Wedyjski Światopogląd - Światy Równoległe

Kategorie: 

Źródło: www.eioba.org

Światy równoległe, deja vu - człowiek może zrozumieć tylko to, co jest w stanie dostrzec. Ludzie, którzy nigdy nie doświadczyli choćby deja vu, będą mieli problemy ze zrozumieniem tego zjawiska, lecz jedno jest pewne - ono istnieje. Światy Równoległe to bardzo ciekawe zagadnienie, a oto wedyjski pogląd na ten temat...

 
 
 
 
Życie to szkoła, określone lekcje. Określone lekcje to sytuacje, które nam się przytrafiają. Jeżeli popadliśmy w daną sytuację to mamy wszystkie możliwości – materialne, oraz duchowe, aby wyjść z danej sytuacji z godnością. W sytuacjach należy trudzić się ze spokojem, miłością(uwagą i troską) oraz należy zachować harmonijne, zdrowe myślenie. Sytuację należy dostrzec umysłem jak najlepiej. Należy dostrzec „cały obraz”. Kiedy już dostrzeżemy cały obraz, wtedy rozum może przeanalizować każdą część obrazu osobno, jak i cały obraz, wtedy ma maksymalny wgląd w sytuację. Widzi wtedy przyczynę jak i skutek działania. Wtedy dopiero może wyciągnąć prawidłowe wnioski, kiedy dokładnie przeanalizuje daną sytuację. Kiedy rozum wyciągnie wnioski i ułoży je na swoje miejsce w intelekcie, wtedy my przechodzimy do kolejnej lekcji, czyli kolejnej sytuacji, która ma na celu nauczyć nas czegoś nowego.
 
 
 

"Egzamin z Życia" jest Indywidualny, każdy ma przecież Wolną Wolę. Jak powiedział jeden kolo - "Róbta co chceta".

Jeżeli komuś nic się w jego maleńkim, prywatnym Idaho nie zmieni, to ocena jest prosta - Egzamin Oblany, powtórka kolego. Tak samo jak w Dniu Świstaka - warto przeanalizować na spokojnie ten materiał...

 

- "Nasza ewolucja, zależy nie od zachowania się w danych sytuacjach, w które popadliśmy, ale od …

Ten cały świat to zwykła "sala treningowa", w tym treningu mamy określony program wszystkich sytuacji, które nas spotkają, a JA po prostu posługuję się tym treningiem, dla mnie ważne jest jak przejdę nauczanie, a nie jakie przed moimi oczami będą przelatywały obrazy, tj. sytuacje. Uświadomcie sobie, że to wszystko wokół to maja, iluzja – znajdujemy się w hologramie, siedzimy sobie na krześle i nie ważne jaki nam pokażą obraz na ekranie, a ważne jakie my zyskamy jakości dzięki temu obrazowi i na moje dalsze życie nie będą wpływać obrazy, sytuacje, lecz to co JA z nich zrozumiałem. Tzn. jak JA się do tego wszystkiego odnoszę. Mamy przecież wolną wolę i możemy wyciągnąć rozmaite wnioski. Możemy posługiwać się zarozumialstwem i popełniać błędy – zatrzymywać swoją ewolucję. Trzeba zrozumieć, że to wszystko to trening i został on stworzony przez naszych przodków – Bogów, dla naszego dobra, żebyśmy również dosięgli ich poziomu ewolucyjnego rozwoju. A jedyne co my musimy zrobić, to wyciągać prawidłowe wnioski z danych sytuacji, które nam się przytrafiają w życiu – tj. przejawiać zdrowo myślenie, aby nie dopuszczać do błądzenia, grzeszenia. Potrzebujemy dokopać się do sedna tego, którą drogą najlepiej iśćpamiętacie film „Dzień Świstaka – główny bohater myślał, że w tej sytuacji należy tak postąpić, a tu bummm – źle, trzeba było inaczej postąpić. Pod koniec filmu jednak przeżył dzień idealnie, nie zmarnował ani sekundy, wszystko zrobił prawidłowo i wtedy dzień się zakończył. To jest tak, że on przeszedł program nauczania – ten film jest próbą ukazania na przykładzie jednego dnia, jak my powinniśmy przechodzić przez całe życie, to taka alegoria. W naszym przykładzie, powinniśmy mówić nie „Dzień Świstaka”, ale „Życie Świstaka”. I dopóki nie przeżyjemy go idealnie, to będziemy nastawali na te same grabie, tylko z różnych stron będziemy podchodzić. Jeżeli będziemy posługiwać się zdrowo myśleniem, wtedy o wiele szybciej „przeżyjemy ten dzień”, tzn. wyciągniemy prawidłowe wnioski, jak postąpić w tej, bądź innej sytuacji, a dokładniej jak odnieść się prawidłowo do danej sytuacji. Postąpić również należy prawidłowo, czyli przemyśleć to i wywnioskować, że w tej sytuacji trzeba było tak, bądź tak postąpić i jeśli to przeanalizujemy, dana sytuacja się nie będzie powtarzać, jeśli już wyciągnęliśmy wnioski - ponieważ ta sytuacja jest nam potrzebna, żeby wyciągnąć z niej prawidłowe wnioski. I jeśli raz stanęliśmy na grabie i powiemy: - To rzeczywiście boli, już nigdy nie wejdę na nie. - wtedy zaczniemy omijać te grabie…

