Według najnowszej interpretacji jednej z centurii Nostradamusa, 25 listopada nastąpi koniec świata

Kategorie: 

Źródło: twitter

Słynne centurie Nostradamusa charakteryzują się tym, że bywają rozmaicie interpretowane. Według najnowszej z nich zapisano tam, że już 25 listopada nastąpi oczekiwany od dawna koniec świata.

 

Chodzi o interpretację badacza posługującego się pseudonimem Arteuza, który twierdzi, że wyczytał konkretne informacje czytając jedną z centurii.

"Nieszczęście wielkie na pochyłe ziemie, Przez Hesperię i Insubrię: Ogień na statku, plaga i zniewolenie, Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie”

Układ planet, który zawiera przepowiednia ma pojawić się już 25 listopada. Badacz sugeruje, że świat zaskoczy wielka katastrofa. Hesperia i Insubria są interpretowane jako południe Europy, a to przecież właśnie stamtąd nadciąga inwazja islamska nazywana jeszcze w Europie "kryzysem migracyjnym".

 

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby poukładać sobie fakty i zasugerować interpretację, wedle której 25 listopada, jak wskazuje układ gwiazd zapisany w centurii, dojdzie do jakiegoś nieszczęścia w Europie. Po tym gdy dowiedzieliśmy się, że trzech samobójców terrorystów, którzy wysadzili się w Paryżu, przybyło do Europy kilka tygodni wcześniej, oznacza to, że podobne wielkie zamachy jak te z Paryża mogą wystąpić na przykład w Watykanie, lub po prostu w Rzymie, który przecież znajduje się na południu Europy tak jak wskazuje przepowiednia.

Trzeba jednak pamiętać, że wieloznaczność tak zwanych przepowiedni Nostradamusa to ich ogromne ograniczenie, ponieważ zarówno ich zwolennicy jak i przeciwnicy mają wielkie pole do popisu interpretując centurie w sposób wygodny dla siebie. Jednak trzeba przyznać, że akurat w tym przypadku konotacja astronomiczna pozwala na precyzyjne określenie dni w których mogłoby do tego dojść i taki dzień przypada jutro.

 

Trzeba przyznać, że po dzisiejszym zestrzeleniu rosyjskiego samolotu wojskowego nad Syrią szalone scenariusze dla dnia jutrzejszego wydają się jeszcze bardziej prawdopodobne. Miejmy nadzieje, że jutro koniec świata jednak nie nadejdzie, tak jak nie nadszedł w przypadku poprzednich interpretacji. Z pewnością też jeszcze usłyszymy o kolejnych rewelacjach wyczytanych w słynnych centuriach.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika N85

" [...] już 25 listopada

" [...] już 25 listopada nastąpi oczekiwany od dawna koniec świata [...] "... Oczekiwany od dawna koniec świata? Przez kogo? Ja na koniec świata nie czekam. Ci co czekają to chyba jacyś psychopatyczni masochiści. Chcą końca świata to niech się rzucą pod pociąg. Paranoja.

Portret użytkownika MB

TO NIE WIESZ DZICINKO ŻE

TO NIE WIESZ DZICINKO ŻE KONIEC ŚWIATA U LUDU JACHOWYCH CO UWIERZYLI W CZŁOWIEKA KTÓRY NAPISAŁ KŚIĄŻKE Z WIELKIEGO LENISTWA I CHCIAŁ DAWAĆ LUDOWI ALE NIKT NIE CHCIAŁ WZIĄŚĆ WTENCZAS PRZYWOŁAŁ LUD BIEDNY DAWAŁ KSIĄŻKE I DOLARY I TAK POWSTAŁA WIARA BABTYSTÓW I U NICH JEST CIĄGLE KONIEC ŚWIATA A WIERNI KATOLICY JAK I INNE WIARY CO MAJĄ DIABŁA ZA SKÓRĄ DO NICH LECĄ A TO DROGA DO STRASZNEGO PIEKŁA .---A TO WSZYSTKO ZACZEŁO SIĘ W AMERYCE---UWIERZYLI W PROSTAKA KTÓRY BYŁ LEGATEM PONIEWAŻ JEGO RODZICE BYLI WIELKIMI KATOLIKAMI ORAZ BYLI BOGACZMI I MIELI DOLARÓW DUŻO A IEMU NIE CHCIAŁO SIĘ ROBIĆ I W TEN SPOSUB POWSTAŁA DURNOLOGIA

Portret użytkownika gta

i znowu przespałem koniec

i znowu przespałem koniec świata Sad a czekałem nawet czteropaka mjałem ale lipa bo zaspałem Sad to nic czekam na kolejny ma ktoś datę kolejnego końca świata bo tyle ich było a za każdym razem coś mi wypadło a bardzo bym chciał zobaczyć jak to wygląda

Portret użytkownika Fiona

Poczytaj jego interpretacje

Poczytaj jego interpretacje zanim sie wypowiesz. Arteuza naprawde zna sie na rzeczy. Poza tym pisal, ze 3 wojna (a nie zaden koniec swiata, bo o takim nie pisal) zacznie sie po 10 letnim okresie superterroryzmu i stanie sie to w roku, ktorego suma cyfr bedzie wynosic 3. A zatem albo 2001, 2010, albo 2100 (sa jeszcze inne mozliwosci o ktorych pisal, biorac pod uwage ze za czasow Nostradamusa czesto opuszczano pierwsza cyfre roku), ale o tym juz warto poczytac samemu. Powiem tylko tyle ze interpretacje Arteuzy czytalam juz kilka lat temu i z trwoga patrze na to co teraz sie dzieje, poniewaz pasuje to do opisow.

Portret użytkownika :)

Wiecie co jak sobie to

Wiecie co jak sobie to czytam, i te komentarze Smile no koniec świata to po prostu koniec życia ( oczywiście w sposób naturalny ) - więc każdy swój własny koniec świata będzie miał zapewniam - zamiast tego proponuje nie brać takich spraw czysto dosłownie, a po prostu zastanowić  się nad taką ewentualnością, bo umówmy sie nawet najwiekszy naukowiec, wiarowiec czy inny delikwent kompletnie nic nie wie o tym co siędzieje wokoło nas. Snujemy przypuszczenia domniemania a i tak co jakiś czas wychodzi że "jednak ziemia nie jest plaska choć się z nas śmieją". PS: interpretacja to kłamstwo możesz tylko czytać dosłownie niestety

Portret użytkownika maniek

autorowi artukułu radziłbym

autorowi artukułu radziłbym dokładnie zapoznać się z tym co pisał pan Arteuza na forum gazety prawnej pod tytułem wątku: "kiedy wybuchnie III wojna światowa"... bo póki co to jedynie zdanie wyrwane z bardzo dużego kontekstu...

Portret użytkownika alibaba

"512" się

"512" się kłania
 
25.11.2015
o tym pisał borys39 kilka lat temu :
„„… … bliżej nieokreślony kataklizm (wojna?), panuje półmrok, niebo a w zasadzie jego brak, wszystko zasnute czarnymi, burzowymi chmurami i błyskawice – poziome rozbłyski – nigdy czegoś takiego nie widziałem… lecący bocian, nagle spada, łamie nogi(?) ale żyje… przenoszę się w zupełnie nie znane mi miejsce, pytam gdzie jestem ale nikt nie chce udzielić mi odpowiedzi, wszyscy nasłuchują wiadomości z radia : „… Hiszpanii i Wlk. Brytanii już nie ma …”, tak po prostu… okazuje się, że jestem w Capri (?), ośrodek wypoczynkowy, ale nikt z odpoczywających się nie cieszy, wszyscy czegoś oczekują… dziennikarze ewakuują się z miasta, coś wiedzą… nowe wieści z radia : „90″ chińskich okrętów desantowych zbliża się do wybrzeża (znowu ta liczba 90)… jedyny ratunek flota USA, która… 2 km od celu wycofuje się bo nie widzi już szans… ludzie zostają sami, bez nadziei… ”
 

Portret użytkownika aruro33

Nostradamu był masonem i

Nostradamu był masonem i wierzył w szatana .Pisał scenariusz do kturego masoni chcą doprowadzic za wszelką cene.Masoni czyli żydzi kturzy chcą nas zniszczyć.Fałszywe USA i IZRAEL to oni to wszystko zaplanowali zebyśmy powibijali się nawzajem PUTIN broni nas przed nimi dlatego tak z znim walczom i sieją propagande na UKRAINIE to tez ich sprawka doprowadzili do bratobujczej wojny ŻYDZI to przekleństwo a USA to ich sługusy razem doprowadzom do zagłady połowy ludzkości 

Portret użytkownika Everlast

baca, tak czytam te Twoje

baca, tak czytam te Twoje komentarzy czy "artykuły" na tym forum i widze że bardzo kibicujesz ruskom i Putinowi... szkoda tylko że nie bierzesz pod uwage pewnej reczy. Jeśli Rosja faktycznie zniszczy Isis, pokona Masonów i zawrze pokojowe traktaty z Kanadą czy Zachodnią Europą to proste jest że Polska tak samo jak Ukraina, Łotwa, Litwa i inne kraje słowiańskie będą mieć delikatnie mówiąc przerąbane bo wiadomo będzie że ruscy nas zaatakują. I będą w świetnej pozycji bo sami sie przed nimi nie obronimy a też nikt nie będzie chciał nam pomagać bo w koncu ruscy obronili Europe przed Islamem i dobrze żyją z Zachodem. Zostaniemy po prostu poświęceni, będziemy nagrodą. I znowu za kilkaset lat będą święta narodowe, wspominanie tych wspaniałych przegranych powstań i ludzi krórzy oddali życie za wolność ojczyzny... jeśli w ogóle taki kraj jak Polska będzie istniał po tych wybuchach atomowych którzy Twoi ukochani ruscy nam zafundują. 

Portret użytkownika johnyzpoznania

siema..nie bedzie konca

siema..nie bedzie konca swiata...nie slucham w ogole tego calego kolesia..mam go za cpuna ktoremu wiele sie wydawalo..niektore wizje mial realne jednak duza czesc z nich byl napruty czyms....nostradamus byl alchemikiem..napewno cpał to.... !ten koles on Jezusa nie jest....

Portret użytkownika lipka

Jeśli życzenia mają być

Jeśli życzenia mają być szczere to nie powinno mówić się skrótami bo na "naj..." zaczyna się wiele słów nie koniecznie pozytywnych, ogólnie życzenia takie od serca nie powinny być niedomówieniami by nie pozostawiać wyboru czytającym twoje słowa. Licho nie śpi i zapętla ludzkie losy. 

Strony

Skomentuj