Wiara w zabobony pomaga przedłużyć życie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wiara w magiczne siły i gusła jest wszechobecna we wszystkich praktycznie społeczeństwach. Naukowcy postanowili zbadać jak wiara w magie wpływa na wszelkie dziedziny życia. Przy okazji pracownicy Uniwersytetu w Londynie dokonali ciekawego odkrycia, przesądni ludzie żyją dłużej.

 

Naukowcy przeprowadzali swoje badania w okresie czterech lat. W tym czasie usystematyzowano przekonania ponad pięć tysięcy osób z różnych brytyjskich miast. W rezultacie udało im się prześledzić związek między wiarą we wróżby i długowiecznością.

 

Okazało się, że większość starszych osób, które wzięły udział w badaniu naukowców wierzy we wróżby i magię. Skala popularności guślarstwa przerosła wszelkie wyobrażenia uczonych. Zauważono, że im osoby starsze tym bardziej wzrasta wiary w magię.  Wśród osób w wieku po 80 latach życia do przesądów przyznało się aż 93 procent uczestników, wśród osób starszych niż 90 lat, już 97 procent.

 

Naukowcy tłumaczą sobie, że ten wynik jest całkiem normalny. Wyjaśnili związek pomiędzy długowiecznością i wiarą we wróżby, tym, że przesądy pomagają w poczuciu opieki i troskliwości o nich.  Ludzie, którzy wierzą w przepowiednie uważają, że dokładnie wiedzą o swoich przyszłych działaniach i żyją bardziej komfortowo bez wiecznych obaw o możliwe kłopoty, a tym samym ludzie tacy są znacznie mniej narażeni na stres.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ekse

Trzeba odróżnić typowe

Trzeba odróżnić typowe zabobony od doświadczeń grupowych ludzi, którzy rzeczywiście czegoś doznali. 
Jednym z dowodów na istnienie niematerialnych istot mogą być psy czy koty. Najprawdopodobniej potrafią je dostrzec lub poczuć. Jednolite są opinie na ten temat i z pewnością zawierają jakąś prawdę.
Jaki jest cel owych "duchów"? Może zagubienie, niedkończone zadanie. Jedno jest pewne:
To że czegoś nie widzimy, nie oznacza brak jego istnienia.

Portret użytkownika Endor

Wiara w Boga jedynego żywego

Wiara w Boga jedynego żywego i w Jego Syna Jezusa Chrystusa oraz Maryje dziewice napewno przedłuża życie ale również modlitwa do Ducha Świętego o Miłosierdzie Boskie jest tym co nas wyzwala z ciemności ignorancji.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

Trzeba dodać że zabobony to

Trzeba dodać że zabobony to coś niedobrego bo tak nauczają księża a oni wiedzą o czym piszą i mówią i dlatego lepiej się modlić na mszy i w domu bo pełno jest zwiedzeń jak niewiem co . Modlitwa pomaga, lepiej się modlić .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj