia ,tzw intuicji ,sumienia to jak mamy odróznic to co pisza i mówią ? dlatego przysłano doswaidoczone dusze które pomagają młodszym zrozumiec ten czas ,Tak jak młodzi buntuja sie przeciwko rodzicom i jak rodzicie ich ostrzegaja przed zyciem aby potem powiedziec a nie mówiłem że tak będzie ,tak samo jest z duszami ,młode zawsze sie buntuja przciwko tym bardziej dośwaidocznym do momentu w którym zrozumieja po co zeszły na ziemie i ubrały sie w dane ciało i materie .Mamy czas zmian i to czy ktos to wysmiewa czy nie ,kompletnie nie ma znaczenia bo za chwile znajdzie sie w systemie który niewolnictwo poprowadzi do granic absurdu ,ale czy wszytkie załozenia nwo są złe ? nie ,częsc z nich zsotanie dopuszczona bo ułatwia zniszczenie tego systemu ,Zabranie gotówki spowoduje ze upadna wszystkie mafijne interesy ,praca na czarno itd ,ale powstanie system ze jeszcze nie zapłacili a juz nam zabrali tyle ile chcieli ,za to my będziemy musieli nauczyc sie dawac siebie za darmo innym ludziom ,bo przelewanie jakichkolwiek kwot bedzie pod pelną kontrolą ,i teraz kiedy to wprowadzą najpierw muszą wywołać kryzys a jak to zrobić ? jedna z przyczyn będzei przycholowanie do ziemi asteroidy ,natomiast nigdy nie spadnie na ziemie ,zostana dopuszczone pewne jej fragmenty aby obudzic ludzi i wprowadzic system nwo .gdy on juz bedzie a ludzie zrozumieją co sie dzieje i w jakich czasach zyją wtedy sami poproszą o zmiane tego systemu na wolność a to pozwoli aby nasze kochane słoneczko wypusciło kolejna partie energii i wtedy juz nie postawią zabezpieczenia tak jak w 2014 roku tylko spalą system informatyczny i zostaniemy bez gotówki i bez kredytów i zobowiązań ale bedziemy mieli technologie która pozwoli kazdemu z nas korzystac z darmowej energii i darmowych urzadzen ,domów itd .TYlko czy wszyscy tego dozyjemy i tu mamy to czego się tak boją młode dusze ,a mianowicie że nie radzą sobie z ograniczeniem materii i ciała w którym zyją i że sortowanie ludzi odbedzie sie wg dusz i tego jak sobie poradziły w tym wcieleniu ,czy odeszły od wiary w doskonałość ,w Zródło ? w dobro,miłośc ,szczęscie ? czy wybrały pieniadze jako boga ?plugastwom jako norme ? ten strach w śrdoku oraz inforamcje że tak będzie powdują ze ludzie zaczynają inaczej poatrzec na swait i chcą zmienic swoje zycie a co za tym idzie dac szanse duszoam na dalsza droge ,stać sie jednością wraz z nimi .Jedni juz to rozumieja i to robią inni jeszcze czekaja na znaki .Dlatego jezeli to będzie konieczne to ta asteroida zostanie doholowana i zawiśnie nad ziemia tak jak mówią wsyztkie przepowiednie ,ale jezeli w ciagu tych kilku miesięcy odrobimy lekcje to skutki z jej udziałem będa bardzo małe .Zmienia sie wszystko dookola nas ,wychodzi każde plugastwo ,zostaje tylko zmiana wewnatrz nas ,przeciez kazdy z nas pochodzi z tego samego zródła tylko niektórzy o tym zapomnieli w tej podrózy i może najwyższy czas im o tym przypomnieć .A skoro mamy w sobie doskonałośc to jaki może byc nasz przyszły los oparty na naszym sercu? własnie ,jezeli to zrozumiemy to czeka nas tylko upadek starego aby nowe budowane bylo juz w/g doskonałosci .Nie ma strachu jest tylko konieczność i zrozumienie .

Portret użytkownika prof.Salami

o kurcze znowu te paranoiczne

o kurcze znowu te paranoiczne wizje i objawienia, skąd to ludzie maja czy pierwiastek autodestrukcji w człowieku jest taki silny że ciągle oczekuje najgorszego? jak nie objawienia "maryjne" z wojną kara za grzechy i brak pokuty to Patrick Geryl ze swoim 2012 rokiem i przebiegunowaniem, teraz to samo upadek ciała niebieskiego. Na FB niejaka Zofia Piepiórka głosi to samo co Geryl czyli przebiegunowanie. na necie dziesiątki wizjonerów otrzymujących przekazy z "góry", facet Apokalipsa-iskra wojna atomowa tuż tuż, most na Wisle w Kamieniu i przepowiednia IIIWŚ, protestantka nbonny z Australili wizje od "Jezusa" o 3 dniach ciemności poprzedzonych ogólnoświatowymi trzesieniami ziemi - czyżby to ten meteoryt na wrzesień? ogólnoswiatowa paranoja czy co?

Portret użytkownika lis

Putin i Pentagon to jest

Putin i Pentagon to jest zagrożenie cywilizacji, a nie nezliczona ilość kamieni z kosmosu. Naukowcy zawsze wywołują urojone zagrożenia, a chodzi o kasę i dotacje z naszych podatków na urojone teorie.

Portret użytkownika demik

OSTATNIO WYCHWYTUJA DUŻE

OSTATNIO WYCHWYTUJA DUŻE KAMYCZKI NA DWA DNI PRZED PRZELOTEM NASZEJ ZIEMI WIEC JAK MOGĄ TWIERDZIĆ ŻE W STRONE ZIEMI NIC WIEKSZEGO NIE LECI NASA TO ZAKŁAMANA INSTYTUCJA NIGDY NIE POWIE PRAWDY NAWET OBLICZENIA MOGĄ BYĆ ZAKŁAMANE WCZEŚNIEJCZY PUŻNIEJ SPADNIE DUŻY KAMYCZEK I TO JESZCZE ZA NASZEGO ŻYCIA W CAŁYM WSZECHŚWIECIE ASTEROIDY BOMBARDUJĄ INNE PLANETY TO NIBY CO ZIEMIE OSZCZEDZA ALBO MAJA NADZIEJE ŻE UFOLDKOWIE WSZYSTKIE ROZBIJĄ.

Portret użytkownika Stan

Cyt:"Zderzenia z obiektami

Cyt:"Zderzenia z obiektami większymi niż kilka kilometrów średnicy to prawdopodobna sekwencja kończąca dla naszej cywilizacji'.
 
Straszenie ludzkości wielkościami energii i skutkami jest spektakularne i mało wyobrażalne.
Wyobraźmy sobie, że w ziemię uderza asteroida o średnicy 10km.
Większośc straszycieli powie koniec ziemi i koniec ludzkości.
A wystarczy wyobrazić sobie wielkości tych obydwu ciał tzn ziemi i asteroidy.
Srednica ziemi to około 13000km asteroida 10km
To tak jakby w kulę o średnicy 130cm "walnął okruch" o średnicy 1mm czyli 1300 razy mniejszy
Wyobrażacie sobie ten "straszny skutek" zderzenia tych mas.
Nic by sie takiego nie stało poza regionalnym kataklizmem.

Portret użytkownika Stan

Za wikipedią: Car bomba Car

Za wikipedią: Car bomba
Car bomba (ros. Царь-бомба, ozn. AN602[1] lub RDS-220[2]) – największa dotąd zdetonowana lotnicza bomba jądrowa (dokładniej: termojądrowa, czyli wodorowa). Jej moc według źródeł amerykańskich wynosiła około 58 megaton, według źródeł rosyjskich (dostępnych po 1992 roku) 50 megaton. Była to trójstopniowa bomba termojądrowa, zbudowana i zdetonowana przez Związek Radziecki. Detonacja miała miejsce 30 października 1961 roku w archipelagu Nowej Ziemi (73°51'N 54°30'E), położonym na Morzu Arktycznym. Nosicielem 27-tonowej bomby był specjalnie do tego celu przystosowany samolot Tupolew Tu-95W.
 

Historia
Bombę wykonano na specjalne polecenie Nikity Chruszczowa jedynie w celu demonstracji siły. W ośrodku Arzamas-16 zaprojektował i skonstruował ją zespół pod kierownictwem Julija Charitona, z udziałem między innymi Andrieja Sacharowa. Przygotowania do konstrukcji bomby wodorowej trwały w zasadzie od końca lat 40. XX wieku, ale ostateczny etap – wynikający z faktu, iż Chruszczow chciał zameldować o eksperymencie w trakcie jesiennego zjazdu partii komunistycznej – trwał zaledwie 4 miesiące. Działając pod presją czasu, zespół wybrał sprawdzone wcześniej rozwiązania bazujące na konfiguracji Tellera-Ulama. W pierwotnych założeniach ładunek miał mieć moc 100 Mt, ale ze względów bezpieczeństwa (zmniejszenie możliwego opadu promieniotwórczego) zdecydowano się na zredukowanie jej o połowę.

Konstrukcja
Jako środek przenoszenia zastosowano największy w tym czasie bombowiec strategiczny Tu-95. Ze względu na gabaryty ładunku samolot musiał zostać specjalnie przystosowany do jego podwieszenia. Car bomba została zrzucona z wysokości 10 500 m na specjalnym spadochronie nylonowym (ważącym niemal 800 kg); detonacja nastąpiła na wysokości 4000 m. Kula ognista miała promień około 4000 m i niemal dosięgnęła powierzchni ziemi. Pomimo zmniejszenia mocy bomby część skalistych wysepek, w pobliżu których dokonano detonacji, wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala sejsmiczna nim wywołana (rejestrowana przez sejsmografy) okrążyła Ziemię trzy razy, oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30–40 km średnicy.
Czas przemian jądrowych wynosił 39 nanosekund, wydzieliło się w nich 2,1×1017 J energii, co daje moc średnią 5,4×1024 W – równą w przybliżeniu 1% mocy wydzielanej na powierzchni Słońca[3]. Szacuje się także, że energia ta była dziesięciokrotnie większa niż łączna energia wszystkich broni użytych podczas II wojny światowej i była nieco większa od energii, która zostałaby wytworzona przy anihilacji 2,3 kg materii.
Car bomba miała znaczenie tylko polityczne (element odstraszania) oraz do pewnego stopnia badawcze. Gigantyczna masa (27 ton) czyniła ją praktycznie bezużyteczną, jeśli chodzi o zastosowanie praktyczne.
Do pasjonata: nie Exajoule ( 10 do potęgi 18) tylko  Yottayoule (10 do potęgi 24) 
Wybuch car bomby mimo, że w exajoulach nie spowodawał zauważalnego dla życia ubytku tlenu.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_bomba

Portret użytkownika pasjonat

Dzięki za wykład, ale

Dzięki za wykład, ale posiłkowanie się wikipedia nie zawsze jest wskazane- historię tej bombki znam bardzo dobrze a z wiki wkleiłeś troszke subiektywną prawdę, konstruując taka bombe nikt nie martwi sie opadem promieniotwórczym. Poprostu prace trwały pod presja, zarowno wyscig z czasem jak i sprawa prestizu Zsrr.
 
Nie zdązono wyprodukowac kilku modulow potrzebnych w reakcji termojadrowej stad zdecydowano obnizyc moc bomby. Nomen omen był to cud bo eksplozja przyziemila by w polowie srednicy i bylo powazne ryzyko ze planeta mogla by peknac ( proces dekompozycji powloki)  podobnie jak Mars. Krater mogł zamienic sie w morze.  Dzisiejsza nauka wie ze fala sejsmiczna jak by poszla po takiej eksplozji moglaby na nowo ukształtowac teren w promieniu 1500 km.
 
szacuje sie ze 2000 eksplozji jadrowych od momentu wynalezenia bomby uszczuplilo atmosfere o ok 9% tlenu
na youtube jest gdzies animacja pokazujaca na mapie globu eksplozje w czasie, ciezko pojac jak człowiek rujnowal swoje srodowisko (m-yinnymi atol murroa)

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Stan

Jak można wklejać ze źródeł

Jak można wklejać ze źródeł subiektywną prawdę, bo podejrzewam, że nie wiesz co to słowo znaczy.
Natomiast twój ostatni wywód mnie rozczarował jest mętny, tu rzeczywiście subiektywny i niczym 
nie poparty.
Chyba zapomniałeś o co chodziło na początku o zniszczenie całkowite ziemi lub ludzkości.
Skąd informacja , że fala sejsmiczna mogła by zmienić teren w promieniu 1500 km, a jeżeli nawet
to co to jest w porównaniu do obwodu ziemi 40 000 km, proporcja!
Widzę, że masz problem z ocenianien proporcji rzeczy i zjawisk.
Co za bzdura, że ziemia mogła by pęknąć, płasz ziemski to ok 2900 km grubości do jądra.
Miejscowy krater wypalenia mógłby ewentualnie wywołać wulkan, które jednak nie spowodowały
pęknięcia ziemi np Yelow Stone co ok 700 tys lat lub Krakatoa.
Z mechaniki wynika, że punktowy krater nie rozerwie kuli, trzeba by ją przeciąć na głębokość płaszcza i co najmniej na 1/3 obwodu
 
cyt: "szacuje sie ze 2000 eksplozji jadrowych od momentu wynalezenia bomby uszczuplilo atmosfere o ok 9% tlenu"
 
Kto to zmierzył, poziom tlenu ciągle się wacha i jest regenerowany, inaczej dawno byśmy go zużyli.
Nie jestem za niszczeniem środowiska staram się tylko uzmysłowić jakiej naprawdę potężnej by trzeba było siły by
unicestwić planetę lub zniszczyć życie, które wbrew pozorom
ma wielką siłę przetrwania. 
Dlatego nadal podtrzymuję moje stanowisko z pierwszego wpisu, że uderzenie asteroidy nawet o średnicy 10 km to tylko katastrofa regionalna.

Portret użytkownika pasjonat

Obejrzyj dokument produkcji

Obejrzyj dokument produkcji rosyjskiej o tej bombie, z 1998 roku w którym zawarto przytoczone fakty.
Fala sejsmiczna przewertykulowała by grunt niezależnie od jego składu na ok 8-10 m w głąb, tak jak robia to podziemne wybuchy.
Swoje proporcje zachowaj dla siebie - wymiarowanie i zderzanie  2 swobodnych ciał ma charakter logarytmiczny wiec energia i odleglość rosnie wg "e do x" a nie wg y=2x. ( dlatego trzesienie ziemi potrafi odchylić Ziemie o pewien kąt.)
Jeśli z 2 rzeczy mam do wyboru to uwierze staremu rosyjskiemu naukowcowi niz Stanowi z IM i wikipedii, w której może w dowolny sposób zmieniać fakty bez żadnych konsekwencji za to z ogromnym wplywem na wiedze czytajacych wikipedie ( do tego grona wlasnie sie zaliczasz)
Obiekt o masie 1000 ton wykonany z zelaza uderzajacy w Ziemie niszczy pole całkowe* o promieniu. 4 tys km
To policzono już dawno, wg fizyki/matematyki na którą sie powołujesz.
Z mechaniki powinines wiedziec ze jak cos uderza w Ziemie to działa prawo akcja = reakcja stad bierze sie wspomniana "zima nuklearna" o reszcie nie bede juz nawet dywagowal, bo o czym ...
 
*całka objętościowa II rodz.
ograniczona.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj