Wedy hinduskie wskazują, że aryjscy przodkowie Słowian mieszkali w Arktyce

Kategorie: 

Źródło: Internet

Gdy zagłębimy się w poszukiwaniu korzeni Słowian zawsze dojdziemy do Ariów. Zaraz potem pojawia się pytanie gdzie oni mieszkali jak się to stało, że zaczęli migrować. Odpowiedź na tę zagadkę kryje się w starożytnych księgach.

 

Wiele wskazuje na to, że nasi przodkowie mieszkali daleko na północy, w miejscu które dzisiaj nazywamy Arktyką. Hipoteza taka pojawiła się już na początku XX wieku i sformułował ją znany historyk i polityk hinduski Bâl Gangâdhar Tilak.

Bâl Gangâdhar Tilak - źróło: Wikipedia

Tilak ogłosił swoją teorię w publikacji naukowej "Arktyczny Dom w Wedach". Dowodził w nich, że protoplaści ludów indoeuropejskich żyli pierwotnie w Arktyce gdzie widzieli zorze polarne, które uważali za walki bogów.

 

Odnalazł on wiele odniesień w Wedach i dowodził na ich podstawie słuszność swojej teorii. Zwraca on uwagę o zwrotkach z Rig Vedy, w których bóg Indra symbolizujący Słońce, "wspiera niebo i ziemię i jak koło z osi pojazdu przesuwa się po niebie. To byłoby typowe dla obszarów polarnych. Przekonują też odniesienia do tego, że dzień i noc trwał 6 miesięcy.

Hipoteza arktyczna nie zdobyła przychylności środowiska naukowego. Zarzucano jej, że jest amatorska i nie można jej traktować poważnie ze względu na braki metodologiczne. Jednak zamiast zaproponować coś konkretnego pozostawiono Ariów w mrokach niewiedzy zadowalając się tym, że ludy indoeuropejskie nagle się pojawiają.

Hipoteza Tilaka zakłada, że ludzie mieszkali bardzo daleko mniej więcej tam, gdzie dzisiaj jest Półwysep Kolski, Karelia, czy Morze Białe nazywane w Wedach Morzem Mlecznym. W okresie polodowcowym klimat był dużo cieplejszy w regionach północnych. Wspominane w Wedach brzoza i świerk nie występują w Indiach i to również wspiera teorię arktyczną.

Nasi przodkowie osiedlili się tam od 30 do 10 tysięcy lat temu i dlatego mogli mieszkać aż tak daleko na północ. Nic nie wiemy o tym okresie, ani o tym do jakiego poziomu zaawansowania rozwinęła się ta cywilizacja. Prawdopodobnie późniejsza migracja ludów aryjskich została spowodowana przez postępujące ochłodzenie, które utrudniło życie na tyle, że postanowiono szukać cieplejszych miejsc.

 

To zapewne dlatego pierwotni Ariowie byli uważani przez historyków za lud koczowniczy, po prostu ze względu na zmiany klimatyczne zmuszeni zostali do migracji. Część z nich znalazła się aż w Indiach, część dotarła do Europy i dała początek słowiańskiej obecności w tej części świata.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika erty

Indoeuropejczycy to nie tylko

Indoeuropejczycy to nie tylko Ariowie, bo również Celtowie, Trakowie, Ilirowie, Italikowie, Germanie, Hetyci, Grecy i Ormianie. To trzeba rozróżnić. Wiemy, że wszystkie te plemiona 4 tys lat p.n.e. osiedliły się w Armenii i na Kaukazie. 2 tyś lat później rozeszły się na poszczególne tereny. Jednak rzeczywiście, pierwotnie mogli mieszkać nad Morzem Białym i później ruszyć na południe.

Portret użytkownika benet

magic pencil  cytat z

magic pencil  cytat z artykułu,który podałeś " Wystarczy uważnie obserwować zwierzęta,aby zobaczyć, ile człowieka potrafi być w nich i ile zwierzęcia jest w człowieku " cytat jest bardzo trafny ,ja moze aż tak uważnym  obserwatorem nie jestem, ale od dawna to widzę.Dzięki za link, mam tylko nadzieję ,że wiele osób tutaj również z niego skorzystało, bo warto.Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika magic pencil

wiem, dzięki benet. z całym

wiem, dzięki benet.
z całym szacunkiem do nas - ludzi. szacunkiem, którego tak właśnie nam brakuje...do samych siebie. szukamy w naszej rasie czegoś ponad wszystko. i po co? jesteśmy mali i bezbronni. ale dostaliśmy wielki dar. możemy odbierać ten świat na swój sposób, kontemplować nad każdym aspektem życia. wielu rzeczy nie poznamy, nie zrozumiemy. po prostu nasze mózgi, jakże rozwinięte i tak nie ogarną w całości tego co się dzieje wokół. i to jest też piękne w życiu, w samym jego istnieniu. cieszmy się tym, że tu jesteśmy, szanujmy to miejsce i siebie.
wiem, że może wydawać się to takie nadmuchane co mówię, ale to taka prosta prawda. ja będę o nią walczyć.
pozdrowienia od ołówka

Portret użytkownika biedulka

Wg mojej teorii,  Ariowie 

Wg mojej teorii,  Ariowie  oraz  kilka innych ludów takich jak Aztekowie, Hindusi, Sumerowie w pewnej ograniczonej liczbie zostali ocaleni przed wielkim kataklizmem na ziemi zwanym potopem, przy czym Ariowie oczywiście mieszkali w obecnych rejonach arktycznych. Wiekszość wymienionych pokojowych  ludów zaliczanych do  uczciwych zostalo przed kataklizmem zabranych  na statki kosmiczne twórców życia na ziemi, pozostajac w nich do czasu  ustabilizowania się sytuacji na ziemi. Pozostałe złe ludy z punktu widzenia stwórców pozostawiono na ziemi na zagładę. Z zagłady na ziemi uratował się z pomocą jednego z twórców zycia na ziemi  (szatana) jedynie Gilgamesz z rodziną (nazwany przez Mojzesza Noe). Po katakliźmie ziemia zmieniła klimat, popękana utworzyła obecne kontynenty. Ariowie wrócili w swoje rejony zamieszkania jednak nowy klimat zmusił ich do migracji na południe, dając początki nowym ludom w tym słowianom. Pokojowy lud Sumeryjski po powrocie na swoje ziemie  napotkał zaborczych i podstępnych  potomków Noego i Sema tworzacych z czasem różne bandyckie ludy zwane semickimi, od których wzięło sie całe obecne zło na ziemi.

Portret użytkownika dominemr

skoro szatan i Noe byli źli,

skoro szatan i Noe byli źli, dlaczego ratowali zwierzęta przed potopem? dlaczego te zwierzęta nie zostały uratowane przed tych samych którzy niby ratowali przed potopem pozostałe ludy, te "dobre"? coś tu sie teoria rozłazi...

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Portret użytkownika biedulka

A co by jadł gdyby ich nie

A co by jadł gdyby ich nie zabrał? Jak wiesz po potopie Bóg Gilgamesza (Noego) pozwolił jeść  mięso zabranych do arki zwierząt czyli taki kanibalizm na mniej rozwiniętych braci. Ci co ratowali ludzi bez problemu mogli odtworzyć wszystkie te zwierzeta - byli przecież wcześniej ich twórcami. Co do szatana to moim zdaniem ciekawa postać, ale to może przy innej okazji.

Portret użytkownika dominemr

a nie było napisane, że Noe

a nie było napisane, że Noe miał wziąć po parze z każdego gatunku? jeśli miałyby służyć za jedzenie to pewnie naładowałby sobie czegoś ala świnie lub krowy zamiast takiej różnorodności...

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Portret użytkownika dominemr

ja jestem zdania że "kto wie"

ja jestem zdania że "kto wie" mógł być, mogło nie być, ale raczej skłaniam się ku temu że był, coś w tym czasie się "działo" ale tyle teorii że kto wie która prawdziwa. 
Dawno temu kiedy mój brat był malutki moja mama dostała oryginalne indiańskie bajki i legendy (wg któregoś z plemion z Am Pn). Do dziś pamiętam że było tam napisane, że my nie jesteśmy pierwszymi stwożonymi ludźmi. Jesteśmy chyba z czwartą wersją, tym razme z gliny i czegośtam (już nie pamiętam), a było przed nami kilka innych wersji zrobionych z czego innego. Tak więc ostatni potop mógł być dobra okazją do zrobienia nas w lepszej wersji... 

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Portret użytkownika biedulka

Kiedy pojawił się Jahwe i kim

Kiedy pojawił się Jahwe i kim faktycznie mógł być. Jestem przekonany, że nie był i nie jest szatanem. Tego imienia po raz pierwszy użył Mojżesz przekazujac swoim rodakom informacje o osobie która wybrała jego jako wodza do wyprowadzenia izraelitów z niewoli egipskiej. Jeżeli prześledzimy wszystkie informacje dotyczące życia Mojżesza to zauważymy, że był to wyjatkowo skromny i uczciwy izraelita wychowany przez egipcjan i przygotowany przez rodzinę faraonów do roli być może naczelnego kapłana Egiptu. Do jakiego więc Boga mógł się modlić o ulżenie doli jego rodaków. Oczywiste jest, że znał tylko jednego - Boga egipcjan Ra i do niego mógł zanosić swoje modły. Potwierdza to jego rozmowa z Bogiem w której to nie wie co powiedzieć rodakom o tym jaki to Bóg przysyła go aby wyzwolić naród izraelski. Gdyby powiedział, że zrobił to Ra napewno by nie uwierzyli bo był to najważniejszy Bóg egipcjan. Bóg więc poradził Mojżeszowi by powiedział izraelitom, że przysłał go "jestem który jestem". Znacznie póżniej za pośrednictwem Mojżesza Bóg przekazał swoje nowe imię dla izraelitów - Jahwe.  Kim jest i był Jahwe? Moim zdaniem to znacząca dla całości lub części wszechświata postać astralna mogąca przybrać również formę fizyczną. To ta sama postać dla wielu narodów i nosi rózne imiona n.p. Ramach, An, Ra, Jahwe. To ona zadecydowała o powstaniu naszego układu słonecznego i życia na ziemi a także wyznaczyła odpowiedzialne za to inne  osoby astralne. Jedną z takich osób był właśnie szatan, który w dziejach różnych ludów ziemskich też ma swoje różne imiona n.p. Zeus, Swaróg, Odyn.  Czy byli oni we wszystkim żli? Raczej nie, aczkolwiek n.p. Zeusa znano jako wyjątkowego rozpustnika. Nic wiec dla mnie dziwnego, że jako szatan uwodząc  Ewę (na zasadzie pierwszej nocy) zepsół doskonały kod genetyczny następnych pokoleń pierwszej pary ludzkiej. Pierwsze dziecko z tego związku Kain mimo zabójstwa był do swojej póżnej starości i śmierci, chroniony przez swego ojca.

Portret użytkownika dominemr

zgadzam się co do tego "Moim

zgadzam się co do tego "Moim zdaniem to znacząca dla całości lub części wszechświata postać astralna" ale nie zgadzam się co do tego że może przybrac postac fizyczną. Dlatego właśnie w ST mamy rozmowy z gorejącymi krzewami i głos z nieba. Równiez jest dużo odniesień, że nie możemy my jako ludzie zobaczyć Boga, gdyż to jest dla nas nie możliwe fizycznie, oraz bardzo niebezpieczne. Tylko anioły mogą. Wg mnie Bóg stoi ponad tymi "bogami" z różnych innych religii, którzy mają wady i zalety, oni są bardziej fizyczni. Może to byli ludzie poprzedniej generacji którzy odtworzyli nową cywilizację po potopie, albo moze "kosmici", kto wie, tego się pewnie nie dowiemy, bo nawet jak nam ktoś, lub sam kosmita powie, to skąd pewność że nas nie wprowadza w błąd dla własnej kożyści.. Co do Ra, nie może on być na równi z wielkim wielowymiarowym Bogiem, ponieważ nawet Egipcjanie którzy się dokładnie uczą swojej historii, wiedzą że był on raczej rozpustnikiem, i nie byłby godny naśladowania wg kryteriów prawdziwego Boga. Co do samego JHWH ostatnio oglądałam super wykład Nassima Harameina "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" i tam świetnie jest wytłumaczone co to oznacza, dodam tylko że jest to coś związanego z nauką, fizyką i ogólnie wiedzą a nie z humorzastym bożkiem. Historia życia na Ziemi jest niesamowita, szkoda że nie możemy się dowiedziec jak to wszystko było naprawdę :/ 

 
Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.
A.E.

Portret użytkownika Wujek Hasan

Zatem, (hipotetyczny) Dżizas

Zatem, (hipotetyczny) Dżizas wywodzi się z bandyckiego ludu. W zasadzie nietrudno mi się zgodzić z faktem że większość całego zła na ziemi ma związek z patologicznymi zachowaniami duchownych. I to bez względu ma wiarę.

Portret użytkownika zibi1973

Poszukiwanie przodków już od

Poszukiwanie przodków już od dawna tak trzeba było szukać,ja też szukam ale nie na ziemi a z kosmosu bo ponoć z tamtąd pochodzimy,oczywiście nie jest to łatwe bo zamiast udostępniać wiadomości to rządy utajniają ,już wcześniej pisałem i wystawiłem zdjęcie rodziny i nadal jeszcze można coś nowego znależć ale z wcześniejszych dat 2011 ,nie wiem czy to ta sama rodzina ale podobieństwa są do nas,jeden szczegół nas odmienia chodzi o ręce mają 4 palce,fotka przedstawia ręce i głowę a żeby było bardziej zrozumiałe to dolna ręka jest położona przy dolnej części twarzy ,oczywiście bardzo poważnym ludziom podchodzącym do życia na ziemi odradzam oglądania,i zaczekanie na 2040 jak oficjalnie ogłoszą że nie jesteśmy sami,a teraz jak by kogoś niecierpliwego interesowało nie chcącego czekać tyle lat to zapraszam,na filmiku 0:01 pozdrawiam                                http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24445f9e58b6c18d.html  
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3482d7847c832d8.html
             http://www.youtube.com/watch?v=eOkUhnDwAws
 
 

Portret użytkownika zibi1973

Był artykuł oby jeszcze

Był artykuł oby jeszcze chcieli w ogóle coś powiedzieć od dawna nas tak bujają z datami,wiesz jak sami nie zaczniemy sobie szukać to i 2100 nie znajdą,nie wiem po co to Seti zbudowali tyle pieniędzy kosztowało a oni sygnału szukają a obcy układają swoje postacie z plazmy słonecznej wielkości kilku razy słońca

Portret użytkownika pako1205

Droga Mleczna to ok.100.000

Droga Mleczna to ok.100.000 lat świetlnych,jesteśmy na jej krańcach podobno,ale żeby opuściła fala elektromagnetyczna ten obszar,po najkrótszej trasie,to ma do przebycia kilkanaście tysięcy lat,jak nie więcej.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Oj a co ma wspólnego

Oj a co ma wspólnego ciśnienie próżni do prędkości światła? Przecież ośrodek pozostaje taki sam czyli cząsteczki przestrzeni najmniejsze z możliwych cząsteczki prawdopodobnie mniejsze lub porównywalne z długościa Plancka. Prędkość można zmiejszyć przez zageszczenie cząstek materialnych (pierwiastki związki) ot cała filozofia a wy tu coś bajdurzycie.

Portret użytkownika pasjonat

Ostatnio ogladalem bbc i

Ostatnio ogladalem bbc i natrafilem na ciekawa konferencje prasowa.
Wykazano ze kiedys ludzie zyjacy w Afryce byli biali, czarna skora pojawila sie wskutek mutacji ktora spowodowala wytwarzanie pigmentu, przy okazji pigment utrudnial rozwor raka skory od dawki ultrafioletu jaka ludzie przyjmowali w tamtych czasach. Ostatnio przeprowadzone testy wykazaly ze czarnoskorzy ludzie do dzis zawieraja jakis typ chromosomu powodujacy ze komorki rakowe w 80% nie sa laczone z bialkami tylko wydalane jak pospolite zarazki.
 
Admin dzieki za te opcje !!!!
Lol

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Kazek12

Rasy :  biała, czerwona,

Rasy :  biała, czerwona, czarna, zółta , niebieska itp. pochodzą z różnych zamieszkanych planet, a nam sie wmawia, że wszystkie p[ochodzą lub wykształciły się na Ziemi, co jest zwykłą niep[rfawdą.

Portret użytkownika sklawin

Dzień dobry. Według

Dzień dobry.
Według autorytetu w śród antropologów tj. profesora Czekanowskiego nie ma czegoś takiego jak rasa czerwona. Jest ona zaliczana do rasy żółtej.
Pozdrawiam

Portret użytkownika baca

Słowianie żyli w Arktyce jak

Słowianie żyli w Arktyce jak najbardziej a po upadku drugiego Księżyca 40 tys. tal temu (co jest opisane w Wedach) wyemigrowali i skolonizowali cały świat. To był oryginalny exodus, który żydzi sobie chcieli ukraść i przywlaszczyć. Sa na to oczywiste dowody na przyklad wszyskie piramidy sprzed potopu skierowane są na Grenlandię (tam był przed potopem biegun) a te po potopie na Arktykę - to dzieło Słowian.
Naukowcy nawet odnaleźli na mapach google gigantyczne napisy na pustyni obok piramid świadczace ze wielkie piramidy w Gizie są poświęcone bogom... Ruskim i są zbudowane kilka tysięcy lat wcześniej niż historia faraonów! To nie sa piramidy jakiegoś leszcza Cheopsa - Cheops to tylko ściema angielskich żydów.
zamiast więc tych nieustannych bredni czaszkowo potopowych z biblii jakimi katuje Homoś nieustannie niewinną ludzkość, polecam goraco prawdziwą wersję historii potopu oraz Słowian tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=ODpcsFe7MXo
i tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=xzc279J2kJo
to genialne filmy (opracowane przez jedynych obecnie na świecie wiarygodnych naukowców -Rosyjskich) zawierające mnóstwo niepodważalnych dowodów nad ktorymi też się ciągle Homoś spuszcza szukając nieporadnie odpowiedzi w żydowskich bajkach spisanych dla niedorozwiniętych przyglupów Smile
to bezsporne dowody burzące jak domek z kart caly ten pseudoświatek zbudowany byle jak przez koczowników - ich przekłamana wersja historii odchodzi do śmietnika...
a sława Słowian wschodzi...
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Słabe to co piszesz i te

Słabe to co piszesz i te filmiki. Jak chcesz to podam ci namiary na książke o Słowianach a zwłaszcza o historii Polskich Słowian, jest ciężka do przeczytania ale zmieni punkt widzenia i to kim i skąd pochodzą tylko podaj maila bo są tu osoby które na pewno tego nie dostaną(zwłaszcza ode mnie).
Pisałem już w innym temacie o jak dla mnie sensacyjnych wiadomościach które o dziwo powoli wchodzą na uczelnie wyższe na wydziały typu kulturoznastwo czy historia.
Historia nie jest przekłamana tylko jej opis, niedopowiedzenia.

Portret użytkownika b@ron

jak czytam twoje teksty,

jak czytam twoje teksty, typu...
"Jak chcesz to podam ci namiary na książke o Słowianach a zwłaszcza o historii Polskich Słowian, jest ciężka do przeczytania ale zmieni punkt widzenia i to kim i skąd pochodzą tylko podaj maila bo są tu osoby które na pewno tego nie dostaną(zwłaszcza ode mnie)."
to zastanawiam się co to za choroba...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Poszło hehe, a tak na

Poszło hehe, a tak na poważnie to myślałem żeś inteligentniejszy ale widać twoja ciągła szydera i ironia zamknęła ci oczy na świat, to tobie pop kultura narzuciła jak masz myśleć.

Portret użytkownika andy V

No i wylazło szydło z worka

No i wylazło szydło z worka jak to się popularnie mówi. Już w 1980 roku w czasie tzw. festiwalu solidarności Jan Pietrzak w kabarecie Pod Egidą mówił: " różni są uczeni na świecie, ale jedni są najlepsi ". Teraz Baca to potwierdza. Lepiej późno niż wcale. Dzięki.

Strony

Skomentuj