Według NASA ludzkość nie jest przygotowana na odkrycie obcych

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Główny naukowiec NASA, Jim Green, oznajmił, że agencja kosmiczna w ciągu najbliższych 2 lat może znaleźć życie na Marsie. Jednocześnie zaznaczył jednak, że jego zdaniem świat nie jest gotowy na tak "rewolucyjne" odkrycie.

Jim Green wyraził przekonanie, że dwa łaziki NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) mogą znaleźć dowody życia na Marsie zaledwie kilka miesięcy po ich wylądowaniu na Czerwonej Planecie w marcu 2021 roku. Zadaniem łazików będzie pobranie próbek i zbadanie ich pod kątem obecności substancji organicznych.

 

Główny naukowiec NASA porównał potencjalne odkrycie życia na Marsie do momentu, gdy Mikołaj Kopernik przedstawił swoją teorię heliocentryczną, w którą początkowo nikt nie chciał uwierzyć. Green obawia się, że nowe ustalenia mogłyby wywołać podobną reakcję, jak w XVI wieku:

Nasze potencjalne odkrycie może zapoczątkować zupełnie nową linię myślenia. Nie sądzę, by świat był przygotowany na rewolucję. Martwi mnie ta perspektywa, ponieważ uważam, że jesteśmy bliscy przełomowego odkrycia.

Zadaniem łazika Mars 2020 będzie pobranie i wysłanie próbek skał z powrotem na Ziemię. Po raz pierwszy w historii materiał z Marsa może znaleźć się na naszej planecie. Green uważa, że jedno niezwykle istotne odkrycie uruchomi szereg nowych pytań, na które naukowcy będą poszukiwać odpowiedzi:

Znalezienie życie na Marsie nie będzie końcem, lecz początkiem, ponieważ uaktywni dziesiątki kolejnych pytań. Czy życie na Marsie jest takie jak my? Czy jesteśmy spokrewnieni? Czy życie może przemieszczać się z planety na planetę? Jaki wpływ ma środowisko chemiczne planety na żyjące tam organizmy? To tylko niektóre z pytań, a będzie ich dużo więcej.

Główny naukowiec NASA uważa, że na innych planetach mogą istnieć całe cywilizacje:

Nie ma powodu, by uważać, że oprócz nas nie ma innej cywilizacji, ponieważ stale odnajdujemy kolejne planety poza Układem Słonecznym, a ich zawartość jest dla nas zagadką.

Ostatnie badania wykazały, że planety, które wcześniej uważano za nienadające się do zamieszkania, mogły kiedyś posiadać odpowiednie warunki do życia. Na początku tego roku naukowcy odkryli, że pod powierzchnią Marsa może istnieć rozległy i aktywny system wodny. Badanie opublikowane w tym miesiącu zasugerowało ponadto, że Wenus mogła być zamieszkiwana przez miliardy lat, zanim atmosfera planety stała się zbyt gęsta i gorąca około 700 milionów lat temu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

JEŚLI PAŃSTWO PODCHODZĄ DO

JEŚLI PAŃSTWO PODCHODZĄ DO TEMATU UFO POWAŻNIE to macie szansę na wielkie odkrycia ! Świat UFO istot to świat doświadczeń duchowych, nie zawsze takich na jakie oczekujecie, ale za sprawą Ducha Świętego Jezusa możecie zrozumieć naturę tych bytów i tego co Oni tu robią, a także obronić się przed wpływem określonych istot. Każdy człowiek ma w sobie jakiegoś ducha ! Dlatego tak trudno jest zrozumieć co się dzieje na około nas. W tą niedzielę wybory, jeśli nie zostaną oszukane to można by ocenić ilu Polaków ma sobie określone istoty i dokąd zmierzają w sferze duchowej, niestety prawdopodobnie zostaną zmanipulowane, ktoś ma dostęp do sieci i ktoś może korygować przepływ informacji co prawdopodobnie doprowadzi do fałszerstwa wyborczego. W każdym razie najlepiej jeśli staracie się o posiadanie w sobie Ducha Świętego, który umożliwi wam spojrzenie na całą planetę pod innym kątem, zobaczycie ludzi cały kosmos inaczej niż wam to wciskają do głów media Nachasza, filmy i publikacje ewolucjonistów !  "Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat"  Księga Rodzaju 6:3

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kmieciu

Na IM pełno przygotowanych do

Na IM pełno przygotowanych do kontaktu z alienami - trza do NASA napisać, że trening naukowców i kosmonautów za miliony $ zbędny, tu znajdą megaekspertów po treningu: Biblia, sekciarskie broszurki z bełkotem schizofreniczek od "objawień" i risercz na Jutube XD

 

Portret użytkownika h.czerski

Wciąż się słyszy, że "obcy"

Wciąż się słyszy, że "obcy" są zaawansowani technologicznie. Czyżby? Weźmy choćby nasze fotografie czy filmy. Oni nie mają takich rzeczy. Gdyby Ziemianie polecieli gdzieś na inną planetę, zabraliby ze sobą zdjęcia i filmy z Ziemi, aby im pokazać. Oni tymczasem, jesli do nas przybywają niczego nam nie pokazują. To znaczy, że takich technologii jak my nie posiadają. Zatem są na niższym poziomie rozwoju niż my. A te ich badania naszych organizmów to o kant d... wytrzeć. Ciągle się powtarza: porwanie, badanie jakimiś prymitywnymi narzędziami, uwolnienie itd. A gdzie nasze USG, CTScan i inne? Nie mają!

Portret użytkownika Gontarz

Jesteśmy tylko drobiną w tym

Jesteśmy tylko drobiną w tym wrzechświecie...Jeśli faktycznie wrzechświat zaczął istnieć 14 mld lat temu, a powiedzmy po 2 mld lat na jakiejś planecie wykształciły się istoty humanoidalne, i żyły sobie od epoki kamienia ewoluując , to są przed nami jakieś 8 mld lat ewolucji do przodu...nie chcę nawet myśleć co osiągnęły,..

Strony

Skomentuj