Nasz sprawdzian z życia właśnie trwa, koniec tego egzaminu zapowiadany jest na 21 grudnia 2012 roku, wtedy to przyjdą wyniki i utworzy się nowy „wir zdarzeń”, indywidualnie dla każdego z nas – nasi Przodkowie dowiedzą się na jakim stopniu ewolucyjnego doskonalenia się znajdujemy i stworzą nam nowy program nauczania, każdy trafi w tą rzeczywistość na jaką zasłuży …".

- "Chcesz Pokoju - Gotuj się do Wojny".

 
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika silverwolfonline

Dawni ludzie korzystali z

Dawni ludzie korzystali z systemu portali międzygwiezdnych. Kwitła wymiana kulturowa. Portale są obecnie nieaktywne ze względu na wojnę z szarakami która wybuchła u zarania istnienia Galaktycznej Federacji.
I nastąpiło uwstecznienie Ziemian, którzy dysponowali tylko nauką obrazowości. Dlatego stworzyli obraz który jest błędny i który pozwoli aktywować portale. Do tego zmierza technologia.
W pewnym momencie wiedza zostanie Ziemianom zwrócona.

Portret użytkownika JVK_2012

  Dzięki, wielkie dzięki

 
Dzięki, wielkie dzięki Łukasz za Twoje bezcenne teksty. Szczególnie ten dużo wyjaśnia i udzielił mi kilku ważnych odpowiedzi. Wielki Koniec coraz bliżej, dla jednych oznacza on życie dla innych zatracenie, każdy dokonuje osądu na samym sobie i jak Majowie w swim proroctwie przekazują - w Komnacie Luster każdy z nas bedzie mógł dokładnie się przyjrzeć swoim czynom i wydać najsprawiedliwszy wyrok.
Może dla nas wszystkich zaglądanie na tę stronę i wpisywanie nań swych komentarzy jest swoistym "dniem świstaka", ciągle nową szansą na nie obrażanie innych, na nie obrzucanie wyzwiskami, itp. Każdy ma święte prawo do wyrażania swoich poglądów, jak również każdy ma prawo do akceptowania ich lub nie. 
I mam taką prośbę, piszmy same pozytywne komentarze pod adresem Bacy, z pewnością on jak i my wszyscy potrzebujemy miłości, przebaczenia i zrozumienia. Miłuję Cię Baco miłością bliźniego, jesteś taki jak ja, takim samym dziełem stworzenia przez Praźródło, Energię Najwyższą, Boga Ojca Stworzyciela.
Może masz powody by prowokować i szokować innych swymi wpisami, a może po prostu jest to Twoje wołanie by być zauważonym i zaakceptowanym. Masz wspaniałą wiedzę, którą dzieliłeś się już tutaj z nami wszystkimi. Z pewnością jesteś bardzo wartościowym człowiekiem, więc proszę szanuj samego siebie i innych, miejmy szacunek do siebie nawzajem, bo czasu właściwie już nie ma - mniej niż 2 misiące, to tylko kilka tygodni... Po co przerabiać w kółko bez końca tę samą lekcję? Jesteśmy gatunkiem myślącym i czy naprawdę świat ma wyglądać i być w nieskończoność tym jakim jest teraz? Kiedyż jak nie teraz możemy wznieść się w swych wibracjach i osiągnąć wyższy poziom rozwoju? Nadszedł wreszcie upragniony czas by świat był duuużo lepszy, by nasze życie było prawdziwym i szczęśliwym życiem! Niech więc każdy zapracuje na nie zaczynając właśnie od siebie samego. Usuńmy - każdy z osobna - belkę ze swego oka, wejrzyjmy w swoje niedoskonałości, przebaczmy sobie i pokochajmy siebie szczerą miłością, by następnie móc tak samo postąpić wobec Każdego Przejawu Życia - istnienia samego Boga w każdym z nas i w całym otaczającym nas Istnieniu.
Żyjemy tak krótko w materii, szkoda czasu na bzdury i różne tam takie podłości. Jesteśmy Twórcami naszego życia! Niech więc w końcu nabierze ono szczęśliwego wymiaru dla nas wszystkich. Pokój Siostro i Bracie, Kochana Rodzino - nasza wspólna.  

Skomentuj