Według uczonych za kilkaset lat roboty zapanują nad Ziemią

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Roboty i sztuczna inteligencja rozwijają się znacznie szybciej od człowieka. W kwestii nadchodzącej zagłady cywilizacji ludzkiej wypowiedział się znany brytyjski astronom, Martin Rees. Uczony ten uważa, że ludzie, istoty biologiczne, potrzebowali około 4 miliardów lat aby rozwinąć się do obecnego poziomu, podczas gdy maszyny wyprzedzą nas już za kilkaset lat.

 

Martin Rees przewiduje, że w przeciągu 20 lat będziemy posiadali możliwość poszukiwania życia pozaziemskiego na innych planetach. Jednak obcy, według brytyjskiego astronoma, raczej nie będą na poziomie dzisiejszej cywilizacji ludzkiej i prawdopodobnie przybiorą lub już przybrali formę maszyny aby przystosować się do trudnych warunków w kosmosie, tj. uchronić się przed zabójczym promieniowaniem i skrajnie niskimi temperaturami.

"Myślę, że jeśli odkryjemy pozaziemską cywilizację, nie będzie w żaden sposób nas przypominać. Będzie to coś w rodzaju elektronicznej jednostki."

Niestety organizm człowieka nie jest doskonały, dlatego Rees uważa, że już za kilkaset lat roboty nas zdominują i rozpoczną eksplorację odległego kosmosu. Zgodnie z jego przewidywaniami, cywilizacja maszyn będzie istniała przez kolejne miliardy lat.

Martin Rees wypowiada się w podobny sposób co Elon Musk czy Stephen Hawking. Światowej sławy naukowcy i najbogatsi przedsiębiorcy są praktycznie przekonani, że nasza przyszłość jest w rękach maszyn i sztucznej inteligencji a pewnego dnia nastąpi era robotów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Powiem słowami N.Dyzmy, który

Powiem słowami N.Dyzmy, który zirytowany idiotycznym werdyktem w cyrku wrzasnął: "a g....wno"!! Nie zapanują nad nami roboty bo w naszych rękach zawsze pozostanie guzik ON/OFF, zostanie wtyczka do wyszarpnięcia z gniazda, spust karabinu i innej broni...a gdy i one zostaną zabrane - pozostanie cep żelazny czy gruba pala nabijana krzemieniami lub gwoździami - zdawały egzamin tyle milleniów, zdadzą i w przyszłości...

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika KRNABRNY

Kocham"naukowców" ktorzy w

Kocham"naukowców" ktorzy w jednym zdaniu deklarują że kosmos jest pusty i niepokoi ich ta "cisza", a w drugim zdaniu tak sprawnie opisują obce cywilizacje jakby co najmniej od lat ich znali. I cóż za wspaniała sugestia na puentę, że my też tak musimy:-)

 

Portret użytkownika zibi1973

Ktoś się rozpędził z tymi

Ktoś się rozpędził z tymi słowami że roboty nas zdominują w przyszłości a dusze też będą oddawać,nie nastąpi taka era robotów,to by unicestwili cały system stwórcy,bez nas nikt nie będzie żył,te siedem mil dusz jest niezastąpione 

Skomentuj