Według NASA odnaleziona na Marsie kość udowa to kamień

Kategorie: 

Źródło: NASA/Curiosity

Łazik Curiosity przesłał niedawno zdjęcie, które jest interpretowane jako sensacyjne. Ma podobno przedstawiać fragment kości udowej. Niektórzy uważają, że to ostateczny dowód na to, że na Marsie istniała zaawansowana cywilizacja.

 

Zaskakujące zdjęcie wykonano 14 sierpnia za pomocą aparatu MastCam. Niezwykły kamień przyciągnął wiele zainteresowania, głównie z powodu kształtu wyglądającego bardzo podobnie do kości udowej.

 

Niektórzy uważają, że to ostateczny dowód na to, że na powierzchni czerwonej planety kwitło kiedyś życie podobne do tego, jakie znamy z Ziemi. Zdjęcie zrobiło zawrotną karierę w serwisach społecznościowych, co zmusiło NASA do reakcji.

Przedstawiciele agencji oświadczyli, że to nie skamieniałość, tylko marsjańska skała wyglądająca jak kość udowa. Zdaniem naukowców z NASA tak niezwykła forma mogła powstać na skutek erozji powietrznej lub działania wody.

 

Nowoczesna nauka poszukuje śladów życia na Marsie, ale przynajmniej oficjalnie, skupia się na detekcji prostych organizmów żywych. Nic nie wiadomo o tym, aby marsjańskie łaziki szukały na powierzchni tej planety śladów po zaawansowanych cywilizacjach, a nawet jeśli taka misja stoi przed Curiosity, to zapewne długo się o tym jeszcze nie dowiemy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Algernon

Daleko idące wnioski z

Daleko idące wnioski z niczego, czyli zwyczajne chciejstwo.
To co mnie irytuje w artykule to elementarny brak logiki w wywodzie. Oto przykład:
"...fragment kości udowej. Niektórzy uważają, że to ostateczny dowód na to, że na Marsie istniała zaawansowana cywilizacja".
Poważnie? Czy chodzi jedynie o wzbudzenie taniej sensacji?
Bo nawet przyjąwszy wysoce nieprawdopodobną tezę, że jest to istotnie kość udowa, to w jaki sposób doprowadziło to do wniosku, że na Marsie istniała cywilizacja? Na jakim odcinku owej kości wyczytano informację, że cywilizacja ta była "zaawansowana"? Czy na podstawie powyższego można by się pokusić o ogólniejsze stwierdzenie, że obecność kości jest zawsze powiązana z istnieniem zaawansowanych cywilizacji? To dopiero będzie szok poznawczy - bo nagle się okaże, że od czasów Ordowiku Ziemię zamieszkiwały, nieustanie następujace po sobie i niezwykle liczne, zaawansowane cywilizacje, pozostawiajac po sobie tysiące sfosylizowanych kości udowych, kręgosłupów i uzębionych po uszy czaszek.
Pozostając przy wywodach logicznych - każdy z myślących czytelników bez problemu sam sobie wywiedzie czemu moze służyć umieszczanie sensacyjnych nagłówków nad artykułami wyzutymi z treści.
 
"Błogosławieni którzy nawracaja bydło swoich sąsiadów"
Brian

Portret użytkownika Arcanum

Nie wygląda na kość, lekko w

Nie wygląda na kość, lekko w kształcie przypomina, jednak jest płaska w środkowej części - nie okrągła.
Łazik ma odpowiednie instrumenty do zbadania znaleziska, niech strzeli laserem czy cuś, sprawdzi skład na spektrometrze by roziwać domysły. I pewnie zaraz powiecie, że badanie utajnią, ale po co w ogóle mieliby przepuszczają takie zdjęcia przez filtry cenzury?

Portret użytkownika pasjonat

Dali zdjecie to interpretacji

Dali zdjecie to interpretacji jakiemus antropologowi, ten powiedzial ze zaczepy stawow przypominaja kosc udowa ale bez ogledzin z 2 strony to nic pewnego. 3 tyg temu dawalem link na forum o tym znalezisku.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ani jedni ani drudzy nie mają

Ani jedni ani drudzy nie mają racji.To co sfotografowno nigdy nie było żywym organizmem ani skałą.Patrzycie na fragment modelu okazu  fauny ,z którego pobrano niematerialny obraz rzeczywistości do zapisu zmysłów pierwiastka życia ,danego gatunku.Takich modeli wiedziłem całe rzędy w podziemnych pracowniach na Diurze(obc.Mars)z których wielu nadawałem umaszczenie.Poznacie je po chrakterystycznej białej i czarnej kresce.Gdy postanowino pozacierać ślady tamtej działalności pracownie te wysadzono a ten fragment po prostu to przetrwał.Wcześniej ale to bardzo dawno temu powierzchnię planety opalno dosyć głęboko specjalnymi urzadzenimi z pokładu statków .Wywołują one efekt podobny jak tutaj był w Sodomie i Gomorze.Poprzez struny grawitacyjne wywołuja dragnia atomów a tym samym uzyskanie temperatury kilku tysięcy stopni.Woda ze zbiorników po tym wyparowuje do atmosfery a skały i grunt przypominaja rudy szklisty kos.Te piaski które widziecie na planecie to nic innego jak zerodowane skały i grunt po tych operacjach.Gdy to robiono byłem temu przeciwny,ale teraz wiem że było to uczynione dla dalekosiężnych planów względem tej planety

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Skoro tam ktoś poniżej pije

Skoro tam ktoś poniżej pije do mnie:doktor Who,to aby go bardziej zbulwersować,coś tutaj dopiszę.Jestem tak stary ,iż myślalem że nawet Pan Bóg nie pamięta mojego początku.Zażartowałem sobie  w ten sposób w rozmowie ze znajomymi na forum.Gdy próbowałem zasnąć Bóg mi pokazał epizod z nawy Bytu,gdzie moja świadomość uczyła się percepcji uwagi.Natychmiast rozpoznałem te obrazy które wyswietlały się na czerni Nicości.Były ruchome i w przepieknych kolorach.Oceniam iż było to przed wieloma Poczatkami Rzeczy,czyli parseki lat temu.Potem zawsze gdzieś byłem lub istnialem a moje pasmo żywota jest nieprzerwane(niezatarte)jako jednej z 3-ch osób w Istnieniu,które stały się człowiekiem.

Portret użytkownika even8

Ponoć gdy człowiek rozmawia z

Ponoć gdy człowiek rozmawia z Bogiem - to modlitwa; Gdy zaś bóg odpowiada - mamy do czynienia ze schizofrenią... OK, jak zwał tak zwał, szkoda, że nie udało Ci się uratować planety przed tym sodomistycznym, niszczacym i palącym promieniowaniem. Ale jak sam zauważyłeś, plany były dalekosiezne i nawet Tobie, pomimo ogromnego przebiegu na liczniku wieku, nie pozwolono temu zapobiec... No nic, psy szczekają, karawana jedzie dalej, wiec tak jak dotychczas, nie zważając na słowa krytyki jednostek o młodych duszach, rób swoje! No.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Tak się zlożyło że dzięki

Tak się zlożyło że dzięki mnie,możesz się teraz nazywać schizofrenikiem,według swojej reguły.Oczywisćie nie tak jak ty to teraz pomujesz,ale konsekwentnie powinieneś się za niego uznać,gdy otrzymasz zrozumienie Pisma.

Portret użytkownika Czytelnik

Aha, no też fajnie. A

Aha, no też fajnie. A wspomnieli w tym multiwersum szanownemu, wyższemu bytowi, że parsek to jednostka odległości, a nie czasu? Na dodatek mająca zastosowanie tylko w odniesieniu do planety Ziemia Smile może zamiast uczyć się percepcji uwagi w nawie bytu, lepiej zacząc od nauki fizyki, tak zwyczajnie w gimnazjum? 

Portret użytkownika Czytelnik

Znowu kiepsko. Neon to napis,

Znowu kiepsko. Neon to napis, ułożony z wypełnionych gazem rurek, albo coś odblaskowego w mowie potocznej. Może szanowna wyższa ingeligencja miała na myśli eony...? W szkole podstawowej, można dziecku wybaczyć, że nie odróżnia neonu, od eonu ale w gimnazjum to już trochę obciach Wink

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Nigdy nie twierdziłem że mam

Nigdy nie twierdziłem że mam ziemskie wkształcenie astronomiczne.O jednostkach odległośći i czasu coś tam słuchałem z filmów pogladowym w okresie ,gdy było przy mnie niewidzialne łajno,które zwodzi ludzi.Będac elektronikiem zaszufladkowałem to sobie jako neony.Potem także słyszałem o eonach,ale widać nie zreflektowałem się aby dokonać korekty w pamięci.To nic strasznego,bo mogę waści zadać pytania z jednostek elektromagnetyzmu,i bez podpórki informatorów , czyteleniku ani nie bekniesz.Niemniej cenię sobie drobiazgową analizę tekstu i zachęcam do podobnych ocen innych moich komentarzy.Co zaś do wpisu w którym się czepiłeś słówka,jest on o rzeczywistym doznaniu którego pamięć mi przywrócono,a moja próba okreslenia otchłani czasu oparła sie na pierwszym z brzegu skojarzeniu które coś mi mówiło że to tutaj najwieksza jednostka czasu.To "coś"to nic innego jak zasób wiedzy.Jesli tam jest coś pomylone,wtedy myśli się dobrze a mówi się źle.Może to kara za to,że gdy byłem wyrostkiem i opiekowałem się małym siostrzeńcem który dopiero uczył się mówić?.Najpierw pytał co robię a potem zdawał relacje babci ,czyli mojej mamie.Aby mnie nie wydał że pale papierosy,gdy się pytał co robię,powiedziałem mu że jem cukierki.Tak i też zdał relację babci.

Portret użytkownika even8

Powiedzcie dlaczego gdy na

Powiedzcie dlaczego gdy na Ziemi pojawia się prorok, lub postać z Gwiazd to zawsze jest to czubek?! Dlaczego nie zawita tutaj realny przedstawiciel swojej nacji z potężną wiedzą tylko w miarę poprawnie piszący po polsku kosmiczny ludzik dla którego eon i neon to to samo?!:-))? ! Jak nie pan popiół to pan uzuli itp gwiezdne wynalazki?!:-)

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Chcesz odpowiedzi?.Proszę

Chcesz odpowiedzi?.Proszę ,ale ty mi opdpowiedz,dlaczego w średniej szkole(lata 70-te) w ogóle nie słuchałem co mówią na lekcjach historii.Odpowiedż jest ta sama co do mylenia neonu z eonem.

Portret użytkownika czytelnik

Aj waj... Innemedium zaczyna

Aj waj... Innemedium zaczyna bić na głowę Marvela i DC, jest jasnowidz, podróżnicy w czasie, oświeceni, baca i teraz dotarł doktor Who jak widać. Brakuje tylko galaktyki w niebezpieczeństwie. Jaki kraj, tacy Guardians of the Galaxy Wink

Portret użytkownika Paweł

takich bredni to dawno nie

takich bredni to dawno nie czytalem...az musilem sie zalogowac...wierzysz w to co pleciesz,czy to dla jaj?jak nie dla jaj to polecam psychiatre:P.to gorsze brednie od sracy i homoapiens:P.racjonalnie myslacy czlowiek inaczej by tego nie postrzegal...pozdrawiam normalnych i sorki za bledy,szybko pisane ps innemedium to syf,duzo niesprawdzonych newsow,fake i blednych interpretacji,gasiorowski wstydz sie za wywiad na niezaleznej tv.to juz wole np poczytac "Raport w sprawie UFO"kpt Ruppelta,niz wasze i komentatorow schizy.

Portret użytkownika Io600

Czyżby kolejny oszołom? Co

Czyżby kolejny oszołom? Co jeden, to nowa historja. Tylko żadna nie pokrywa się z poprzednią. To tak samo jak w psychiatryku, każdy widzi co innego i mówi o czym innym...
A co do NASA, to NASA nawet gdyby znalazła na powierzchni Marsa obcy odrzutowiec to powiedziałaby, że to skała.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Zapominasz ,zę jesteś w

Zapominasz ,zę jesteś w klinice psychiatrycznej?.Tutaj się leczy dusze(psyche -dusza) od choroby która nazywa się znużeniem.Pomyliłeś osobę z personelu z pacjentem.

Skomentuj