Wiadomo już dlaczego FBI zamknęło obserwatorium słoneczne Sunspot!

Kategorie: 

Źródło: National Solar Observatory

Okazuje się, że zamknięte 6 września Narodowe Obserwatorium Słoneczne Sunspot zostało ponownie otwarte. Zarówno FBI jak i wykorzystywany przez nich helikopter Blackhawk oddaliły się z okolic placówki, a jej pracownicy wracają na swoje stanowiska. Wystosowano nawet oficjalne oświadczenie w tej sprawie, które dla niektórych rodzi jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

Zgodnie z wypowiedzią rzecznika prasowego organizacji AURA czyli Association of Universities for Research in Astronomy, zdarzenie które miało miejsce na początku tego miesiąca miało charakter kryminalny. Oto treść samego oświadczenia:

AURA współpracowała ze służbami prowadzącymi śledztwo w sprawie kryminalnej aktywności w okolicy obserwatorium. Podczas trwania śledztwa osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa zaczęła stanowić realne zagrożenie dla pracowników placówki dlatego też zadecydowano o tymczasowym zawieszeniu działalności obserwatorium.

Całość "czynności śledczych" wykonywanych przez FBI trwała aż 11 dni podczas których nikt nie miał pewności co do tego co stało się w tym obserwatorium. W zasadzie, nadal nie ma co do tego pewności, ponieważ mimo ogłoszonego śledztwa nadal nie doszło do jakichkolwiek aresztowań. Może to oznaczać zarówno, że osoba poszukiwana przez FBI wymknęła się z ich zasadzki, albo że historia opowiedziana przez organizację AURA jest tylko przykrywką dla prawdziwych działań, które miały tam miejsce.

Warto przypomnieć, że zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, doszło tam do naruszenia bezpieczeństwa, co można rozumieć jako przypadek szpiegostwa. Jednak jaka potencjalnie przydatna informacja mogłaby zostać przechwycona za pomocą obserwatorium?

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika AlexB

A Kopernik był rzekomo

A Kopernik był rzekomo kobietą, a poniewaz kobiety mądrością i rozsadkiem nie grzeszą, to stworzyła teorię , że ziemia jest okrągła jak jej pupa. Jedno co jest pewne to przynależność do masonerii, której celem od czasów jej powstanie, było zniszczenie chrześcijaństwa.

Portret użytkownika Czytelnik

Bo na tym to polega, by

Bo na tym to polega, by ludzie byli głupi. Trzeba ich zniżyć do poziomu zwierzęcia, wmówić że pochodzą od małpy, że powinniśmy zaspokajać "nasze zwierzęce rządze". Takimi amebami łatwiej się rządzi, robią co im się karze - tresura jak zwierząt w cyrku. Ale żeby nie było za łatwo, to powstał kościół katolicki i inne równie popieprzone religie politeistyczne, co by odsuwały od prawdy i siały zamęt w umysłach ludzkich. Ot mistrzowski diabelski plan manipulacji ludźmi. 

Portret użytkownika kolo21

No denerwuję strasznie, jak

No denerwuję strasznie, jak ktoś wciska swoje bzdury i zarazem ubliża innym którzy myślą inaczej niż on. Wystarczy napisac Flat Eatrh i już zaczyna się hejt. A to mnie bardzo zastanawia. Bo jak w coś nie wierzysz to masz na to wyj....e Nie wypisujesz swoich mądrości z Wikipedia, poprostu to olewasz i tyle. No chyba że ci płacą za podobne akcje. To tak jak robi to AMR jedzie z każdym kto nie kocha ruchajów. Nożesz k...a 200 lat pod ich zaborem z przerwą 20sto letnią, a ten ich zachwala jak szalony. Nóż w kieszeni się otwiera normalnie.

kolo21

Strony

Skomentuj