Wewnątrz Wielkiej Piramidy w Gizie odkryto dwie ogromne tajne komnaty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Archeolodzy odkryli dwie ogromne tajne komory wewnątrz Wielkiej Piramidy w Gizie w Egipcie. Ich zdaniem mogą ukrywać zaginiony grobowiec legendarnego faraona Chufu. Dzięki potężnym skanerom archeolodzy odkryli dwa tajne pomieszczenia wewnątrz Wielkiej Piramidy w Gizie.

 

Dotychczas eksperci odkryli, że jedna z pustek ma 30 metrów długości i 6 metrów szerokości. Teraz mają nadzieję, że nowe skany z wykorzystaniem promieniowania kosmicznego, pokażą prawdziwe ich przeznaczenie.

 

Archeolodzy z Cornell University zamierzają stworzyć system, który będzie 100 razy czulszy niż jakikolwiek sprzęt używany ostatnio w Wielkiej Piramidzie. Ponieważ proponowane detektory są bardzo duże, nie można ich umieścić wewnątrz piramidy, dlatego znajdą się na zewnątrz i wzdłuż podstawy. W ten sposób będzie można zbierać miony ze wszystkich kierunków, aby stworzyć niezbędny zbiór danych. 

 

W przeciwieństwie do elektronów miony reagują inaczej z powietrzem i skałami, dzięki czemu można je mapować. Oznacza to, że naukowcy mogą zauważyć puste przestrzenie lub powietrze w kamiennych budynkach. Archeolodzy mają nadzieję, że ta technologia pomoże im znaleźć rzadkie artefakty wewnątrz pustych przestrzeni.

 

Wielka Piramida w Gizie, znana również jako Piramida Cheopsa, jest najstarszą i największą piramidą kompleksu piramid w Gizie, znajdującej się na terenie współczesnego miasta Giza w Wielkim Kairze w Egipcie. Jest to najstarszy z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata i jedyny zachowany w swojej pierwotnej formie. Egiptolodzy uważają, że piramida została zbudowana jako grobowiec czwartej dynastii egipskiego faraona Chufu i sugerują, że została zbudowana w 26 wieku pne przez okres około 27 lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj