Wędkarz z Hiszpanii znalazł w rzece średniowieczny posąg

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wędkarz z Hiszpanii znalazł średniowieczny posąg w korycie rzeki. Naukowcy uważają, że religijna figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus ma około 700 lat.

 

Na początku bieżącego miesiąca rybak z Hiszpanii natknął się na niesamowity przedmiot. Fernando Bray łowił pstrągi w rzece Sar, niedaleko miasta Santiago de Compostela, i potknął się o coś, co z początku wydawało mu się zwykłym głazem.

„Zauważyłem, że kamień był kwadratowy, co jest dziwne dla rzeki, i wtedy zobaczyłem kształt głowy i dłoni” - powiedział Bray. „I zdałem sobie sprawę, że to nie jest tylko zwykły kamień”.

Wędkarz wysłał fotografie znaleziska do specjalisty. Ekspert ustalił, że mężczyzna znalazł religijną figurę Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus. Początkowa analiza datuje posąg na czternasty wiek, czyli prawdopodobnie liczy on około 700 lat.

 

Pokryta mchem statua religijna jest wykonana z granitu i waży około 150 kilogramów. Została stworzona w stylu gotyckim i przedstawia siedzącą dziewicę Maryję z dzieckiem leżącym na kolanach. Dwa anioły siedzą na jej ramionach i trzymają rzekomy płaszcz. Podstawa posągu ozdobiona jest czterema płatkami kwiatów i liśćmi akantu. Badacze sugerują, że posąg mógł być przymocowany do ściany lub muru nieistniejącego kościoła.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj