Według astrofizyka z Gruzji, kosmici mogli odwiedzić naszą planetę

Kategorie: 

Nanosonda - źródło Wikipedia

Astrofizyk Zaza Osmanov z Wolnego Uniwersytetu w Tbilisi sugeruje, że obcy mogli z łatwością dotrzeć do naszej planety. Jednak nie wiemy o tym, bo sondy badawcze, które do nas docierają są budowane w nano skali i po prostu ich nie dostrzegamy.

 

Gruziński uczony twierdzi, że jest w stanie zaproponować rozwiązanie paradoksu Fermiego, czyli tego, że mimo obecności ogromnej liczby gwiazd i planet nie posiadamy żadnego dowodu na istnienie jakiejkolwiek innej od naszej zaawansowanej cywilizacji. Skoro w Drodze Mlecznej według różnych szacunków istnieje od 100 do 400 miliardów gwiazd i prawdopodobnie kilka razy więcej planet, życie powinno być raczej powszechne.

 

Zdaniem Osmanowa, nasz problem polega na tym, że oczekujemy aby kosmici przybyli osobiście, a oni nie odkrywają nowych cywilizacji w taki sposób. Według niego przybywają w postaci nano-sond. W związku z tym jest całkiem prawdopodobne, że ich wizyta pozostała dla nas niezauważona.


Zaza Osmanov. Zdjęcie: YouTube

Prawdopodobieństwo istnienia we wszechświecie innych cywilizacji jest bardzo wysoka. Prawdopodobieństwo, że obcy są już w stanie opracować technologię tak, aby skontaktować się z nami. Jednak tak się nie dzieje. Poza słynnym sygnałem WOW z 1977 roku, brak takich zrozumiałych dla nas transmisji.

 

Astrofizyk z Gruzji zaproponował następujące rozwiązanie tego problemu. Obcy są już świadomi naszego istnienia, tylko odwlekają komunikację z nami, po prostu wysyłając w przestrzeń kolejne miliony mikroskopijnych sond w celu poznawania galaktyki.

 

Dla nas taka technologia wydaje się niemożliwa, ale nanosondy mogą być w stanie funkcjonować w rojach, które mogą znacznie zwielokrotnić możliwości malutkiego urządzenia tworząc z nich większe struktury. Kiedyś postęp technologiczny umożliwi utworzenie takich nano-satelitów, które mogą się okazać przyszłością eksploracji kosmosu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Gruziński uczony Josif

Gruziński uczony Josif Wissarionowicz Dżugaszwili rozwiązał paradoks Fermiego - pomimo obecności ogromnej liczby gwiazd i planet nie ma żadnego dowodu na istnienie jakiejkolwiek innej od naszej zaawansowanej cywilizacji, gdyż (jak się okazało) wykończenie w obozach pracy, i rozstrzelanie przez NKWD, kilkudziesięciu milionów istot rozumnych, nie wzbudziło ŻADNEGO zainteresowania w całej Drodze Mlecznej...

 

Skomentuj