Według naukowców, osoby religijne mają większe problemy ze zrozumieniem świata

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach porównali wyznawców Boga oraz zwolenników zjawisk paranormalnych do osób cierpiących na autyzm. Stwierdzono, że w obu przypadkach pojawia się problem z rozróżnieniem sfery fizycznej od umysłowej.

 

Autorzy badania, Marjaana Lindeman i Annika Svedholm-Häkkinen, przeprowadzili ankietę. Zapytali 258 przypadkowych mieszkańców Finlandii w jakim stopniu zgadzają się ze stwierdzeniem, zakładającym istnienie "wszechpotężnego, wszechwiedzącego, kochającego Boga". Ankietowani mieli również odpowiedzieć czy wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, takie jak telepatia czy jasnowidzenie. Wypowiedzi uczestników badania zostały następnie powiązane z innymi czynnikami, np. z wynikami innych testów i badań.

 

Badacze wykazali, że osoby wierzące w Boga i zjawiska paranormalne to najczęściej kobiety, które w znacznym stopniu polegają na instynkcie, niż na myśleniu analitycznym. Ludzie tego typu mają tendencje to nadawania ludzkich cech przedmiotom i zjawiskom. Ich ogólne zrozumienie fizycznego świata jest słabsze, ponieważ, jak twierdzą badacze, osoby te wyjaśniają różne zjawiska i wydarzenia siłami nadprzyrodzonymi.

"Im bardziej uczestnicy badania wierzyli w religijne lub inne zjawiska paranormalne, tym słabsza była ich intuicyjna fizyka, rotacja mechaniczna i umysłowa; mieli słabsze oceny w szkole z matematyki i fizyki oraz mniejszą wiedzę, dotycząca zjawisk fizycznych i biologicznych."

Z dotychczasowych badań wynika również, że osoby religijne mają zwykle mniejszy iloraz inteligencji i mają skłonności do uwierzenia w nieprawdziwe informacje. Im bardziej inteligentne dziecko, tym większa jest szansa na to, że w przyszłości nie przyjmie żadnej religii ale będzie mogło liczyć na lepsze zatrudnienie i wyższe zarobki, co z kolei może przełożyć się na lepszą samoocenę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Wolny

1 Religia to też nauka

1 Religia to też nauka

 

"Im bardziej inteligentne dziecko, tym większa jest szansa na to, że w przyszłości nie przyjmie żadnej religii ale będzie mogło liczyć na lepsze zatrudnienie i wyższe zarobki, co z kolei może przełożyć się na lepszą samoocenę." =Bzdura

 

Gdybym wiare oparł na  hipotetycznym istnieniu zaufał nauce to sens życia byłby oparty na reklamie  konsumpcji i rozrywce bez celu i perspektyw=korpo byt uwarunkowany uzależniony od SI technokrata  a ponieważ opieram go na WIARA+PRZEKONANIE= KREACJA  wiedzy i doświadczeniu po przez doznanie i poznanie nie mogę zaprzeczyć istnnienia świadomości oraz faktu iż nie ma życia bez świadomości ,nie ma nie świadomego życia. Świadomość jest zawsze mniej lub bardziej zamanifestowana wzależności od uwarónkowań zapotrzebowania bytowoenergetycznego w całej jego złożoności więc reinkarnacja świadomości jest podstawą ewolucji po prostu BĄDŻ SWIADOMY

Portret użytkownika Daniel Sheran

świat ufo to jedyny świat

świat ufo to jedyny świat Jezusa 
Dalej trwa osąd przez bogów pozaziemską cywilizację mogą zasłużenie zabrać na Plejady zamierzają tak jak mówi potwierdza Aron jasnowidz Polacy będą na Plejadach w 2034-2042 tak jak też wynika z mojego kontaktu nazywanego schizofreniczny i przedstawiany jako niedorzeczny żeby nie brać pod uwagę wychodzących informacji 

Jezus Chrystus przebywa na statku kosmicznym z Plejadianami jest z świata ufo 
Maryja czystość jest z Plejadianami zasłużenie boi się czarnego potępienie 

a to są Illuminaci judaizm nie uznają Jezusa Chrystusa naród biblijny https://youtu.be/hIl0rIsomLw 
zawsze poza kościołem jest ważne świat na zewnątrz materialny i niematerialny 
dostanie się do nieba właściwie kosmosu zasłużenie 

Skomentuj