Wiara i siła woli leczy skuteczniej niż lekarstwa

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Allan Ajifo/CC BY 2.0

Od dawna wiadomo, że siłą umysłu można uleczyć praktycznie wszystko, trzeba tylko wierzyć, że to jest możliwe. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, których wyniki zdają się potwierdzać tę zasadę. Wykazały one, że różnica skuteczności działania między placebo i prawdziwymi lekami jest niemal niezauważalna.

 

Wysokie wskaźniki wyleczenia zostały zarejestrowane po zastosowaniu substancji, które nie mają wpływu medycznego. Naukowcy odkryli, że w ciągu ostatnich 25 lat zwiększyła się liczba przypadków pozytywnego wpływu na siłę wyleczenia za pomocą przekonania, że pomaga im lek. Eksperci twierdzą, że dobre wyniki z placebo u pacjentów, osiągnięto zwłaszcza u tych, którzy przeżywają przewlekły ból, depresję, zmęczenie i nudności.

Poprzez obrazowania naukowcy byli w stanie odkryć, że u pacjentów otrzymujących placebo zaczynają pracować części mózgu, które kontrolują ból. W trakcie badania pacjenci anonimowo otrzymali lek lub placebo, a następnie zapisywali zmiany w swojej kondycji.

Koncerny farmaceutyczne są sfrustrowane, bo lata badań w celu stworzenia wymyślnych leków na depresję zostały zakończone bezskutecznie. Ich ogromne inwestycje okazały się zbędne, ponieważ jednym z warunków uznania nowych leków jest porównanie ich z placebo.

 

Wygląda na to, że na podobnej zasadzie swe sukcesy święci homeopatia, która na zdrowy chłopski rozum nie może działać, a niektórych po prostu leczy. To prawdopodobnie ta sama siła, która nie pozwala zarejestrować nowego leku na depresję czyniąc placebo równie skutecznym środkiem, co nowy farmaceutyk.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no wiara i siła woli to

no wiara i siła woli to najlepsze lekarstwa, ale homeopatia jest jak najbardziej skuteczna, pół litra miodu plus szklanka soku wyciśniętego z cytryny( a nie kupionego soczku) zalewa się pół litra spirytusu i maceruje przez co najmniej miesiąc, podaje się doustnie... leczy gardło, przeziębienie, a w większych ilościach depresję Wink ... Uwaga!!! przedawkowanie grozi ... kacem.

nie podaje się dzieciom, niepełnoletnim i alkoholikom...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Laura

Trzeba być wielkim ignorantem

Trzeba być wielkim ignorantem, żeby napisać, że na zdrowy chłopki rozum homeopatia nie może działać, a jedynie daje efekty takie, jak placebo. No i znowu sprawdza się motto, że trzeba wiedzieć, co się pisze, a nie pisać, co wydaje się, że się wie,  A już myślałam, że admin, to światły facet, a tu proszę....wiedza oparta o zdrowy chłopski rozum ))))

Skomentuj