Wedy hinduskie wskazują, że aryjscy przodkowie Słowian mieszkali w Arktyce

Kategorie: 

Źródło: Internet

Gdy zagłębimy się w poszukiwaniu korzeni Słowian zawsze dojdziemy do Ariów. Zaraz potem pojawia się pytanie gdzie oni mieszkali jak się to stało, że zaczęli migrować. Odpowiedź na tę zagadkę kryje się w starożytnych księgach.

 

Wiele wskazuje na to, że nasi przodkowie mieszkali daleko na północy, w miejscu które dzisiaj nazywamy Arktyką. Hipoteza taka pojawiła się już na początku XX wieku i sformułował ją znany historyk i polityk hinduski Bâl Gangâdhar Tilak.

[ibimage==20970==300naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Bâl Gangâdhar Tilak - źróło: Wikipedia

Tilak ogłosił swoją teorię w publikacji naukowej "Arktyczny Dom w Wedach". Dowodził w nich, że protoplaści ludów indoeuropejskich żyli pierwotnie w Arktyce gdzie widzieli zorze polarne, które uważali za walki bogów.

 

Odnalazł on wiele odniesień w Wedach i dowodził na ich podstawie słuszność swojej teorii. Zwraca on uwagę o zwrotkach z Rig Vedy, w których bóg Indra symbolizujący Słońce, "wspiera niebo i ziemię i jak koło z osi pojazdu przesuwa się po niebie. To byłoby typowe dla obszarów polarnych. Przekonują też odniesienia do tego, że dzień i noc trwał 6 miesięcy.

[ibimage==20973==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Hipoteza arktyczna nie zdobyła przychylności środowiska naukowego. Zarzucano jej, że jest amatorska i nie można jej traktować poważnie ze względu na braki metodologiczne. Jednak zamiast zaproponować coś konkretnego pozostawiono Ariów w mrokach niewiedzy zadowalając się tym, że ludy indoeuropejskie nagle się pojawiają.

[ibimage==20974==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Hipoteza Tilaka zakłada, że ludzie mieszkali bardzo daleko mniej więcej tam, gdzie dzisiaj jest Półwysep Kolski, Karelia, czy Morze Białe nazywane w Wedach Morzem Mlecznym. W okresie polodowcowym klimat był dużo cieplejszy w regionach północnych. Wspominane w Wedach brzoza i świerk nie występują w Indiach i to również wspiera teorię arktyczną.

[ibimage==20972==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nasi przodkowie osiedlili się tam od 30 do 10 tysięcy lat temu i dlatego mogli mieszkać aż tak daleko na północ. Nic nie wiemy o tym okresie, ani o tym do jakiego poziomu zaawansowania rozwinęła się ta cywilizacja. Prawdopodobnie późniejsza migracja ludów aryjskich została spowodowana przez postępujące ochłodzenie, które utrudniło życie na tyle, że postanowiono szukać cieplejszych miejsc.

 

To zapewne dlatego pierwotni Ariowie byli uważani przez historyków za lud koczowniczy, po prostu ze względu na zmiany klimatyczne zmuszeni zostali do migracji. Część z nich znalazła się aż w Indiach, część dotarła do Europy i dała początek słowiańskiej obecności w tej części świata.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika erty

Indoeuropejczycy to nie tylko

Indoeuropejczycy to nie tylko Ariowie, bo również Celtowie, Trakowie, Ilirowie, Italikowie, Germanie, Hetyci, Grecy i Ormianie. To trzeba rozróżnić. Wiemy, że wszystkie te plemiona 4 tys lat p.n.e. osiedliły się w Armenii i na Kaukazie. 2 tyś lat później rozeszły się na poszczególne tereny. Jednak rzeczywiście, pierwotnie mogli mieszkać nad Morzem Białym i później ruszyć na południe.

Portret użytkownika benet

magic pencil  cytat z

magic pencil  cytat z artykułu,który podałeś " Wystarczy uważnie obserwować zwierzęta,aby zobaczyć, ile człowieka potrafi być w nich i ile zwierzęcia jest w człowieku " cytat jest bardzo trafny ,ja moze aż tak uważnym  obserwatorem nie jestem, ale od dawna to widzę.Dzięki za link, mam tylko nadzieję ,że wiele osób tutaj również z niego skorzystało, bo warto.Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika magic pencil

wiem, dzięki benet. z całym

wiem, dzięki benet.
z całym szacunkiem do nas - ludzi. szacunkiem, którego tak właśnie nam brakuje...do samych siebie. szukamy w naszej rasie czegoś ponad wszystko. i po co? jesteśmy mali i bezbronni. ale dostaliśmy wielki dar. możemy odbierać ten świat na swój sposób, kontemplować nad każdym aspektem życia. wielu rzeczy nie poznamy, nie zrozumiemy. po prostu nasze mózgi, jakże rozwinięte i tak nie ogarną w całości tego co się dzieje wokół. i to jest też piękne w życiu, w samym jego istnieniu. cieszmy się tym, że tu jesteśmy, szanujmy to miejsce i siebie.
wiem, że może wydawać się to takie nadmuchane co mówię, ale to taka prosta prawda. ja będę o nią walczyć.
pozdrowienia od ołówka

Portret użytkownika biedulka

Wg mojej teorii,  Ariowie 

Wg mojej teorii,  Ariowie  oraz  kilka innych ludów takich jak Aztekowie, Hindusi, Sumerowie w pewnej ograniczonej liczbie zostali ocaleni przed wielkim kataklizmem na ziemi zwanym potopem, przy czym Ariowie oczywiście mieszkali w obecnych rejonach arktycznych. Wiekszość wymienionych pokojowych  ludów zaliczanych do  uczciwych zostalo przed kataklizmem zabranych  na statki kosmiczne twórców życia na ziemi, pozostajac w nich do czasu  ustabilizowania się sytuacji na ziemi. Pozostałe złe ludy z punktu widzenia stwórców pozostawiono na ziemi na zagładę. Z zagłady na ziemi uratował się z pomocą jednego z twórców zycia na ziemi  (szatana) jedynie Gilgamesz z rodziną (nazwany przez Mojzesza Noe). Po katakliźmie ziemia zmieniła klimat, popękana utworzyła obecne kontynenty. Ariowie wrócili w swoje rejony zamieszkania jednak nowy klimat zmusił ich do migracji na południe, dając początki nowym ludom w tym słowianom. Pokojowy lud Sumeryjski po powrocie na swoje ziemie  napotkał zaborczych i podstępnych  potomków Noego i Sema tworzacych z czasem różne bandyckie ludy zwane semickimi, od których wzięło sie całe obecne zło na ziemi.

Portret użytkownika dominemr

skoro szatan i Noe byli źli,

skoro szatan i Noe byli źli, dlaczego ratowali zwierzęta przed potopem? dlaczego te zwierzęta nie zostały uratowane przed tych samych którzy niby ratowali przed potopem pozostałe ludy, te "dobre"? coś tu sie teoria rozłazi...

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Strony

Skomentuj